Europos hiphopo čempionate Lietuvai – septintoji vieta!

Belgijos sostinėje Briuselyje įvyko Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) Europos hiphopo jaunimo iki 21 m. čempionatas. Tokias varžybas WDSF rengė pirmąjį kartą. Į Belgiją vyko gana gausi Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) Hiphopo lygos delegacija, o debiutas čempionate buvo sėkmingas.


Kas atstovaus Lietuvai šiame Europos čempionate, buvo nuspręsta spalio mėnesį specialiai surengtose atrankinėse varžybose. LSŠF Hiphopo lygos atstovas, žinomas šokėjas ir treneris Dainius Žebrauskas – Skruzdėliukas sakė, kad, kuomet vasarą vyko mūsų šalies hiphopo čempionatas, dar nebuvo kvietimo į Europos jaunimo iki 21 m. čempionatą, todėl nacionaliniame turnyre tokios amžiaus grupės varžybos nevyko; dėl šios priežasties teko surengti papildomą atranką, skirtą tik 2001 – 2005 m. gimusiems sportininkams.


Atrankos turnyro prizininkai įgijo teisę atstovauti mūsų šaliai ir visi trys vyko į Belgiją: Emilija Rybak – Rybačka (Vilniaus „ANT studija“), Paulina Žilinskaitė – Pauly (Kauno „Me gusta“) ir Ignas Tamulis – Iguana (Vilniaus „Be good“).


Aukščiausią vietą iškovojo ir į Europos čempionato finalinį aštuntuką pateko Ignas Tamulis – Iguana (Vilniaus „Be good“), o galutinėje įskaitoje mūsų šokėjas užėmė 7 – ąją vietą. Sportininko pasiekimas nudžiugino tiek jį patį, tiek klubą, kuriame jis treniruojasi, tiek visą šalies hiphopo bendruomenę: ši vieta atskleidžia Lietuvos hiphopo potencialą, nes I. Tamulis buvo ir jauniausias Europos čempionato dalyvis – jam kol kas tik 16 metų, tad dar kelerius metus sportininkas galės ir toliau varžytis kategorijoje iki 21 m. metų amžiaus.


Iš viso WDFS Europos čempionate dalyvavo 12 valstybių atstovai (27 sportininkai), o prizininkais tapo Belgijos, Nyderlandų ir Prancūzijos šokėjai: auksas atiteko Doyah iš Belgijos, sidabras – Chanel iš Nyderlandų, bronza – K-Yoo iš Prancūzijos. Lietuvos šokėjos E. Rybak ir P. Žilinskaitė į finalo aštuntuką šiais metais nepateko.


LSŠF Hiphopo lygos atstovą D. Žebrauską džiugina ir tas faktas, kad dirbti Europos čempionato vertinimo komisijoje buvo pakviestas Lietuvos teisėjas Edgaras Kerpė. „Mums didelė garbė, kad Pasaulio sportinių šokių federacija mumis taip pasitiki. E. Kerpė buvo vienintelis jaunosios kartos hiphopo atstovas, pakviestas dirbti vertintoju, visi kiti komisijos nariai – jau hiphopo „grandai“. Negana to, E. Kerpė prieš čempionatą pateikė pasiūlymus dėl tam tikrų teisėjavimo kanonų ir šie pasiūlymai buvo priimti.“ – gerų emocijų po Europos čempionato neslėpė D. Žabrauskas. Be Lietuvos vertintojo, čempionate dar teisėjavo JAV, Prancūzijos, Belgijos ir Švedijos hiphopo specialistai.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis