Negaliu išmesti iš galvos buvusiosios

KLAUSIMAS: aš draugavau su viena mergina jau daugiau nei metus, bet taip susiklostė, kad mes išsiskyrėme. Be jokių pykčių. Aišku, aš ją labai mylėjau, išsiskirti buvo labai sunku.

Pasinėriau į alkoholizmo liūną, net pradėjau narkotikus vartoti. Taip kankinausi kelis mėnesius, bet štai neseniai susipažinau su kita mergina ir jokios nuoskaudos lyg ir nejaučiu.

Keisčiausia yra tai, kad aš jaučiuosi „pririštas" prie savo buvusiosios. Nors aš jos nebemyliu, bet vis tiek noriu būti su ja. Nežinau ką man daryti. Padėkite.

ATSAKYMAS: tave reikia pasveikinti, kad pajėgei išsikapstyti iš santykių krizės, nors buvo ir labai sunku... Ko gero, tavo jausmai buvo stiprūs ir tikri buvusiai draugei, nes labai išgyvenai skirdamasis.

Kadangi jautiesi kažkaip „pririštas“ prie buvusios merginos, tai nelabai gali kurti naujuosius santykius.

Santykiuose būna kaip kompiuterinėje sistemoje - kai yra atidarytos ankstesnės programos, tai naujosios programos neveikia taip greitai ir sklandžiai.

Tau reikia savotiškai uždaryti ankstesnį failą. Visiškai normalu ir suprantama, kad prisimeni savo buvusią merginą, kartais susitinki su ja mintyse, netgi pasikalbi su ja.

Reikėtų tokį pokalbį pratęsti. Man „užkliuvo“ du sakiniai tavo laiške, kaip labai svarbūs. Vienas apie tai, kad išsiskyrėte „be jokio pykčio”, o kitas, kad tikrai jos nebemyli.

Gerai kad žinai, jog meilė praėjo. Tik be meilės mes vieni kitiems ir sau visą laiką jaučiame daug įvairių kitų prieštaringų jausmų. Tai reiškia, kad kiti jausmai, o ne tik meilė, dar nesibaigė. Mes nebemylime žmogaus, bet jis „sėdi mumyse”, nes mes jaučiame, pavyzdžiui, skriaudą arba nusivylimą, pažeminimą arba įsiūtį, arba apmaudą.

Galime jausti baimę šio žmogaus atžvilgiu, pasiilgimą, prisirišimą, nors meilės jau nebėra. Kai rašai – „be jokio pykčio”, tai suprantu, kad išsiskyrėte civilizuotai. Bet pyktis arba pažeminimo jausmas gali glūdėti tavyje, nes, ko gero, ji jus paliko, o tai tikrai turi užgauti asmeninį orumą.

Nieko neslėpdamas nuo savęs paties, nesistengdamas ištrinti to, kas buvo tarp jūsų, pasikalbėk su ja mintyse. Ir taip uždarysi „prisirišimo failą“.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis