Kokios magiškos galios priskiriamos garsiajai Fatimos akiai - suvenyrui, saugančiam nuo blogio?

Tikriausiai ne kartą esi mačiusi, o galbūt net namuose turi kokį nors suvenyrą ar aksesuarą su vadimąja piktąja akimi, dar kitaip vadinama Fatimos akimi. Nepaisant to, kokios įdomios yra Fatimos akies apyrankės, auskarai ar karoliai, už šio simbolio slypi tūkstantmečių istorija.

Ši akis yra daugiau nei sėkmės talismanas ar liaudiškas prietaras. Ji mums primena, kad visi mes esame to paties pasaulio vaikai. Nepaisant rasės, religijos ir kitų skirtumų, mes esame tokie patys žmonės. Daugelis žmonių tiki, kad nesėkmę gali nulemti pavydžių žmonių žvilgsniai ir per didelės pagyros.


Fatimos akis
Fatimos akis
Shutterstock nuotr.


Kas apskritai yra šis talismanas? Fatimos akis – gana nedidelis karoliukas, vaizduojantis akį. Jis yra sukurtas dažniausiai ant mėlyno pagrindo. Magiškoji akis įdėmiai žiūri į pasaulį ir saugo talismano nešiotoją nuo piktų žvilgsnių ir kito blogio. Lietuvių pamėgtoje atostogų vietoje Turkijoje magiškoji akis yra vienas populiariausių dekoracijų elementų. Mėlynomis akimis puošiami turkų namai, automobiliai, net apranga.Fatimos akis
Fatimos akis
Shutterstock nuotr.


Graikijoje, centrinės Azijos respublikose, vakarų Kinijos turkiškuosiuose regionuose šventai tikima, kad nužiūrėjimo grėsmė yra reali ir jos labai baiminamasi. Būtent dėl to Artimųjų Rytų gyventojai saugosi su magiškosios akies amuletais.


O kokių galių, anot Artimųjų Rytų gyventojų, turi šis ypatingas simbolis? Yra teigiama, kad ši akis gali apsaugoti nuo bet kokio nužiūrėjimo, nuo bet kokios negandos ir nelaimės. Rytiečiai tiki, kad kuo geriau amuletas bus matomas ir kuo didesnis bus, tuo didesnę apsaugą teiks savo šeimininkui.


Taip pat tikima, kad Fatimos akis padeda ne tik apsisaugoti nuo nelaimių, bet ir pritraukia sėkmę ir padeda išsipildyti norams. Yra teigiama, kad ši amuletą visada reikia turėti silpniems žmonėms, taip pat tiems, nuo kurių nusisuko laimė ar jie patys, be pagrindo, jaučiasi nelaimingi, juos kankina depresinės nuotaikos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis