Kas yra gatvė Gatvės muzikos dienos dalyviams? (nuotraukų albumas)

Kas yra gatvė, bandė aiškintis DELFI gatvė per Gatvės muzikos dieną. Kaip galima suprasti, kas yra gatvės muzika, jei nežinai kas yra gatvė? Nustebsite, tačiau tik nedaugeliui apklaustųjų muzikantų bei miestiečių gatvė yra ta vieta, kur važinėja automobiliai.

Daugumai tai įkvėpimo šaltinis, antrasis gyvenimas, prasidedantis, užtrenkus ankštų namų duris, laisvės, kūrybos ir saviraiškos erdvė.

Kitiems gatvė - važiuojamoji kelio dalis, jie nemano, kad ten galimas koks nors gyvenimas, išskyrus paprastą persikėlimą iš vienos vietos į kitą.

Taigi, gatvėje muzikos paklausyti ar pagroti susirinko visi: nuo butelius renkančiųjų iki Vilnių lankančių turistų. DELFI gatvei vienas iš jų prasitarė, kad gražiausių dalykų nenusipirksi suvenyrų parduotuvėje, o Lietuvą patirsi tik būdamas čia. Jis labiausiai norėtų tokios atmosferos, šventės savo šalyje, Vokietijoje.

Nieko nėra neįmanoma - matydami didelį susidomėjimą Gatvės muzikos švente, 2009 VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ organizatoriai planuoja dar didesnį renginį, apimsiantį ir pasaulio lietuvių bendruomenes, kurios jau dabar kreipiasi dėl Gatvės muzikos dienos.

TV komunikacijos suteiks galimybę susisiekti su kitose šalyse vyksiančios Gatvės muzikos dienos dalyviais ir tokiu būdu Lietuvos muzikantams bus padedama pasijausti grojančio pasaulio dalimi, teigia VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ specialiųjų renginių projektų vadovė Daina Urbanavičienė.

Gatvės muzika – visiems. Nuo liaudies muzikos mylėtojų iki roko, bliuzo gerbėjų, nuo elektroninės iki krikščioniškos muzikos mylėtojų – kiekvienas galėjo išgirsti muzikos sau. Kurios iš jų mėgiamiausios, įdomiausios? Sunku pasakyti, ar įtakos turėjo grupių populiarumas ar jų pasirodymų vieta, tačiau praeiviai, užklausti, kokia grupė jiems įsiminė labiausiai, DELFI gatvei dažniausiai minėjo „Suicide DJs”, Hokshilą, Capoeiros pasirodymus, „Apaštalus”, su grojančiu vienuoliu, „The Curling”..

Paprašyti palyginti su praėjusiais metais ir įvertinti šiųmetį renginį, praeiviai bei patys muzikantai negailėjo pagyrimų organizatoriams bei asmeniškai Andriui Mamontovui už unikalią, pavasarišką, muzikinę šventę, kur kas įdomesnę šiais metais, kurios nesutrikdė užklupęs lietus.

Neretai baigę pasirodymus muzikantai tiesiog nusilenkdavo klausytojams ir padėkodavo Mamontovui už šią „dovaną”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis