Į sceną grįžo neįvertintos „Kablio” grupės (nuotraukų albumas)

Muzikos ir kokteilių bare „L‘amour“ įvyko pirmasis klubinis festivalis „Blogos grupės gerai groja“. Penktadienį į sceną po ilgos pertraukos sugrįžo vilniečių indie grupės „Zima“ bei „Tai ką?“.

Kartu su scenos legendomis scenoje pasirodė grupė „Sportas“ ir tryliktus savo egzistavimo metus skaičiuojantis „Verslo rizikos rezervas“.

„Tai ką?“ kartu su iki šiol gyvuojančiu kolektyvu „Dr.Green“ buvo pirmosios Lietuvos grupės, šalį „apkrėtusios“ ska muzikos virusu. 1996 metais susibūrusi „Zima“, iš pradžių grojusi aštrų roką, vėliau pakrypo į socialinį ironišką, italų estrados gaidomis pagyvintą disco punk stilių.

2002-aisiais metais grupė netikėtai išsibarstė, visi pasuko „kas sau“: emigravo, „nusėdo“ verslo įmonėse, o grupėje būgnus mušęs būsimasis Kanų kino festivalio laureatas Saulius Drunga-Smalkė paniro į režisūrą.

Kovo 7-osios vakarą šios keturios grupės susirinko draugėn, kad pradžiugintų klausytojus muzika, skambėjusia prieš dešimtmetį, “Geležinio kablio” laikais.

Prie scenos būriavosi ir jaunimas, ir vyresni gerbėjai, “savo laikais” trypę šaltas “Kablio” grindis.

Dviejų sugrįžusių grupių nariai su malonumu sutiko pabendrauti su DELFI gatve:

DELFI gatvė: kodėl nusprendėte pasirodyti vėl, būtent po 10 metų?

Lensas iš grupės „Tai Ką“ : idėja kilo ne mum, o Juliui Baliutavičiui. Jis nusprendė atkurti judėjimą, kuris gyvavo prieš 8-10 metų. Tais laikais mes buvom vieni iš alternatyviosios scenos lyderių.

Julius ėmė ir paklausė: „pagrosit?“ O man ir pačiam prieš kokius 3 metus kilo nostalgija „kaip būtų faina vėl pagrot“, ir staiga mus pakvietė. Žinoma, sutikom.

Tomas iš grupės „Zima“ : kartą manęs vienas žmogus paklausė, kodėl, užėjęs į muzikos prekių parduotuvę, negaliu rasti grupių, grojusių prieš 10 metų „Kablyje“, įrašų? Pirma manėm, kad neapsimoka tų dainų leisti, bet, kai paskaičiavom, supratom, kad nėra “neapsimoka“.

Gerbėjai liko tie patys, kurie prieš 10 metų lankėsi „Kablio“ koncertuose, o dabar vėl norėtų tai išgirsti. Pagalvojome, jog mes ir patys galime susimesti po kelis tūkstančius litų ir sukurti „kompaktą“.

Nusprendėme šį leidybinės grupės projektą pavadinti „Drąsiųjų keliai“ ir pabandyti įrašyti tas grupes, kurios prieš 10 metų grojo „Kablyje“, kurios dar nėra niekur įamžintos, ir išleisti jas CD pavidalu.

Jau išleidom grupių „Sportas“ ir „Zima“ įrašus, kurių „kompaktus“ štai šiuo koncertu ir norime pristatyti.

Galvojame šią CD seriją pratęsti, įrašyti kitas to laikmečio grupes kaip „Verslo rizikos rezervas“. Taigi, sugalvojom išleisti šiuos albumus, tiems žmonėms, kurie ilgisi šios muzikos.

DELFI gatvė: ko tikėtis jūsų gerbėjams iš rytojaus?

Lensas iš grupės „Tai Ką“: mes planavome tik vieną koncertą – vėl „išlįsti“, apgroti, prisiminti, pasidžiaugti ir baigti. Tiesiog dėl savęs. Bet pamatęs, kiek atėjo žmonių… Jiems norisi išgirsti mus vėl. Atsirado pasiūlymų… Dar net neprasidėjus koncertui, jau mums pasiūlė turą. O mes net naujų dainų neturime, net negrojome 8 metus.

Tai būtų sudėtingas sugrįžimas į sceną. Bet vienetiniuose projektuose galėtume pasirodyti… Bet nedažnai. Grupės nariai dirba, nelabai turi laiko. Na, bet aš asmeniškai, tikrai kažkur dalyvausiu, nes dainuodamas jaučiuosi labai gerai.

DELFI gatvė: kodėl nutraukėte muzikinę veiklą prieš dešimtmetį?

Lensas iš grupės „Tai Ką“: buvo didelė finansinė krizė, vadinamoji Rusijos krizė 2000-aisiais, tad ir mus ji labai paveikė. Pats dirbau muzikos versle. Paskui išvažiavau gyvent į Angliją, su ta pirmąja emigrantų banga. Taip ir išsibarstėme – be manęs nieks negrojo. kai grįžau, jau buvo vėlu… taip viskas ir „užsirišo“.

O dabar taip gavosi, kad susibėgome vėl. Nors ne visi – bosistas žadėjo atvažiuoti bent į koncertą, bet kol kas nematau – jis Liuksemburge dirba. Taigi bosistą teko pasiskolinti iš „Dr. Green“.

DELFI gatvė: ką manote apie dabartines ska ir kitas alternatyvią muziką grojančias grupes?

Tomas iš grupės „Zima“: dauguma dabartinių grupių groja paprastą Britpop . Tada, prieš 10 metų, jis toks populiarus nebuvo, buvo mažiau žinių iš užsienio, todėl daugiau eksperimentavome, - daugiau grupių turėjo savo veidą. O dabar visos daugiau mažiau vienodos, nėra jų specifikos.

Lensas iš grupės „Tai Ką“: labai nesidomėjau dabartine scena, bet kiek teko sužinoti ar išgirsti, tai nepavadinčiau to alternatyva. Man taip atrodo, kad jiems trūksta užsidegimo.

Galbūt šneku kaip senis, bet tada buvo kitaip: visko buvo mažiau, buvome neišlepinti, nebuvo tiek laisvės. Mes daugiau save „stūmėm“ į viešumą, rodėm ir kažkaip prieš tą sistemą kovojom.

Dabar nėra prieš ką kovot, viskas leidžiama. Tarkime, mano laikais mokykloje negalėjai mokytojui nė žodžio pasakyti, o dabar. Dabartinė kova pasidarė tokia įžūli, bet neuždega kūrybai. Ir tos grupės, kurios „išlenda“, tai jos jau ne į alternatyva, jos iškart patenka į didžiąją sceną, galima sakyti.

DELFI gatvė: o kaip vertinate didžiąją sceną?

Lensas iš grupės „Tai Ką“: pačią didžiausią, vadinamąją pop sceną, vertinu labai apgailėtinai. Iš tikrųjų graudu – net pats paprasčiausias popsas kaip buvo prieš 15 metų, tai niekuo ir nepasikeitė.

Atsirado kelios berniukų, kelios mergaičių grupės ir niekas daugiau nekinta. Estrados vilkai taip pat dainuoja tą patį. Na, džiugu, kad atsirado „Skamp“, „Inculto“…bet dabar žmonės gyvena realybės šou eroje.

Visi tie TV projektai, kurie dainuoja „rusiškus perdirbimus“, o savo nieko nekuria… Apgailėtina, kai jų paprašo padainuoti nors vieną liaudišką dainą, jie nemoka. Man gėda į juos žiūrėti (na bet aš to ir nežiūriu).

Bet čia pasireiškia tas lietuvių tautos kultūros trūkumas – visi ima tai, kas greita, tačiau nekokybiška (dėl to supermarketai ir klesti).

Vis dėlto esu optimistas, jaučiu, kad viskas bus gerai, kad yra dar grupių kaip „Dr. Green“. Juk mes pradėjome groti kartu, o jie tebegroja iki šiol – 13 metų. Jie irgi turi savų pasiekėjų ir tai šaunu.

Tikiuosi, kad ir mes bent kažkiek pakeitėme muzikinę kultūrą. Labai tikiuosi… Bent iš žmonių atsiliepimų, kurie čia atėjo – keista, bet yra kas mūsų pasiilgo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis