Ar masturbavimasis kenkia erekcijai?

ATSAKYMAS: masturbacija, arba lytinių organų stimuliavimas rankomis – labai populiarus, bet trikdantis klausimas tarp paauglių. Žmonės dažnai juokauja šia tema, bet labai retai prisipažįsta tai darantys.

Masturbacija - gana paplitęs metodas atsikratyti seksualinės įtampos – juo naudojasi net septyni-devyni asmenys iš dešimties. Paauglystėje tai vienintelis būdas patenkinti save seksualiai.

Šis būdas atsikratyti įtampos yra saugus ir nekenksmingas – masturbuojantis nepastojama, negalima užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Vaikystėje tai neatsiejama savo kūno pažinimo dalis.

Masturbuojasi ir suaugę asmenys, dažnai net turintys partnerį. Kartais tai tampa lytinio gyvenimo paįvairinimu arba savotiška erotinių žaidimų dalimi.

Dar daugiau – masturbacija gali būti rekomenduojama gydytojų seksologų: moterims, ilgą laiką neturinčioms lytinio partnerio, poroms, kur vyras turi erekcijos sutrikimų, arba vyrams, ilgą laiką būnantiems toli nuo namų.

Taigi, masturbacija yra natūralus ir sveikas kūno reiškinys, kuris negali sukelti jokios fizinės žalos. Vienintelis pavojus yra tas, kad masturbacija gali tapti vieninteliu lytinio pasitenkinimo šaltiniu. Tada žmogus nebesidomi partnerių paieškomis, nesivelia į pažintis ir nesistengia bendrauti.

Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje "N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis