5 keisti ženklai, jog gali būti nėščia

Nėštumas - nuostabus dalykas, jei jį planuoji ir jo lauki. Priešingu atveju tai gali būti ne tokia jau maloni žinia, kurią sužinojus teks priimti gerai apgalvotą sprendimą. Ar žinai pirmuosius neštumo požymius? Gali būti, jog tikrai ne visus. Yra ir keletas neįprastų, kurie yra lygiai tokie patys svarbūs, tačiau dažnokai praleidžiami.

Kraujo išskyros

20 – 40 proc. moterų pirmą mėnesio trečdalį būna šiek tiek kraujingų išskyrų. Dažniausiai jos pasirodo todėl, kad į gimdos kaklelį priplūsta daugiau kraujo. Jei pastebėjai nestiprų tepimą ne menstruacijų metu, gali būti, jog esi nėščia. Vis dėlto nėštumo metu pasirodančios išskyros yra ne skaisčiai raudonos, kaip menstruacijų metu, o šviesiai rausvos. Jei pastebėjai tokias išskyras, patariama kuo greičiau atlikti nėštumo testą, jog įsitikintum.


Papilomos


Šios odos ataugos pasirodo ant kaklo, pažastyse ir kirkšnyse. Įprastai jos susiformuoja antrą – ketvirtą nėštumo mėnesį. Jos pasireiškia tikrai ne visoms nėščiosioms, vis dėlto dalis jų gali pastebėti šias smulkutes ataugėles ant odos. Dažniausiai papilomos, jei kyla dėl nėštumo, pranyksta savaime, todėl baimintis, jog išaugusios jos nepranyks, neverta.


Pagreitėjęs širdies plakimas


Kai širdis turi išvarinėti daugiau kraujo, ji ima plakti greičiau. Dažnas širdies plakimas gali būti daugybės ligų simptomas, vis dėlto ir labai aiškus nėštumo požymis. Jei jauti ne tik pagausėjusį širdies plakimą, bet ir bendrą silpnumą, pykinimą ar dažną šlapinimąsi, galima įtarti, jog esi nėščia.


Tirpimas ir dilgčiojimas


Nėštumo metu hormonas relaksinas, kuris atpalaiduoja dubenį per gimdymą, gali atpalaiduoti ir sąnarius bei raiščius. Dažniausiai šis dilgčiojimas pasireiškia vakare, ypač prieš užmiegant. Nors toks sveikatos sutrikimas gali pasitaikyti ir dėl kai kurių vitaminų bei mineralų trūkumo, jei dilgčiojimas pasireiškė pirmą kartą, galima įtarti, jog tai vienas iš nėštumo požymių.


Jautiesi kaip ne savo kailyje


Nors moteriška intuicija nėra mokslo patvirtintas dalykas, bet visgi ji egzistuoja. Dažna mama pripažįsta, kad pirmomis nėštumo dienomis, kai dar nenutuokė, kad yra nėščia, jautėsi neįprastai. Todėl jei ir tu nuolat jautiesi lyg ne savame kailyje

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis