Mano tėvai neleidžia draugauti su vaikinais

KLAUSIMAS: Mano tėvai labai nenori, kad aš su kuo nors draugaučiau. Jie man visad sakė, kad draugauti galėsiu tik nuo 21 metų, nes dabar man turi rūpėti mokslai. Atrodo, mokausi tikrai gerai, stengiuosi kiek galiu, esu pasiekusi gan daug… O apie vaikinus negaliu nė galvoti… Ką daryti?

ATSAKYMAS: Ačiū už klausimą. Taip, problema tikrai rimta. Tavo tėvai labai kategoriški, ir tai Tau sukelia daug problemų. Išties manau, kad laukti iki 21 metų galimybės bendrauti su vaikinais – siaubinga. Siūlau ramiai pakalbėti su tėvais. Aišku, tai nebus lengva, bet paaiškink jiems, kad daugelis Tavo draugių bendrauja su vaikinais ir Tu nesupranti, kodėl Tau tai draudžiama.Jeigu tėvai nori Tave apsaugoti, tai patvirtink, kad jautiesi atsakinga už savo elgesį. Siek savarankiškumo ir laisvės. Tavo pastangos mokytis gerai yra sveikintinos, tačiau visgi manau, kad turi siekti gerų rezultatų ne dėl to, kad tėvai to nori, o dėl to, kad Tau tai svarbu ir patinka.

Linkiu Tau ryžtingai žengti žingsnį į priekį ir paaiškinti tėvams, kad Tu turi teisę gyventi savo gyvenimą. Ieškok kompromiso ir nesiliauk tikėti, kad tėvai Tave išgirs. Nepasiduok pykčiui, jeigu tai nenutiks iš pirmo karto. Veik ryžtingai. Tavo gyvenimas – Tavo rankose.

Linkiu sėkmės, meilės ir kantrybės

Visada Tavo ir su Tavimi

Rasa Kuodytė – Kazielienė

Rašykite ir klauskite psichologės-konsultantės el. paštu kuodyte@centras.lt.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis