Mokinių akcija perėjose: „jeigu mums skauda, tai ir jiems turi skaudėti!” (foto) (video)

„Akcija buvo skirta atkreipti visuomenės dėmesį į mus, mokinius. Į tai, kad mums yra blogai mokykloje. Mes nesame patenkinti švietimo sistema, norime pasakyti, kad esame tapę valdžios ir mokytojų konflikto įkaitais, ir šia akcija tikrai nežadame stabdyti eismo ar kiršinti visuomenės, mes tiesiog norime pasakyti, kad mums yra blogai.

Ir vairuotojai, ir apskritai piliečiai neturėtų pasyviai reaguoti. Jeigu mums skauda, tai ir jiems turėtų skaudėti,“ - taip apie vakar vykusią akciją atsiliepė LMP (Lietuvos Moksleivių Parlamento) narė Monika Peldavičiūtė.

Didžiulis būrys moksleivių antradienio popietę rinkosi prie aktyviausių gatvių perėjų ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Net Šiauliuose, vienoje aktyviausių miesto perėjų šalia J. Janonio gimnazijos, akcijoje dalyvavo daugiau nei 150 moksleivių.

Pasak LMP narės Monikos Peldavičiūtės, švietimo sistema, yra mūsų visos šalies pagrindas, tačiau, nepaisant to, sistema nestokoja spragų, į kurias mokiniai tiesiog negali nereaguoti.

Daugelis abejojo akcijos pasisekimu, netgi jai prieštaravo. Kaip teigia akcijos koordinatorius LPM narys Linas Kuklerius, kai kurioms mokykloms buvo tiesiog uždrausta dalyvauti rengtoje akcijoje.

Didžiausią moksleivių susirūpinimą kėlė mokyklų administracijos požiūris. „Nepasitenkinimas tikriausiai įvyko dėl nepakankamo suvokimo, ką mes norime pasiekti šia akcija. Galbūt buvo nepakankamai įsijausta į mūsų poziciją, buvo pasiremta gandais. Daugelio administracijų nuomonė buvo dviprasmiška,“- teigė L. Kuklerius.Lygiai trečią valandą, pradėjus žygiuoti tikram mokinių karavanui, vairuotojai reagavo tikrai tolerantiškai, policija nuolat stebėjo eismą. Tačiau, praėjus 4-6 minutėms, nekantriausieji bei maršrutinių autobusų vairuotojai, tiesiog apsisuko ir patraukė atgal, bandydami „aplenkti“, tikrąją to žodžio prasme, sutrikdytą centrinių miesto gatvių eismą.

„Stebint iš šalies buvo nejauku. Vis dėl to, tai yra gatvė, tai yra ta vieta, kur dažnai žmogus jaučiasi nesaugus, nes tai buvo nereguliuojama perėja, tačiau, kita vertus, vaikai turi teisę ne tik turėti savo nuomonę, bet ir ją išreikšti”,– teigia LVTGO „Gelbėkit vaikus“ organizacijos narė Ilona Atkočaitienė, - Tiesiog reikia būti socialiai atsakingais. Kadangi viskas vyko kultūringai bei prižiūrint policijai, tad mokiniai tiesiog išreiškė nuomonę, kad dėl vyriausybės nesusitarimų kenčia vaikai.“Praeitą savaitę Vilniuje buvo įvykęs Pilietinių iniciatyvų centro (PIC), LMP bei LMS susitikimas su ministre R. Žakaitiene. „Pradžioje buvo jaučiamas šioks toks susirūpinimas, nerimas, tačiau vėliau, ministrė sutiko, jei mokiniai sugalvojo tokią akciją, tegul ją ir vykdo“, - teigia PIC direktorius Girvydas Duoblys.

„Mokiniai viską padarė gražiai bei civilizuotai, policija dirbo tobulai. Tik tie žmonės, kurie nuolat ieško „povandeninių srovių“, tik jie ir galėjo manyti, kad akcija yra neteisinga. Akcija buvo siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad mokiniai yra tapę įkaitais. Mokiniai parodė tikrą solidarumą. Jų sąmoningumas yra pakankamai geras,“ – sakė jis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis