Reperis K. West išmestas iš „Twitter“, nutrauktas jo sandoris su „Parler“Elonas Muskas penktadienį iš „Twitter“ pašalino Kanye Westą, kai šis prieštaringai vertinamas reperis paskelbė paveikslėlį, kuriame buvo pavaizduota svastika, susipynusi su Dovydo žvaigžde.„Tik patikslinu, kad jo paskyra sustabdyta dėl smurto kurstymo, o ne dėl nepadorios mano nuotraukos“, – atsakydamas į K. Westo tviterio žinutę sakė socialinio tinklo savininkas E. Muskas.


K. Westas dar pasidalijo nuotrauka, kurioje E. Muskas be marškinėlių apipurškiamas vandeniu, su prierašu: „Visada prisiminkime tai kaip paskutinį mano tviterio įrašą“.


E. Muskas, kuris anksčiau save vadino „absoliučios žodžio laisvės šalininku“, ne kartą yra sakęs, kad, jo manymu, „Twitter“ turėtų būti leidžiamas bet koks įstatymais nedraudžiamas turinys, ir, spalio mėnesį perėmęs tinklo valdymą, siekia jį pertvarkyti.


Nuo tada, kai perėmė platformą, E. Muskas atleido maždaug pusę „Twitter“ darbuotojų, įskaitant tuos, kuriems buvo pavesta kovoti su dezinformacija, o nežinomas skaičius kitų darbuotojų išėjo iš darbo savo noru.


Bendrovė taip pat pradėjo atkurti maždaug 62 tūkst. paskyrų, – įmonės viduje tai vadinama „didžiuoju sprogimu“, rašoma naujienų tinklaraštyje „Platformer“.


Pastaruoju metu K. Westas paskelbė nemažai antisemitinių komentarų – panašu, kad kadaise buvęs mados ir muzikos titanas įsisuko į nerimą keliančią spiralę.


Nebegalės įsigyti „Parler“


Pasak tca/dpa, po kelias savaites transliuoto aršaus antisemitizmo K. Westas nebegalės įsigyti dešiniųjų pažiūrų socialinio tinklo „Parler“, ketvirtadienį pranešė bendrovė.


„Parlement Technologies“ patvirtina, kad bendrovė abipusiu susitarimu su Ye (taip dabar pasivadinęs K. Westas) nutraukė ketinimą parduoti „Parler“, – tviteryje pranešė bendrovė. – Šis sprendimas buvo priimtas lapkričio viduryje, atsižvelgiant į abiejų šalių interesus“.


Pastarąsias kelias savaites Ye skleidė užsitęsusią antisemitinę tiradą, įskaitant laidą „Tucker Carlson Tonight“, o visai neseniai laidoje „Infowars“ jos vedėjui, sąmokslo teorijų kūrėjui Alexui Jonesui, pasakė: „Kiekvienas žmogus su savimi atsineša kažką vertingo, ypač Hitleris“.


Ir kad jo žodžiai nepasirodytų nepakankamai aiškūs, dar pridūrė: „Man patinka Hitleris“.


Spalio viduryje „Parler“ iš esmės jau buvo pritarusi sandoriui, pagal kurį Ye turėjo įsigyti socialinės žiniasklaidos platformą, kuri yra tapusi kultūrinio karo alternatyva „Twitter“ ir kurioje turinys yra minimaliai moderuojamas. „Parler“ remia dešiniųjų pažiūrų mecenatė Rebekah Mercer, o jos generalinis direktorius yra Candace Owens – dešiniųjų pažiūrų provokuotojos, priklausančios Ye aplinkai, – sutuoktinis.


Prieš sandorį su „Parler“ Ye buvo pašalintas iš pagrindinių socialinių tinklų – ne tik „Twitter“, bet ir „Instagram“ – po to, kai, be kitų neapykantą kurstančių įrašų, pagrasino, kad yra „pasirengęs žudyti žydų tautybės žmones“. Reperis teigė, kad šie sustabdymai paskatino pradines pastangas įsigyti „Parler“.


Jis taip pat sulaukė plačios kritikos dėl neseno jo sprendimo Paryžiaus mados savaitėje vilkėti marškinėlius su užrašu „White Lives Matter“ (liet. „Baltųjų gyvybės svarbios“), taip pat dėl neseniai vykusios vakarienės su buvusiu prezidentu Donaldu Trumpu ir žinomu baltųjų nacionalistu Nicku Fuentesu.


Kilus skandalui, su juo ryšius nutraukė „Adidas“ ir kiti prekių ženklai.


„Parler“ toliau ieškos galimybių ateityje augti ir vystyti platformą“, – tviteryje rašė bendrovė. Ji iš karto neatsakė į prašymą pakomentuoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis