Mylene Farmer. Ir popsas gali būti meniškas

Portalas askmen.com vardija priežastis, kodėl Mylene kartą išrinko savaitės dainininke: “ Pripažįstame, kad Mylene Farmer keista. Jos dainų tekstai migloti, nelabai suprantami, o kostiumai, švelniai tariant, originalūs. Ji moka sukelti diskusijas geriau nei bet kas kitas Europoje.”

Diskusijas ir kartais priešiškumą p. Farmer pasėjo ne tik gerbėjų klausytojų širdyse, bet net užsitraukė Katalikų bažnyčios rūstybę dėl viename klipe vaizduojamų religinių motyvų. Greitai daugybė TV kanalų šį dainos video variantą užbanino.

Populiarieji “koveriai”Šokiruojanti, drastiška ir populiari. Šie trys žodžiai geriausiai tinka apibūdinti garsiąją prancūzų popmuzikos deivę. Kodėl Kate Ryan tokia populiari? Ogi ji atliko hitų “Libertine” ar “Désenchantée” koverius, kurių originalai - M.Farmer kūryba.Vienas naujausių jos darbų yra lygiai prieš metus pasirodęs kūrinys “Slipping Away (Crier la vie)”, su amerikiečių elektroninės muzikos kūrėju Moby.

Kaip teigia dainininkės fanų svetainė libnet.wuggleworld.com, Mylene Jeanne Gauthier gimė 1961m. Monrealyje (Kanada), tačiau dar būdama aštuonerių su tėvais išvyko gyventi į Prancūziją.

23-jų metų ji pasirinko Farmer pseudonimą (buvo tokia populiari JAV aktorė Frances Farmer). Praėjus keleriems metams, prasidėjo Mylene profesionali karjėra.

1986m. išleidžiamas debiutinis dainininkės albumas “Cendres de Lune”(“Mėnulio pelenai”). Jame galima išgirsti ir jau minėtąją “Libertine”, kurios tema – prostitucija. Po hito sėkmės pradėjo sparčiai augti Mylene populiarumas Prancūzijoje.

Klipai - beveik režisūriniai šedevrai

Vienas svarbiausių Mylene karjeros sergėtojų yra jos tylusis gyvenimo draugas Laurentas Bouttonatas. Jis ne tik kūrė muziką, bet ir yra įsimintinų jos dainų video klipų autorius.Iš tiesų, prancūzų popkaralienės klipai tarsi mini spektakliai. Dažnai kontraversiški, jie visada patraukia žiūrovų dėmesį ir ilgai išlieka atmintyje.

Pavyzdžiui, vieno Mylene klipo trukmė net 18 minučių, kitas garsus kūrinys “California” kainavo 700,000 JAV dolerių ir buvo prodiusuotas garsaus filmų režisieriaus Abelo Ferrara. Daugelio Europos muzikos topų viršūnėse prieš keletą metų karaliavo klipas šokiruojančiu pavadinimu “F*ck them all”.Norėdama išsaugoti iškovotus muzikinius laimėjimus, dainininkė išleido dar kelis albumų. Na, o po pasirodžiusių albumų jos koncertinius turus po Prancūziją ir kitas šalis, gerbėjai ir kritikai pradėjo lyginti su JAV popkaralių Michaelo Jacksono ir Madonnos pasirodymais.

Aktorės karjera

Portalas askmen.com teigia, kad 1994m. išsipildė sena Mylene svajonė nusifilmuoti filme. Nors “Giorgino”(toks filmo pavadinimas) buvo abejotinas kinematografų kūrinys, visgi kritikai ir žiūrovai jį negaileistingai suvarė.Internetinė enciklopedija “Wikipedia” tvirtina, kad Mylene vadinti superžvaigžde galima tik po jos antrojo albumo pasirodymo, kurio vien Prancūzijoje buvo parduota 1,8mln. kopijų.

Galiausiai trečiasis albumas “L'Autre” Mylene pavertė neginčijama muzikos ikona. Albume esančios dainos “Désenchantée” klipe vaizduojamas kilęs maištas įstaigoje, panašioje į koncentracijos stovyklą.

Streiko scenos ir smurto veiksmai pavaizduoti ypač tikroviškai. Ši daina tapo perkamiausiu prancūzų moters daininkės singlu šalyje. Na, o 1-oje topų lentelės vietoje kūrinys išsilaikė net 8 savaites.Dar vienas pasaulinio garso dainininkas, su kuriuo garsioji prancūzę įrašė bendrą dainą – „Seal“. „Les Mots”(„Žodžiai“), esantis to paties pavadinimo albume, pasiekė visų laikų muzikinio albumo pardavimo rekordą Prancūzijoje – 1,5 mln. kopijų. Jis tapo deimantinis.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis