Ketvirtą albumą išleidusi Ieva Narkutė: muzika nesibaigia ir tai – džiaugsmas begalinis

Ieva Narkutė vasario 14-ąją išleido naują albumą „4“ ir su grupe pristatė jį koncerte „Meilės nutylėjimai“ sostinės Šv. Jonų bažnyčioje. Dainininkei jau tampa įprasta rengti pasirodymus Meilės dieną, o jos gausūs gerbėjai bilietus įprato įsigyti iš anksto. Likus savaitei iki renginio jų tradiciškai nebelieka.

„Ketvirtas albumas gimė truputį nejučia. Beveik nepastebėjau, kaip prisikaupė tiek naujų dainų. Vieną dieną suskaičiavau, kad jų jau turiu pakankamai. Teliko sujungti į visumą“, – sako I. Narkutė.


Albume „4“ – dešimt kūrinių. Nemaža dalis – gerai žinoma ir internete populiarumo jau sulaukusi. Tarp garsiausių: „Šitaip įsimylėt“, „Keista“ (su Marijonu Mikutavičiumi), „Liūdnos dainos“ (su Gabrieliumi Liaudansku-Svaru). Jame galima rasti ir dukrai Onai dedikuotą įkvepiantį kūrinį „Visos jūros jos“ ir patriotiškąją „Laisvę“, kurią dainininkė skyrė kovotojams už demokratiją Baltarusijoje. Ir naujausią – prieš kelias savaites pasirodžiusią „Jauni tokie“.


Ieva Narkutė
Ieva Narkutė
Martyno Vitėno nuotr.„Dainos čia įvairios. Kaip visada – apie meilę vyrams ir vaikams. Apie protą ir jo neturėjimą. Apie laisvę. Albumui kitokio skambesio suteikia M. Mikutavičiaus ir G. Liaudansko-Svaro balsai. Gal čia ne paskutinis kartas su jais?“ – samprotavo Ieva. „4“ viršelį papuošė fotografo Dariaus Kučio ir fotomenininkės Emilijos Petrauskienės nuotraukų koliažas.


Šiais laikais albumai dažnai nėra dedami į jokias laikmenas. Ne išimtis ir šis, jis kol kas pasirodė tik skaitmeniniame formate muzikos platformose. Dainininkė sakė muzikos albumą matanti tarsi riboženklį ir apibendrinimą: „Tai stabtelėjimo momentas, savotiška viršukalnė, į kurią atveda kūrybinis kelias. Juo eidamas prakaituoji, pavargsti, daug kartų keiti nuomonę, gal net nesyk nori apsisukti ir grįžti, iš kur atėjęs. Bet vis dėlto įkopi, o tada, jau stovėdamas viršūnėje, gali apžvelgti ir įvertinti, kiek visko įveikei, kad čia pakliūtum“.Ieva Narkutė
Ieva Narkutė
Martyno Vitėno nuotr.Apibendrindama pastaruosius dvejus į albumą sugulusius metus ji pastebėjo, kad šie nors ir nebuvo pilni koncertų, bet muzikos juose netrūko. Dainos gimė viena po kitos, duetai, bendri kūriniai su kolegomis… „Veikti tikrai buvo ką“, – šypteli, kaip ir visi muzikantai, keistą ir nelengvą laikmetį išgyvenusi atlikėja.


Jai savotiškai pasisekė. Daugumai muzikos žmonių planus sugriovęs ir net gyvenimo tikslus bei prioritetus persvarstyti vertęs karantinas, Ievai itin skaudžiai nesmogė. Per jį dainininkė susilaukė antrosios dukros Elenos, į gyvenimą išleido ne tik naująjį albumą, bet ir šeimos prekės ženklą – „Švelnumo“. Po juo sukurti itin aukštos kokybės rankų darbo pledukai kūdikiams įprasmino jos ilgametį hobį – mezgimą.


„Šiaip dabar labai keistas laikas būt muzikantu. Bet todėl jaučiu tik dar daugiau dėkingumo, kad nepaisant šito chaoso galiu dainuoti. Štai, vėl grįžta koncertai. Štai, gimė naujas albumas. Ketvirtas! Muzika nesibaigia ir tai yra džiaugsmas begalinis“, – sako Ieva.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis