7 dažniausiai pasitaikančios manikiūro klaidos

Žodis manikiūras yra kildinamas iš lotyniškų žodžių „manus“ – ranka ir „cura“ – priežiūra. Prieš 3000 metų senovės egiptiečiai ir kinai net neįsivaizdavo, kaip atrodo šiuolaikinis manikiūras. Tačiau jau tada didikai lakavo nagų galiukus ryškiomis spalvomis, o valstiečiams buvo leista naudoti šviesias ar labiau natūralias spalvas. 

Kinijoje prieš 600 metų kai kurie turtingieji mėgdavo nagus lakuoti aukso ar sidabro spalvomis. Dažus nagams lakuoti gamindavo iš vaško, kiaušinių baltymų, želatinos ir gumos. Mingų dinastijos laikotarpiu aristokratės nagus lakuodavo juoda arba ryškiai raudona spalva, o vėliau ant nagų dėdavo iš tauriųjų metalų pagamintus nagų formos antpirščius, taip norėdamos pabrėžti savo socialinį statusą.


Šiandien manikiūras yra suprantamas kaip rankų priežiūra, kuri apima odos ir nagų priežiūrą, gydymą ir įvairias rankų puoselėjimo procedūras, lakavimo technikas ir net nagų priauginimą. Šiuolaikinė save mylinti moteris neįsivaizduoja savęs be gražių, švelnių ir tvarkingų rankų. Ji gali pasirinkti: ar rankas patikėti specialistams, ar pačiai daryti manikiūrą. 


Jei nusprendei manikiūrą darytis namie, susipažink su 7 manikiūro klaidomis, kurių būtina išvengti, jei nori turėti profesionaliai atliktą ir ilgai išliekantį manikiūrą.


1. Nagų dildymas pirmyn – atgal


Nagų dildymas judesiu pirmyn – atgal labai silpnina nagus, dėl to jie ima labiau lūžinėti. Rekomenduojama dildyti link nago centro, o vėliau iš dešinės ta pačia kryptimi.


2. Nagų lakavimas nenuvalius nago plokštelės


Prieš lakuojant nagus visuomet rekomenduojama švariai nuplauti rankas, jas palepinti rankų kremu ar losjonu. Tačiau reikia nepamiršti, kad po šių procedūrų nago plokštelę būtina nuvalyti, nes kitu atveju nagus bus sudėtinga tolygiai padengti nagų laku, lakavimo metu gali susidaryti maži burbuliukai. Todėl paruošk savo nagus švelniai nustumdama atgal odeles aplink nagą, nagus keletą kartų nuvalyk vatos diskeliu, suvilgytu spiritu ar nagų lako valikliu su acetonu.


3. Nagų lako pagrindo nenaudojimas


Nagų lako pagrindas yra bene svarbiausia priemonė, padedanti sukurti tobulą ir ilgai išliekantį manikiūrą, todėl visada darydama manikiūrą namuose jį naudok. Jis ne tik apsaugo nagus, tačiau ir išlygina nago paviršiaus nelygumus bei sukuria puikų pagrindą nagų lakui tolygiai padengti.


4. Gausus nagų lako naudojimas


Prieš traukiant nagų lako teptuką iš buteliuko rekomenduojama vieną teptuko pusę nuvalyti į buteliuko kakliuko vidinę pusę taip, kad nagų laku būtų padengta tik viena teptuko pusė. Tokiu būdu ant nago yra užtepamas mažesnis nagų lako kiekis ir taip išvengiamas jo nutekėjimas ant odelių aplink nagą.


5. Skubėjimas tepti nagų lako sluoksnį vienas ant kito


Atkreipiame dėmesį, kad užtepus vieną nagų lako sluoksnį reikėtų palaukti bent dvi minutes ir tik po to tepti dar vieną. Leisdama nagų lako sluoksniams gerai nudžiūti sutaupysi laiko manikiūro pabaigoje, nes užtepus paskutinį nagų lako sluoksnį nereikės laukti amžinybės, kol šis nudžius.


6. Viršutinės nagų lako dangos nenaudojimas


Kai nagučiai yra gražiai sutvarkyti ir nulakuoti, nepamiršk panaudoti viršutinės nagų lako dangos. Ji padeda ilgiau išsaugoti nagų lako spalvą ir suteikia puikų blizgesį. Šią priemonę naudok ne tik po atlikto manikiūro, tačiau ir kas dvi ar tris dienas – tai padės išlaikyti blizgesį, spalvos intensyvumą, nagų lakas ne taip greitai nusilups.


7. Odelių aliejaus taupymas


Odelių aliejus yra būtinas tobulam manikiūrui užbaigti ir kasdienei nagų priežiūrai. Nepatingėk odelių aliejaus užtepti ant nago plokštelės ir aplink ją kiekvieną vakarą prieš einant miegoti. Jis ne tik prasiskverbs per nagų laką ir pamaitins nago plokštelę, bet ir suteiks nagui daugiau lankstumo, o nagų lakas lupsis daug lėčiau.


Atmink: gražios rankos – tai merginos vizitinė kortelė.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis