Tu optimistas, pesimistas ar realistas?(+Testas:Ar tu mąstai optimistiškai?)

Optimistai – tai asmenys, kuriuos labiausiai myliu ir gerbiu. Jie labai myli save ir juos verta pamilti. Tai žmonės, kurių neparklupdo jokios negandos: nei abitūros egzaminai, nei nesėkminga įskaita, nei nelaiminga meilė. Kartais šie žmonės tokie linksmi, kad juos galima įtarti vartojant psichotropines medžiagas. Kai reikia, jie tiesiog susikaupia ir daro tai, ką privalo daryti.

Jie puoselėja dideles svajones, kuria drąsius planus, kai apninka nesėkmės, įveikia jas neįtikėtinai grakščiai ir, regis, lengvai.

Jų akys nuolat šypsosi. Ne lūpos. O akys. Jos spinduliuoja. Jie kuria aplinką iš vidaus. Jų entuziazmas – užkrečiamas. Į juos malonu žiūrėti. Ir būtent jie pasiekia daugiausia!

Tokie žmonės gali atrodyti tikri keistuoliai. Jie šokti vidury gatvės. Jie gali išdrįsti būti savimi.

Manai, kad optimistai nepatiria sunkumų savo gyvenimo kelyje, todėl ir yra tokie laimingi? Tu klysti – jie patiria nesėkmes kaip aš ir Tu. Tik jie visuomet sąmoningai susitelkia ties savo tikslais.

Galima paminėti paauglį Michaelį Jordaną, kuriam vidurinės mokyklos krepšinio komandos treneris pasakė, kad jis netinka žaisti krepšinio. Galima tik spėti, kokio ryžto ir susitelkimo jam suteikė šis neigiamas atsakymas. Michaelis ėmė treniruotis kur kas daugiau ir atkakliau už draugus. Ir štai jis pasiekė savo tikslą, nes susitelkęs ėjo link jo.

Nuo nesėkmių nepabėgsime nei vienas. Tačiau svarbu, kaip mes su jomis susidorojame.

Kad ir kaip siektume išsaugoti teigiamą vidinę nuotaiką, vis tiek neišvengsime žodžio „Ne“ ir jo poveikio mums.

Tų žodžių „Ne“ bus milijonai, kaip ir daugybė kitų skeptiškų žodžių ir frazių. Tačiau reikia vienintelio žodžio „Taip“ ir visų „Ne“ pikti kerai išsisklaido.

Visi pančiai nuo Tavęs ir manęs nukrinta, kai viduje pasakau sau: „Taip, aš tai galiu.“, „Taip, šį kartą man nepavyko, bet aš tikrai galiu ir pasieksiu tai anksčiau ar vėliau“. Mes turime stiprinti viduje savo pozityviąją nuostatą, kad esame atsakingi už savo gyvenimą, jausmus, mintis, veiksmus ir mes stipresni už visus išorinius trukdžius.

Labai norėčiau, kad Tu visa širdimi patikėtumei, kaip nepaprastai svarbu tai, ką mes patys sau sakome. Jei nemylime savęs, argi galime norėti, kad rūpėtume kitiems? Jei patys nepasitikime savimi, kodėl kiti mumis turėtų pasitikėti ir mus gerbti? Niekada nepamirškime, kad visi esame vertybės, puoselėjame tokius gebėjimus, savybes, kurioms niekas kitas negali prilygti. Būkime vieninteliai ir nepakartojami. Kitaip jauskimės, kitaip galvokime, kitaip elkimės, kitaip gyvenkime. Gyvenkime geriau. Šis teigiamas požiūris į save, kitus ir gyvenimą, mums padeda nesustoti ir toliau siekti savo tikslų.

Mes – optimistai – svajones paverčiam tiesa. Aš tikiu galimybe gyventi čia ir dabar laimingai. O Tu? Atlik žemiau pateikiamą testą ir sužinok, ar Tu tikrai esi optimistas. Sėkmės, meilės ir kantrybės, Optimiste.

Testas: Ar Tu optimistas?

Šį testą sudarė Amerikos psichologai ir sociologai. Klausimų skalė plati – nuo liguisto pesimizmo iki nežaboto optimizmo. Klausimai paprasti, bet rezultatai patikimi. Kiekvienam klausimui pasirink Tau tinkamiausią vieną atsakymą. Būk atviras/a sau. Nėra nei teisingų, nei neteisingų atsakymų – jie visi Tavo ir apie Tave. Sėkmės.

1. Tavo sapnai: a) dramatiški (baisūs)(1t); b) migloti, neaiškūs(4t); c) malonūs(3t); d) erotiški(5t).

2. Apie ką galvoji ryte, kai tik pabundi? a) koks bus oras(2t); b) apie darbą/mokslą, kurį mėgsti(5t); c) apie darbą/mokslą, kuris Tau nepatinka(2t); d) apie mylimą žmogų(4t); e) apie žmogų, kuris Tau nemalonus(1t).

3. Kai pusryčiauji? a) skiri laiko tiek, kiek reikia (5t); b) pusryčių metu bambi, jog neišsimiegojai(2t); c) mėgsti pakalbėti(3t); d) dažniausiai vėluoji, todėl skubi(1t).4. Skaitydamas/a laikraštį pirmiausia atkreipi dėmesį į: a) politikos ir ekonomikos naujienas(2t); b) sporto publikacijas(1t); c) kultūros straipsnius(4t).5. Kaip jautiesi perskaitęs/čiusi apie ypatingą atsitikimą, nusikaltimą, skandalą? a) Tau visiškai vis viena(3t); b) nerimauji, kad tas pats nenutiktų ir Tau(1t); c) piktiniesi, kad teisėsaugos organai neįveda tvarkos(2t); d) supranti, kad gyvenime pasitaiko ir tokių dalykų(4t).6. Kaip elgiesi su pirmą kartą sutiktu žmogumi? a) bemat išlieji jam širdį(5t); b) lauki, kol jis ko nors paklaus(1t); c) susidomėjęs/usi jį stebi(3t); d) stebi jį, bet nedarai jokių išvadų(3t).

7. Ką darai pastebėjusi/ęs, jog kas nors Tave apžiūrinėja (teatre, kino salėje, gatvėje ir kt.)? a) pirmiausia pagalvoji, kad atrodai juokingai(1t); b) Tau tai net malonu(5t); c) žiūri į savo atvaizdą vitrinoje, veidrodyje(3t); d) nekreipi dėmesio: Tau vis viena(4t).

8. Ieškai adreso nepažįstamame mieste: a) važiuoji taksi(1t); b) iš anksto paklausi pažįstamų(5t); c) mėgini rasti pats/I(2t); d) visą laiką būgštauji, kad nesugebėsi rasti(2t).

9. Su kokiomis mintimis pradedi darbo/mokslo dieną? a) tikiesi, kad ji bus sėkminga(5t); b) lauki, kad darbo/mokslo dienos laikas greičiau baigtųsi(2t); c) darbe/moksluose Tau malonu pasimatyti, paplepėti su kolegomis/bendramoksliais(3t); d) tikiesi, jog tą dieną Tavęs netykos kokie nors nemalonumai(2t).

10. Pralaimi žaidimą: a) Tave tai liūdina, - matyt, „man prasta diena“(2t) ; b) žaidi toliau, kol pradės sektis(1t); c) manai, kad žaidimas yra žaidimas, juk kas nors turi pralaimėti, tad tenka ir Tau(5t); d) mėgini sugalvoti būdą, kaip laimėti(3t).11. Kai Tau paduoda ką nors skanaus: a) noriai suvalgai(5t); b) būgštauji, kad tik nepastorėtum(2t); c) suvalgai, bet jauti sąžinės priekaištą(3t); d) nuogąstauji, kad „sustreikuos“ skrandis(1t).

12. Kai ginčijiesi su simpatišku žmogumi: a) būgštauji, kad nesusipyktumėte(1t); b) žiūri į tai ramiai(2t); c) manai, kad greitai susitaikysite ir viskas bus gerai(5t); d) pernelyg geri santykiai – nuobodūs(4t).13. Vonioje apžiūrėdama/as savo figūrą galvoji: a) „Atrodau neblogai, bet tobulumui ribų nėra“(5t); b) „Reikės numesti viršsvorį, bet teks gerokai padirbėti“(2t); c) „Figūra kaip visų, nieko ypatinga“(3t); d) iškart nusprendi, jog reikia sportuoti(2t).14. Ar esi nuoširdi/us, kai myli? a) visiškai atsiduodi jausmui, net trumpalaikiui(3t); b) visą laiką galvoji, ar Tavo jausmai malonūs partneriui/ei(2t); c) visą laiką Tave kažkas slegia, esi sunerimęs/usi, susijaudinęs/usi(1t); d) dėl nieko nesijaudini, jautiesi puikiai(5t).15. Tyreisi medicinos įstaigoje ir lauki rezultatų: a) bijai, kad nerastų ko nors rimta(2t); b) žinai, kad gydytojas vis vien nepasakys tiesos(1t); c) manai, kad jei nieko rimta, tai ko krimstis(4t); d) kiekvienam geriau laiku sužinoti teisybę(3t).16. Kasdien bendraudamas/a su žmonėmis Tu: a) elgiesi maloniai ar šaltokai - priklausomai nuo aplinkybių(5t); b) dažnai jautiesi nejaukiai, nežinai, kaip elgtis su nepažįstamais žmonėmis(2t); c) atidžiai klausaisi, ką kiti pasakys apie Tavo elgesį(3t); d) neretai Tau regis, kad esi viršesnis už kitus(4t).

17. Laukia ilga kelionė. Kaip jai ruošiesi? a) kruopščiai planuoji(2t); b) neabejoji, kad būtinai kas nors sutrukdys(1t); c) viskas susitvarkys savaime, todėl per daug nesiruoši(4t); d) iki pat išvykimo jaudiniesi ir tik galiausiai nusiramini(2t).18. Kokią iš išvardytų spalvų rinktumeisi? a) raudoną(3t); b) pilką(1t); c) žalią(2t); d) mėlyną(4t).

19. Ko tikiesi, ką nors nuspręsdamas/a: a) viskas priklauso nuo to, ar man seksis, ar mane lydės laimė(2t); b) pasikliauti galima tik savimi(5t); c) aš pajėgus/i objektyviai vertinti savo galimybes(3t); d) kreipiu dėmesį į prietarus (juoda katė ir kt.)(1t); e) kiekvienas turi savo likimą(2t)

20. Gali rinktis: a) gauti didelį palikimą(3t); b) pasiekti stabilių rezultatų profesijoje/moksle(1t); c) sukurti ką nors reikšmingo mene, moksle(5t); d) sutikti didžiąją meilę, susipažinti su geru draugu(4t).

Rezultatai:

23 – 35 taškai. Esi nepagydomas/a, liguistas/a pesimistas/ė. Daryk rimtas išvadas.

36 – 47 taškai. Nors retkarčiais ir švysteli šiokių tokių optimizmo prošvaisčių, pesimizmas dažniausiai nugali. Pasistenk džiugiau žiūrėti į pasaulį, padaryk ką nors malonaus sau.

48 – 60 taškų. Blaiviai vertini pasaulį, bet nuotaika dažnai pesimistinė.

61 – 75 taškai. Požiūris į gyvenimą aiškus, realistinis. Paprastai bet kokioje situacijoje neprarandi optimizmo.

76 – 90 taškų. Tu optimistas/ė iš prigimties. Puiku. Bet ši Tavo savybė tam tikra prasme trukdo ištaisyti savo klaidas.

91 ir daugiau taškų. Tai jau nebe optimizmas, bet nežabotas lengvabūdiškumas!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis