6 ypatingi pirmadienio filmai: juos žiūrėk ne viena (VIDEO)

Mamos ir dukters santykių tema – neišsemiamas diskusijų lobynas. Daugeliui mergaičių iškyla klausimai – kaip suprasti mamos elgesį ir būti suprastai pačiai? Kaip paaiškinti mamai, kad jos vaikas užaugo ir sustabdyti kontrolę? Turėtų pakakti paprasto išsikalbėjimo, tačiau kur kas paprasčiau – pamatyti save ir mamą iš šono. Kad ir kino ekrane. Šiandien pristatome filmus, kuriuos rekomenduojame žiūrėti drauge su mama – tikimės, kad jie padės rasti bendrą kalbą nepaisant amžiaus ir požiūrių skirtumo.

„Blogos mamos ir jų Kalėdos“

Būti šiuolaikine mama – ypatingai sunku: spaudžiama visuomenės, privalai būti ne tik gera mama, tačiau ir ideali žmona, darbuotoja ir draugė. Būtent taip gyvena didžiausioje vaizdo transliacijų internetu platformoje viaplay.lt rodomo filmo „Blogos mamos ir jų Kalėdos“ (angl. „Bad Moms Christmas“, 2017) herojė Emė (akt. Mila Kunis), iš paskutiniųjų bandanti atitikti visuomenės jai keliamus reikalavimus. Sykį pavargusi moteris iš namų išspiria neištikimą vyrą, paskelbia esanti bloga mama, nustoja imtis visų buities darbų ir randa pasekėjų, tikinčių, jog pasaulis nesugrius, jeigu šiemet mamos ims ir pasilinksmins iš peties!

Patiks, jeigu: graužiate save, jog nesate ideali mama ir stengiatės ja būti; jeigu turite mamą, kuri valdo jūsų gyvenimą arba pažaboti kurios nepriklausomybę atrodo tiesiog neįmanoma.

„Mammia Mia!“

Muzikinė komedija „Mamma Mia!“ (angl. „Mamma Mia!“, 2008) – populiaraus, ABBA dainomis prisotinto miuziklo adaptacija kino ir televizijos ekranams. Tai – filmas – šventė, kuriame uždegančius šokius ir trypti verčiančias dainas vainikuoja įspūdingi peizažai ir iš anapus ekrano trykštantis optimizmas. Juostos epicentre atsiduria vestuvėms besiruošianti Sofija (akt. Amanda Seyfried), nieko nežinanti apie savo tėvą. Iš mamos (akt. Meryl Streep) dienoraščio puslapių sužinojusi apie tris Donos mylimuosius, mergina ryžtasi sužinoti tiesą ir į vestuves pakviečia kiekvieną jų. Po dvidešimties metų pertraukos trys gražuoliai sugrįžta į Viduržemio jūros pakrantę, kurioje, kaitinant saulei ir trypiant uždegančius šokus, gali įsiplieksti seni romanai!

Holivudo žvaigždyną surinkęs miuziklas tapo vienu sėkmingiausių visų laikų kinuose rodytų tokio žanro filmų ir kino ekranuose sukosi ypač ilgai. Dvi nominacijas Auksiniam gaubliui pelniusi juosta įgavo tęsinį ir jau netrukus sugrįš į kinus, ragindama vasarą skirti dainoms, šokiams ir meilei.

Patiks, jeigu: mama – geriausia jūsų draugė, dievinate muzikines komedijas, mylite ABBA ir negalite suprasti mamos jaunystę krėtusių meilės istorijų.

„Lady Bird“

Vaikų – tėvų santykius ir savęs ieškojimo klausimus nagrinėjanti Gretos Gerwig drama „Lady Bird“ (angl. „Lady Bird“, 2017) vadinama ryškiausiu pastarojo meto Holivudo debiutu. Šilta, gaivi ir saulėta juosta žiūrovui pristato maištingą aštrialiežuvę Kristiną (akt. Saoirse Ronan) – provincijoje gyvenančią paauglę, svajojančią apie laisvę, gražius namus, didmiesčio šurmulį ir iš koto verčiančią meilę. Na, dar apie pabėgimą nuo mamos, svajonių išsipildymą, ištrūkimą iš skurdo ir galimybę tapti moterimi, žavinčia aplinkinius. Deja, svajonių išsipildymą stabdo skurdas, prasti pažymiai, įtempti santykiai su mama ir gyvenimas nuobodžiausiu herojės laikomame Sakramento mieste. „Lady Bird“ žiūrovai neišvys paauglių filmams įprastų šablonų – čia jus pasitiks puiki aktorių vaidyba ir visą filmą lydinti lengva ironija. Išgirsite smagius dialogus, šypseną keliantį humorą, sugrįšite į laikus, kuomet, atrodė, tėvai nič nieko nesupranta, virsmas suaugusiu buvo gąsdinantis ir keliantis pernelyg daug klausimų, o stebint visa tai širdyje bus ramu ir gera.

Patiks, jeigu: jums vis dar atrodo, kad tėvai nieko nesupranta, o laisvės ir gražaus gyvenimo troškimas yra pagrindinės jus kamuojančios mintys.

„Motina ir dukra“

Būdama paaugle, Karen (akt. Annette Bening) pasmerkė save visą gyvenimą kamuojančiai kančiai – atsisakė ką tik gimusio kūdikio, leisdama jį įsivaikinti. Šiandien jos dukra Elizabet (akt. Naomi Watts) – stipri ir šalta karjeristė, bijanti prisirišti prie aplinkinių ir demonstruojanti savo nepriklausomybę. Kitame miesto gale jauna moteris (akt. Kerry Washington) nesėkmingai bando susilaukti taip trokštamo kūdikio, tačiau likimas vėl ir vėl priverčia ją nusiminti. Tai - trys moterys, trys istorijos ir trys filmo „Mama ir dukra“ (angl. „Mother and Child“, 2009) likimai, kuriuos vienija mamos ir dukters santykiai.

Pedro Almodovaro stilistikai artimas filmas pristato trijų ypač stiprių moterų portretus, nagrinėdamas įvaikinimo ir komplikuotų mamų – dukrų santykių peripetijas bei didelį dėmesį skirdamas vyrams, esantiems šalia sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis.

Patiks, jeigu: mėgstate gilius filmus, augote be mamos arba buvote stipriai nutolusios.

„Mildred Pirs“

Mildred (akt. Kate Winslet) – dviejų vaikų mama, kepanti fantastiškus tortus. Vieną dieną moters gyvenimas kardinaliai pasikeičia – siaučiant Didžiajai depresijai palikta vyro, Mildred privalo atsistoti ant kojų ir aprūpinti mažametes dukteris. Deja, bandymai atsitiesti, gyvenimo mėtytai ir vėtytai moteriai vieną po kito siunčia sunkumus ir išbandymus, o Mildred dukra (akt. Evan Rachel Wood) pagalbos ranką keičia neapykantos ir paniekos kupinu žvilgsniu mamai.

Seriale „Mildred Pirs“ sumaniai pinamos kelios siužetinės linijos – gyvenimo kelio ir meilės paieškos, tarpusavio santykiai, likimo vingiai, draugystė ir akla motiniška meilė, nušviečianti komplikuotus ir šokiruojančius Mildred ir jos dukters Vedos santykius. Pagrindinį vaidmenį čia atlikusi ir Auksiniu gaubliu už jį apdovanota aktorė Kate Winslet teigė, jog tai – sunkiausias jos vaidmuo nuo pat „Titaniko“ laikų.

Patiks jeigu: likimas jūsų mamai nepagailėjo išbandymų ir kartkartėmis pagaunate save galvojant, kad skaudinate ją.

„Keistas penktadienis“

2003-aisiais pasirodžiusi nuotaikinga komedija „Keistas penktadienis“ (angl. „Freaky Friday“, 2003) tapo karščiausiu tais metais kinus pasiekusiu šeimos filmu, į kurį masiškai plūdo mamų ir dukrų tandemai. Anot filmo siužeto, Ana (akt. Lindsay Lohan) niekaip neranda bendros kalbos su mama, kuri kažkodėl ketina tekėti dar sykį. Psichiatrė Tes (akt. Jame Lee Curtis) gūžčioja pečiais ir kasdien klausia savęs už ką jai atiteko maištingu charakteriu apdovanota dukra. Kasdien namų sienas drebinantys barniai, regis, niekada nesibaigs, o rasti bendrą kalbą moterims, sutarančioms tarsi šuo su kate, atrodo tiesiog neįmanoma... Vieną penktadienį Ana ir Tes pabunda įkalintos viena kitos kūne. Atrodytų, jog tai – puiki proga pažinti vienai kitą, tačiau šeštadienį – Tes vestuvės, kurių, pageidautina, nesugadinti!

Patiks jeigu: pokalbius su mama keičia nuolatiniai barniai ir tikinate save, kad ji jūsų nesupranta.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis