Aš ne nėščia, bet pienas bėga...

KLAUSIMAS: man iš krūtų spenelių kartais bėga kažkoks skystis. Speneliai būna vos vos drėgni. Aš nesu nėščia. Kas tai galėtų būti?

ATSAKYMAS: Internetu diagnozuoti negaliu, bet pagal pasakojimą panašu į tokią ligą – galaktorėją. Jos pagrindinis požymis – su nėštumu ir gimdymu nesusijęs pieno išsiskyrimas iš vienos arba abiejų krūtų spenelių.

Moterims galaktorėja paprastai pasireiškia su menstruacinio ciklo sutrikimais arba menstruacijų išnykimu, nevaisingumu. Reikia paminėti, kad galaktorėja gali būti ir vyrams. Jiems kartu pasitaiko ir erekcijos sutrikimų.

Dažnai šią ligą sukelia pasmegeninės liaukos srities augliai, kur vyksta prolaktino – hormono, atsakingo už pieno gamybą – sekrecija. Šie augliai yra gerybiniai ir jų gydymo rezultatai yra teigiami.

Tarp kitų ligos priežasčių galima paminėti kitas medžiagų apykaitos ir endokrininės sistemos ligas, kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumą, kai kurių vaistų vartojimą, stresą ar sunkias psichologines traumas.

Bet kuriuo atveju, į pieną panašaus skysčio išsiskyrimas iš spenelių nėra normalus. Siūlau kreiptis į savo ginekologą ar šeimos gydytoją.


Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI Gatvės rubrikoje "N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis