Vilniuje atidaroma švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2019“

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ penktadienį prasidės švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2019“. Lapkričio 22–23 dienomis vyksiančios parodos tema – „Mokomės drauge“. Per dvi dienas, kaip pažymi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, bus galima aplankyti daugiau nei 160 edukacinių renginių, kuriuose bus gvildenami mokytojams ir tėvams aktualūs mokymo bei vaikų auklėjimo klausimai, pristatomos ugdymo metodikos, demonstruojamos naujausios priemonės ir technologijos, aptariami mokyklose veikiantys pavyzdžiai.

Pirmą kartą šioje parodoje bus įrengta atskira tik mokytojų pokalbiams skirta erdvė, kur pedagogai gaus konsultacijas įvairiomis švietimo temomis: kaip mokyti iš emigracijos grįžusių ar migruojančių šeimų vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių mokinius, kaip didinti vaikų mokymosi motyvaciją, išlaikyti smalsumą. Bus kalbama apie gamtamokslį, lituanistinį, ankstyvąjį ugdymą, pedagogų kompetencijų tobulinimą.


Švietimo politikos erdvėje bus diskutuojama apie mokinių pasiekimus – jų vertinimą, galimas kaitos kryptis, tarptautines tendencijas.


Jauniausių lankytojų – mokinių – laukia populiariosios atradimų laboratorijos, šiemet jų net 9, jaunųjų tyrėjų mugė, karjeros specialistų konsultacijos ir kt.


Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, be kita ko, pristatys naują internetinę patyčių ir smurto prevencijos platformą Reaguok.lt: čia mokytojai suras atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus, vyks diskusijų forumas, atvejų analizės, bus skelbiami pamokų planai, naudinga literatūra.


Nepamirštas ir pilietinis, medijų ir informacinio raštingumo ugdymas. Ateities mokyklos erdvėje (5.1 salė) bus galima išvysti ir premjerinį Šarūno Barto filmą „Sutemose“, apie filmą papasakos kūrybinė grupė.


Prancūzų instituto kvietimu į Lietuvą nebe pirmą kartą atvyksta Prancūzijos medijų ir informacinio raštingumo centro (CLEMI) direktorius Serge‘as Barbet. Jis penktadienį skaitys paskaitą tema „Suklastotos naujienos, informacijos painiava… Kaip ugdyti skaitmeninės visuomenės piliečius?“. Paskaita bus verčiama, po jos vyks diskusija.


Parodos renginių akiratyje – ir diskusijos apie mokyklų vadovus, pagalbą pradedantiems mokytojams, naujų inovatyvių skaitmeninių mokymo priemonių pristatymas.


Švietimo inovacijų parodą organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Nacionalinė švietimo agentūra ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis