Koks žaidimas labiausiai tiks tavo vakarėliui?

Šachmatų taisykles priminti reikia senelio pagalbos, o dėlionė su Bembiu seniai atiduota mažajam pusbroliukui… Nepabijok išbandyti naujų stalo žaidimų, kurie ypač tiks ilgiems žiemos vakarams. Svarbu išsirinkti tinkamą, o tuomet smagus vakaras garantuotas!

Pasisėdėjimas su draugais

Drąsiai galite rinktis ,,Monopolį“ – tai laiko patikrintas žaidimas, kiekvienam leidžiantis pasijusti verslininku. Kol pajuntamas pats žaidimo smagumas gali praeiti nemažai laiko, tačiau įsijautus vakaras su draugais gali užsitęsti iki paryčių.

Kitas pasiūlymas - ,,Kriskros“. Iš turimų raidžių ant lentelės reikia sudėlioti žodžius, kad gautųsi kryžiažodis. Žaidimas reikalauja pasukti galvelę ir kartu turtina tavo žodyną (tenka prisiminti tokius žodžius kaip pvz. žliurgsėjimas).

Vakarojimui tiktų ir ,,Romis“ („Rummy“), kuris primena žaidimą kortomis. Jo taisyklės nėra sudėtingos, jis labai azartiškas.

Jei mėgstate strateginius žaidimus, puikiai tiks ,,Karkasonas“ („Carcassonne“), per pastaruosius keletą metų itin išpopuliarėjęs pasaulyje.

Taip pat vakarui su draugais galite rinktis žaidimą ,,Lietuva“, kuris primena klausimų viktoriną. Tačiau nenustebkite, jei klausimai pasirodys per sudėtingi. Pažaidę kelis kartus gerokai praturtinsite žinias apie savo šalį (iš viso yra 2400 klausimų ir atsakymų).

Mėgstantiems keliauti, kariauti ir vykdyti misijas, smagiausia praleisti vakarą būtų su žaidimu ,,Risk“. Žaidimo tikslas – įvykdyti misiją, kuri paskiriama žaidimo pradžioje. Mūšio baigtį ar kitą žaidimo posūkį lemia metami kauliukai.

Vakaras dveise

Stalo žaidimus galima žaisti ir dviese. Tai daug smagiau už vakarojimą prie televizoriaus – ne tik pamankštinama galvelė, bet ir sveikai pakonkuruojama. Iš anksto galima sugalvoti užduotį pralaimėjusiajam, tada pergalė būna daug saldesnė.

,,Skybridge“(„Dangaus tiltai“) – puikus kaladėlių žaidimas suaugusiems, kurį galima žaisti dviese. Žaidėjai stato bokštus, juos jungia tiltais, stengiasi pergudrauti vienas kitą ir savo žinion paimti kuo daugiau figūrų kombinacijų.

Kitas smagus strateginis žaidimas - ,,Pylos“. Žaidėjai turi po vienodą rutuliukų skaičių, iš kurių reikia pastatyti piramidę. Laimi tas, kuris piramidės viršūnėje uždeda paskutinį rutuliuką.

Dar vienas panašus žaidimas - ,,Quarto“, žaidžiamas su medinėmis figūrėlėmis. Jis trumpas, taisyklės lengvai perprantamos. Žaidimas susideda iš žaidimo lentos ir 16-kos skirtingų figūrėlių. Žaidimą laimi tas žaidėjas, kuris pirmasis žaidimo lentoje sudėlioja eilę iš keturių figūrėlių, turinčių tą patį bruožą.

Šachmatai – tai senas, tačiau vis dar populiarus žaidimas. Mokėti šį žaidimą tikrai pravartu: jis intelektualus, lavina protą, be to parodo jūsų kultūrą. Taisyklės nėra itin sudėtingos, tačiau įgusti reikia laiko (tam ypač tinka senelio ar dėdės pamokos).

Paprastas, bet linksmas žaidimėlis - ,,Memory“. Reikia ieškoti kortelių su vienodais paveikslėliais. Šis žaidimas puikiai lavina atmintį.

Kai norisi daugiau veiksmo

Ne per kiekvieną vakarėlį padėliosi kaladėles, ar pažaisi viktoriną. Svečiai nori daugiau veiksmo, mažiau taisyklių ir strategijų.

Puikus variantas - ,,Tvisteris“. Tai ne visai stalo žaidimas. Jam reikia daugiau vietos. Ant specialios spalvotų skritulėlių ,,paklodės“ reikia dėlioti rankas ir kojas, kol visi susipainioja su kitais žaidėjais. Tada nebeišsilaikai ir išgriūni. Išgriūna vėliau visi... Juokas garantuotas.

Linksmintis ir šėlioti vakarėliuose nusiteikusiems žmonėms - ,,Madwish“. Žaisti gali iki 8 žmonių, nuo 21 metų. Smagiausia, kai žaidžia vienodas skaičius merginų ir vaikinų. Tai „karštas“ žaidimas, kai gali prireikti nusimesti rūbą, išgerti taurelę ar vykdyti kitas pašėlusias užduotis.

Žaidimas „Kaip priimti žudiką“ (,,How to host a murder“) itin pasaulyje išpopuliarėjęs paslaptingas vaidmenų žaidimas su specialiais kostiumais, meniu, dekoracijomis. Paprastą vakarėlį šis žaidimas pavers mažu teatru.

Universalusis

Universalūs žaidimai gali būti pritaikomi ir „karštiems“ vakarėliams ir ramiems pasisėdėjimams. Anot ,,Žaislų planetos“ darbuotojos Reginos, dabar perkamiausias yra žaidimas ,,Alias“.

Jis aktyvus, linksmas, greitai pamėgiamas. Šis žaisimas padeda porelėms pasitikrinti, ar tikrai vienas kitą supranta iš pusės žodžio. Galima pasidaryti ir savo ,,Alias“. Svarbiausia sugalvoti kuo įdomesnių, sunkiau paaiškinamų žodžių. Arba pasigaminti ,,Alias“, kurį būtų smagu žaisi tik jūsų draugų kompanijai (pvz. fizikų, matematikų, šokėjų, krepšininkų ,,Alias“).

Greitai sužaidžiamas, lengvai suprantamas - ,,Jenga“. Taip pat universalus - ,,Katano salos naujakuriai“. Šis žaidimas įtrauks į senovinį nuotykių pasaulį. Jis priskiriamas prie strateginių žaidimų, tačiau norint laimėti tenka pasitelkti aktorinius gabumus.

,,Kiniškos šaškės“ – senas, paprastas, tinkantis įvairiems vakarėliams, žaidimas.

,,Labirintai“ tiks nedidelei kompanijai (iki 4 asmenų). Žaidimas nesudėtingas, nereikalauja strategijų kūrimo.

Kelionėms

Svarbiausia „kelioniniui“ žaidimui – jo talpumas. Kai daiktai ir taip vos telpa į lagaminą, pasiimti didžiulę žaidimo dėžę dažniausiai atsisakoma.

Įprasčiausias kelionių žaidimas – kortos. Jos mažos, o žaidimų su kortomis yra įvairiausių. Tačiau norintiems kitokių kortų – puikiai tiks ,,Uno“. Šiam žaidimui nereikia kurti sudėtingų strategijų. Tai linksmas, greitas žaidimas. Kai žaidėjas lieka su viena korta, reikia sušukti - ,,uno“.

,,Šeštas ima“. Ant šio žaidimo kortų vien skaičiai, užsiimti rimtais skaičiavimais neprireiks. Žaidimo šūkis -,,žiūrėk, kad negautum ragų!” Svarbiausias čia yra sėkmės faktorius.

Taip pat smagūs kortų žaidimai - ,,Ligreto“, ,,Diablo“, ,,Žemė po kojomis“.

Kokie žaidimai perkamiausi?

Žaislų parduotuvės ,,Čipolinas“ darbuotoja Vilma teigia, kad stalo žaidimų populiarumas dabar auga.

DELFI Gatvė: kokie žaidimai populiariausi?

Vilma: ,,Alias“, ,,Tvisteris“, ,,Jenga“, taip pat ,,Monopolis“. ,,Monopolis“ dabar yra naujas – žaidžiama su kreditinėmis kortelėmis. Naujiena - ,,Alias piešk“, kai vietoj paaiškinimo žodžiu, reikia nupiešti. Gan populiarus ,,KrisKros“.

DELFI Gatvė: ar vis dar populiarios šaškės, šachmatai?

Vilma: dabar jau daug mažiau šiuos žaidimus perka. Kokį žaidimą išsirenka, labiausiai priklauso nuo žmonių. Ar jie nori žaidimo ramiems pasisėdėjimams, ar aktyvesniam laiko leidimui.

Kaip naujovę Vilma nurodė žaidimą ,, Naujakuriai“. Tačiau pastebėjo: kol žaidimas nėra gerai žinomas, tai ir perkamumas mažesnis.

Kitos parduotuvės ,,Žaislų planeta“, kurioje galima įsigyti stalo žaidimų, darbuotoja Regina pastebėjo, kad dėlionės taip pat yra paklausios. Perkamos dėlionės, turinčios net iki 18 000 detalių.

DELFI Gatvė: ar žaidimus žmonės daugiausiai perka sau, ar dovanoms?

Regina: prieš Kalėdas, žinoma, pirko daugiausiai dovanoms. Tačiau vis dažniau ateina šeimos, porelės, draugai, kurie išsirenka žaidimus sau. Kol nedirbau, net nežinojau, kad tiek žmonių laisvalaikį leidžia su žaidimais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis