Makiažo mados bėgant laikui: kaip anksčiau dažėsi dailiosios lyties atstovės?

Daugelis konservatyvesnių žmonių teigia, jog šiuolaikinės merginos persistengia atlikdamos makiažus. Dirbtinės blakstienos, paryškinta antakių linija ir chirurgo kabinete paputlintos lūpos - kur dingo natūralus grožis? Visgi perbėgus per istoriją galima įsitikinti, jog natūralaus grožio buvo ne tiek jau daug. Merginos visais laikais mėgo atrodyti ryškiai ir pastebimai. Tokios štai buvo makiažo mados...

1960 m. - 1969 m. Svingo era. O, svajingoji svingo era... Nesibaigiantys šokiai iki paryčių, perdėtas puošnumas ir nuoširdžios šypsenos. Tuo metu makiažo madose vyravo viskas, išskyrus natūralumą. Merginos atrado tikrą aukso veršį - blakstienų ryškinimą, todėl jokia stilinga mergina į vakarėlį nekeliaudavo be neretai net sunkiai nuo blakstienų tušo kiekio pakeliamų blakstienų. Tankinantis blakstienų tušas, priklijuojamos blakstienos - tuo metu svarbiausias akcentas buvo veriantis žvilgsnis.


1960 m. - 1969 m.
1960 m. - 1969 m.
Vida Press


Prie įmantresnių, pakeltų plaukų šukuosenų merginos derindavo efektingą akių makiažą. Viskas buvo sutelkta į žvilgsnį - svarbiausios buvo išraiškingos akys. Merginos ne vieną valandą praleisdavo dažydamos akis ir suteikdamos žvilgsniui dramatišką įvaizdį.


1960 m. - 1969 m.
1960 m. - 1969 m.
Vida Press


Tai patrauklus, moteriškumą simbolizuojantis makiažas, kuris nelikdavo nepastebėtas. Galbūt todėl ir šiais laikais makiažo meistrai vis mena 1960 - uosius, o apie žvilgsnio svarbą nėra ko diskutuoti - ryškios akys vis dar išlieka pagrindiniu makiažo akcentu.


1960 m. - 1969 m.
1960 m. - 1969 m.
Vida Press


Elegantiško makiažo mylėtojas ši era žavi - atsiradus dūminiam makiažui merginos kiek pamiršo blakstienų svarbą ir atrado akių šešėlių atspalvių gamą. Merginos varijuodavo įvairiais atspalviais - juoda, tamsiai ruda, pilka, visgi ryškių atspalvių tendencijos dar tenka palaukti.


1970 m. - 1979 m.
1970 m. - 1979 m.
Vida Press


Kaip ir visuomet, atradus vieną ypatingą makiažo tendenciją, netrūksta tų, kurios pamiršta saiką. Bronzatas - priemonė, apie kurią sužinojusios merginos tiesiog išprotėjo. Prieš tai daugelis gražuolių žandus margindavo šviesiai rausvais atspalviais, tačiau išradus karamelinę bronzanto spalvą merginos bei moterys įsimylėjo ką tik iš atostogų grįžusios ledi efektą.


1970 m. - 1979 m.
1970 m. - 1979 m.
Vida Press


Skoningumas - dar viena makiažo ypatybė, išskirianti šią erą. Kai kurios merginos, nepaklūsdamos siaurų antakių madai, augindavo platesnius, išraiškingesnius antakius. Akių apvedimas - dar viena naujovė, kurią pamilo stilingosios. Kleopatros laikus menantis žvilgsnis populiarus ir mūsų dienomis, mat optiškai padidina akis.


1970 m. - 1979 m.
1970 m. - 1979 m.
Vida Press


Šėlsmas, tranki muzika ir visiškas išsilaisvinimas nuo primestų grožio standartų. Merginos visi pamiršo kuklumą ir užokupavo kosmetikos prekių parduotuves. Ryškios akys, ryškios lūpos - pankuojančios jaunuolės nepaisė taisyklės, jog tobulo makiažo paslaptis slypi vienos veido dalies ryškinime. Primirštas ryškiai rožinis lūpdažis ir vėl užkariavo makiažo topus, kaip ir naujai atrastas apelsininio atspalvio lūpų dažas.


1980 m. - 1989 m.
1980 m. - 1989 m.
Vida Press
1990 m. - 1999 m.
1990 m. - 1999 m.
Vida Press


Šis metas grožio pasaulyje ypatingas. Suklestėjus supermodelių kartai ir iškilus tokioms manekenėms kaip Naomi Campbell ar Kate Moss, atėjo laikas nesibaigiantiems eksperimentams. Būtent šiuo laiku suklestėjo ryškiaspalviai akių šešėliai. Mėlyni, oranžiniai, ryškiai violetiniai ar net neoniniai - merginos akis ryškindavo nepaisydamos saikingumo. Galbūt todėl makiažo meistrai šią erą net šmaikštaudami vadina tikra beskonybės era. Natūralaus makiažo šalininkės šalia išsipusčiusių gražuolių jautėsi nejaukiai ir nors mūsų laikais būtų pagirtos už saikingą makiažą, anuomet atrodė baltos varnos, kurios privalo slėptis šešėlyje.


1990 m. - 1999 m.
1990 m. - 1999 m.
Vida Press
1990 m. - 1999 m.
1990 m. - 1999 m.
Vida Press


Tai revoliucijų metas, kuomet suklesti komercinis kinas, kyla vis daugiau pop žvaigždžių, todėl kiekviena mergina atranda individualų bei sau patinkantį makiažo tipą, nekompleksuodama dėl to, ką pasakys kiti. Tokį natūralumą propagavo aktorė Mena Suvari...


2000 m. - 2009 m.
2000 m. - 2009 m.
Vida PressIr kaip gi be vėlyvuoju dešimtmečiu savo populiarumo epogėjų pasiekusios pop princesės Britney Spears persistengimų atliekant makiažą? Jūros atspalvio akių šešėliai ir raudonos it vyšnios lūpos, perdėtas blizgumas ar tonos bronzanto, kurį taip mėgo jaunoji žvaigždutė.


2000 m. - 2009 m.
2000 m. - 2009 m.
Vida Press


2009 m. galima pelnytai tituluoti dirbtinio įdegio metais. Įdegis buvo tai, ko taip troško visos saldutės - juk daugelį metų grožio etalonu vadinta porcelianinė oda tuo metu atrodė ne itin puikios sveikatos bei nestilingumo požymiu. Puiku suteikti veido odai švelnų įdegio efektą ir visai kas kitą užmigti soliariume ar perspausti naudojant savaiminio įdegio priemones. O, kaip džiaugiamės, kad ši dirbtinio įdegio mada jau praeityje...


2000 m. - 2009 m.
2000 m. - 2009 m.
Vida Press


Tikriausiai daugelis, besidominčių šiuolaikinio makiažo madomis patvirtins, jog nėra nieko dailesnio už spindinčią odą ir puikiai prižiūrėtus antakius. Iš tiesų, eksperimentai su antakių pločiu baigėsi - siūlelius primenančių antakių juostų regėti vis mažiau, o suklestėję antakių gražinimo metodai šiuo metu net svarbesni nei šukuosenų ar kūno formų dailinimas.KIm Kardashian
KIm Kardashian
Vida PressKylie Jenner
Kylie Jenner
Vida PressAntakiai, įrėminantys veidą, ilgos blakstienos ir paputlintos lūpos - tai pagrindinės šiuolaikinio makiažo tendencijos, kurios daugelį žavi, tačiau ne retą ir glumina. Visgi kritikuojant dabartinių merginų makiažą vertėtų perbėgti per praeities laikotarpį ir įsitikinti, jog iššaukiančiu vadinamas šiuolaikinis makiažas nėra jokia naujovė. Kiekvieni laikai stebino ar net šokiravo savaip. Už eksperimentus ir laisvę!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis