Per vieną savaitę trys nauji alternatyvios muzikos albumai (video) (nuotraukų albumas)

Balandžio 4-ąją net dvi lietuvių muzikos grupės pristatinėjo savo naujausius albumus. Tai – folkroko grupė „Žalvarinis“, koncertavę „Tamstoje“, bei neocabaret – neofolk stiliaus atlikėjai „Vilkduja“, pasirodę „Mulen Ruže“.

„Vilkduja“ – tai 1999 metais susibūrusi grupė, kurios įkūrėjas Povilas – žmogus penkiuose asmenyse - grupės „Lauxna Lauksna“ narys ir buvęs „Kūlgrinda“, „Ugnėlakis“ bei „Peorth“ atlikėjas.

2001m. pasirodė eksperimentinės muzikos įrašas „Prieblanda. Ir žemės arbata”, o penktadienį pristatytas antrasis albumas – „Vakar duona“, išleistas 333 kopijų tiražu. Į pristatymą grupė pasikvietė eksperimentinės ambient grupė „Svefn-G-Englar“, bei pora DJ’ų.„Žalvarinio“ išleistas albumas „Folk n'Rock“ – trečiasis grupės istorijoje. Folk rock grupė naująjį savo kūrinį apibūdino taip: „Šiame albume daugiau roko, linksmo ritmo, daugiau leidžiame sau interpretuoti liaudies dainas, keisti jų struktūrą. Viskas tam, kad būtų smagiau.

Galbūt tai lėmė vestuvinių dainų gausa. Šį kartą viskas labiau apgalvota, nevengėme ir eksperimentų. Vienas jų – turkiško instrumento – sazo – panaudojimas.

Koncepcija išliko ta pati – visuose kūriniuose lietuvių liaudies daina persipina su lengvesnio ar sunkesnio roko garsais.

Liaudies dainų muzika, žodžiai – visų kūrinių pagrindas, tiesiog šį kartą melodijos labiau modifikuotos.”

DELFI gatvė: ar esate patenkinti albumo pristatymu?

„Žalvarinis“: smagiausia, kad susirinko tikrai daug klausytojų, kad priėmė šiltai.

Albumo pristatymo koncertas vis dėlto įpareigoja: mes visi buvome truputį susikaustę, rimti, bet tereikėjo žiūrovų palaikymo ir vėl viskas įsibėgėjo, sustojo į savo vietas: emocijos liejosi per kraštus ir dūšia atsigavo.

Esame tikrai patenkinti! Ir labai dėkojame savo klausytojams, gerbėjams, bei visiems prijaučiantiems.

DELFI gatvė: ko tikėtis ateityje iš jūsų kūrybos?

„Žalvarinis“: kol kas labai džiaugiamės šio trečiojo mūsų „vaiko” gimimu ir, manau, džiaugsimės dar ilgai. O kai atsiras minčių, skambesių galvoje, tada pradėsime kažką naujo. Nemanau, kad šis albumas bus paskutinis.

Na, prasidėjus šiam žaliam pavasariui naujų alternatyvios muzikos albumų tikrai užderėjo… Girdėjome gandus, kad 2006 metais „A-LT apdovanojimuose“ geriausia Lietuvos metalo grupe nominuoti death metalo atlikėjai „Obtest“ savo naująjį albumą žadėjo „paleisti į gyvenimą“ taip pat savaitgalį.

Rinkinys „Gyvybės medis“ truputį vėluojant bus pristatytas jau po kelių dienų, penktadienį klube „Mulen Ružas“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis