Dalykai, kurių tikrai nepasiilgsime iš mokyklos

Ech, mokykla... Prisiminimai apie ją visuomet išliks patys įvairiausi. Buvo ir blogo, bet dar daugiau gero. O ko mes tikrai nepasiilgsime iš mokyklos?

1. Praleisti mokykloje 35 valandas per savaitę. Ką, gal tai darbas? Universitete galėsime lengvai rinktis, į kurias paskaitas norėsime eiti ir kartais net turėsime galimybę nusnūsti popiečio miego, jei turėsime ilgą pietų pertrauką.


2. Uniformų nešiojimas. Net purto nuo to, jog kiekvieną rytą turi užsidėti mokyklinį švarką? Universitete galėsi nešioti ką tik nori: nuo mėgstamų džinsų iki spalvingų palaidinių. Žinoma, visada su protu: juk tai mokslinė įstaiga.


3. Jokio maisto ir jokių gėrimų klasėje. Universitete į tai žiūrima atlaidžiau. Aišku, jei priekiniame suole žiaumosi traškučius visą paskaitą, tai bus nemandagu. Tačiau atsinešti šviežios kavos puoduką niekas neuždraus.


4. Mokytis matematikos, kurios tau gyvenime galbūt niekada neprireiks. Jei pasirenki matematinę specialybę – valio, tai tavo pašaukimas, todėl matematiką vėl galėsi su džiaugsmu spręsti universitete. Tačiau jei esi linkusi į humanitarinius mokslus, matematikos uždavinius galėsi pamiršti – nebent turėsi trumpą matematikos kursą, kurį tikrai išlaikysi, tiek ilgai prasimokiusi matematikos mokykloje.


5. Pastovus sunkių knygų tampymas. Vargšės mokinių nugaros! Universitetas šiuo atžvilgiu daug atlaidesnis, nes viskas, ko tau prireiks, bus tavo nešiojamas kompiuteris ir užrašų knygutė, jei prireiks.


6. Pabodęs valgyklos maistas. Jei raukaisi nuo mokyklos kotletų, patikėk, universitete maisto pasirinkimas bus žymiai geresnis: dažniausiai universitete gamina iš tiesų šiuolaikiškai ir nenuobodžiai. O plius, aplinkui bus daugybė kavinių, kuriuose galėsi papietauti.


7. Leidimas išeiti iš pamokų tik su tėvų sutikimu. Taip, taip, universitete mes patys už save atsakingi, todėl jei susirgome, esame išvažiavę, o gal šiaip nenorime (tokių nenorų reikėtų vengti), neprivalome prašyti tėvų parašyti raštelių. Jei ir ką praleidome, jokio didelio daikto: studijų draugai duoda nusirašyti konspektus.


8. Klasiokė ar klasiokas, gadinantys gyvenimą. Tikrai visi bent kartą gyvenimą susidūrė su klasioku ar klasioke, kurie tiesiog gadina gyvenimą - labai triukšmauja, erzina, be galo garsiai šneka, tyčiojasi... Tokie žmonės ne tik sutrikdo rimtį, bet ir įsirėžia į atmintį.


9. Itin ankstyvas kėlimasis. O taip norėtųsi dar valandėlę pasnausti... Deja, pamokos nelaukia.


10. Spaudimas mokytis to, ko visai nenori. Tiesa tokia, jog daugelis moksleivių yra spaudžiami aplinkos mokytis to, ko gyvenime jiems net neprireiks. Nors bet koks mokymasis naudingas, kartais jis gali tapti tikra kančia, ypač, kai dalykas paprasčiausiai nelimpa...

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis