Jauni žmonės nuobodžiauti nemoka

Nesvarbu, ar tau dar tik šešeri, ar jau dvidešimt penkeri, pasinerk į vasaros ritmą. Ką veikti, kai į mokyklą eiti nebereikia, oras nekoks, o taip lauktų atostogų dienos bėga?! Tėvai dirba, vieniems namuose nuobodu.

Dar liūdniau, kai kiti bendraamžiai poilsiauja užsienio kurortuose, o tavo tėvai neturi tam pinigų. Neturite ir senelių kaime? Net ir tėvai nelaimingi, kad nėra kur išleisti vaikų. Psichologai vis dažniau susirūpina jaunimo užimtumu, savivertės neturėjimu, polinkiu į depresiją.Šalin neviltįIr vis dėlto nors beveik nieko nebeliko nemokamo, nėra viskas taip beviltiška.

Dar liko nebrangių ir malonių būdų prasmingai praleisti atostogas, susirasti naujų draugų ir jaustis mylimam bei laimingam.

Jaunimo agentūros, centrai, pramogų klubai ir talentų ugdymo kursai siūlo labai daug laisvalaikio praleidimo būdų: jei norite piešti – ateikite į tapybos kursus. Norite dainuoti?Šį pomėgį patenkins vokalo pamokos. Stovyklautojai bendražygių ras žygeivių klube.Padėk kitiems ir šok breikąVasarą daugybė organizacijų, menų, sporto kolektyvų rengia uždaras stovyklas nariams, kurie užklasinėje veikloje dalyvavo bent jau gerą pusmetį.„Actio Catholica Patria“, su jaunimu dirbanti organizacija, siūlo užsiėmimų ieškantiems prasmingų ir įdomių laisvalaikio praleidimo būdų.

Galima įsitraukti į savanorišką veiklą Kauno mieste, o įgijus patirties išvažiuoti dirbti savanoriais į kitas šalis. Paprastai apie 70 procentų maisto ir apgyvendinimo išlaidų sumoka organizatoriai.

Jauni žmonės, tiesiogiai susidūrę su kitų kultūrų atstovais ir kasdien bendraudami tarpusavyje, gali daug išmokti vieni iš kitų.Šiemet „Patria“ bendradarbiaus su prancūzų, lenkų ir vokiečių jaunuoliais. Nepavykus išlėkti į užsienį nusiminti neverta. Su organizacijos nariais galima išmokti šokti breiką, netgi dalyvauti naktinėjime, skirtame… meilei ir draugystei.

Stovyklos tėra maža dalis skautų veiklos, todėl norintiesiems atrasti save, gerai pasiausti ar tiesiog turiningai praleisti laiką ieškant nuotykių nebūtina būti skautu nuo vaikystės.

Lietuvos skautų sąjunga organizuoja mokymus ir seminarus, kurių dalyviai yra ir maži, ir suaugusieji. Mokymų temos labai įvairios – nuo darbo organizacijoje iki vadovavimo psichologijos.

Gyventi gamtos ritmu, ugdyti sąmoningumą, atsakingumo jausmą ir tobulinti savarankiškumo įgūdžius skautai kviečia net ir šešiamečius. Suskirstyti į amžiaus grupes vaikai ir jaunuoliai stovyklose patiria daugybę įspūdingų nuotykių.

Lietuvos skautų sąjunga neapsiriboja kraštietiška veikla. Jie bendradarbiauja su Tarptautine suaugusių skautų bendrija, Tarptautine skaučių organizacija ir kitomis.

Galima dirbti

Dar vienas atostogų praleidimo būdas – darbas. „Aš tėčio draugui nupjoviau žolę ir už tai jis man davė 50 litų. O pjauti buvo visai nesunku“, - džiaugėsi septyniolikmetis Dominykas. Bendraamžis Algirdas jam pritarė: “Tau gerai, lengviau, o aš dirbu sandėly ir per dieną prisikilnoju tonas krovinių. Bet ir man gerai – per mėnesį uždirbsiu 700 litų!” Pajutę darbo skonį vaikinai suprato ir uždirbamų pinigų vertę.

Mylėkite mus

Mylimi tėveliai, jūs turite padėti vaikams susikurti gerą nuomonę apie save. Jaunam žmogui labai svarbu, kaip jį vertina aplinkiniai, nes taip jis išmoksta gerbti save.Šeimos nariams psichologė R.Kęstutienė siūlo nekritikuoti vaiko, nepasakius jam nieko teigiamo. Dar blogiau – nereikėtų kritikuoti jaunuolio, kitiems girdint. Tai būtų vaiko žeminimas, visiškas asmenybės žlugdymas, jausmų ir minčių įžeidimas.Tai skatina neapykantą sau, kuri vėliau gali peraugti į agresiją aplinkiniams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis