„Instagram“ tinklaraštininkė Greta Kondakovė: „Instagrame gali užsidirbti kone iš visko“


Rizikuoti – verta, o iš instagramo patogų gyvenimą susikūrusi trisdešimtmetė Greta Kondakovė – puikus to pavyzdys. Po ilgų dvejonių vilnietė paliko stabilų darbą įmonėje ir prisijungė prie garsenybių socialinių tinklų rinkodaristės Monikos Ra komandos. Keliolika tūkstančių sekėjų instagrame turinti Greta dabar visiems pasakoja savo istoriją ir įkvepia pokyčiams: „Atradus instagramą gyvenimas akimirksniu apsivertė aukštyn kojomis. Ir taip gali nutikti kiekvienam.”

Bijojo palikti samdomą darbą


Net 71 procentas lietuvių (tai rodo 2020 metais atliktas pasaulinio verslumo tyrimas AGER - angl. Amway Global Enterpreneurship Report) norėtų kurti savo verslą – dirbti sau, tačiau dėl daugybės priežasčių to nedaro. Bijo prarasti bent minimalias užtikrintas pajamas, iki galo nepasitiki savimi, neturi pakankamo palaikymo iš artimųjų ir t.t.


Greta gyveno labai panašiai: baigusi mokyklą įstojo į universitetą, o vėliau tapo meilės emigrantė ir išvyko į Angliją. Ten mokėsi toliau ir dirbo oro transporto industrijoje. Susituokė, o gimus pirmam vaikui su vyru nutarė sugrįžti į Lietuvą. Gyvenimas Anglijoje didelio džiaugsmo nekėlė, todėl po penkerių metų svetur parvykusi į gimtinę pajuto ramybę.



Greta Kondakovė
Greta Kondakovė
Organizatorių archyvas



„Su vyru susiradome darbus. Įsidarbinau biure projektų vadybininke. Nors esu gana versli, uždaras mąstymas ir baimė vis neleido savimi tikėti labiau, jog galiu daugiau. Uždirbau gana neblogai, turėjau visas socialines garantijas, bet vis kažko trūko... Prieš trejus metus smalsumo vedina ėmiau aktyviai reikštis instagrame, ir nuo to viskas prasidėjo. Mano sarkastiškus tekstus ir vaizdo įrašus pastebėjo Monika Ra ir kreipėsi su prašymu padėti jai kurti įrašus socialiniuose tinkluose. Monika tuo metu kaip tik gilinosi į instagramo ir feisbuko rinkodarą, jau anuomet aiškiai suprasdama, kad čia slypi aukso kasyklos. O štai pati dar buvau gana pesimistiškai nusiteikusi šiuo klausimu ir apie nuolatines pajamas iš šios platformos net nemąsčiau. Tik ilgainiui suvokiau, kiek daug čia slypi galimybių. Kartu su Monika atsirado vienas po kito nauji projektai, o aš sėkmingai save realizavau reklaminių tekstų rašyme. Pradėjau dirbti ne tik su asmeninėmis instagramo naudotojų paskyromis, bet ir su verslo. Žmonėms patiko mano pačios profilyje vedamos temos, patarimai, todėl sekėjų skaičius augo, o darbo šioje platformoje vis daugėjo. Padrąsinta vyro po metų apsisprendžiau iš samdomo darbo išeiti ir visą savo kūrybinį potencialą skirti instagramui. Taip mes kartu su Monika ir jos seserimi Simona įkūrėme agentūrą „Monika Ra Agency“ – ne tik kasdien daliname vertingus patarimus, bet ir verslams iš pagrindų padedame auginti savo prekių ženklų žinomumą, sukuriame socialinių tinklų rinkodaros strategiją.“



Greta Kondakovė
Greta Kondakovė
Organizatorių archyvas



Viešinti asmeninį gyvenimą – nebūtina


Greta džiaugiasi, kad per kelerius metus jai pavyko užsidirbti naujiems namams, kuriuos dabar visa šeima baigia įsirengti. Nors dviejų vaikų mama iš pradžių daugiausia užsidirbo iš tekstų rašymo instagrame kitiems, tik patikina, kad šioje platformoje galimybių apstu visur. Tereikia jas atrasti.


„Instagrame gali užsidirbti kone iš visko. Iš pradžių čia turėjau per tris tūkstančius sekėjų ir įvairūs prekių ženklai man jau ėmė siūlyti smulkias reklamas. Rašiau tekstus kitiems ir dar pati gaudavau reklaminių užsakymų. Nesimaivau, bet gyvenu kur kas geriau, negu anksčiau, ir nuosavam namui užsidirbau būtent pradėjusi veiklą instagrame. O manantys, kad pasiūlymai reklamuoti prekes ar paslaugas ateina tik tada, kai nuo A iki Ž rodai savo gyvenimą – klysta.



Greta Kondakovė
Greta Kondakovė
Organizatorių archyvas



Paskyrų tipai yra skirtingi – profesiniai ir asmeniniai. Aš esu blogerė mama, savo kasdienybę rodanti su humoru. Štai kolegių Monikos ir Simonos paskyros – profesinės, todėl jos savo asmeninio gyvenimo neviešina. Patikėkite, bet užsidirba išties daug, – nusišypso Greta. – Masažo, vizažo ar ilgalaikio makiažo meistrai sėkmingai vystydami instagramą darbo grafiką užsipildo trims mėnesiams į priekį, jeigu ne dar ilgesniam laikui. Puikiai suprantu dvejojančius, nes pati buvau tokia pat, bet mano rizika dirbti sau socialiniuose tinkluose atsipirko su kaupu. Instagramas – ne kas kita, kaip novatoriška verslo platforma, ir kai tuo įsitikinsite, praeis visos baimės ar net gėdos jausmas, kad dirbate socialiniuose tinkluose.“



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis