Su kamera, o ne su buteliu rankoje (video)

Į pabaigą artėja Lietuvos moksleivių sąjungos inicijuota akcija „Išpilk“, kurios metu moksleiviai buvo raginami kurti socialinę reklamą apie alkoholio vartojimą tarp moksleivių. Daugeliui buvo smalsu, ar akcija sulaukė pasisekimo? Ar moksleiviai aktyviai dalyvavo? Ar pavyko sukurti bent keletą įdomesnių reklamų, parodančių, kad alkoholis vis tik „ne lygis“?

Atsakyti į šiuos klausimus lengviausia pasižiūrėjus į akcijai skirtų filmukų skiltį portale
 • holivudas.lt.

  Akcijai skirtų filmukų skaičius sparčiai artėja prie 50–ies. Tikrai nemažai, tačiau verta skirti laiko jų peržiūrai, mes tikrai galime pažadėti, kad tai, ką pamatysi, nustebins. Čia rasi visko: ir filmuotų, ir pieštų vaizdų. Vieni filmukai tave prajuokins, kiti sukrės ir šokiruos.

  Ar tau kada nors teko matyti moksleivių kurtą socialinę reklamą, kurios kūrime ir filmavime savanoriškai sudalyvavo beveik šimtas žmonių? Ar žinai, kad Lietuvoje yra moksleivių, kurie gali sukurti animacinį filmą, neprasčiau už profesionalius animatorius? Ar galėtum patikėti, kad vienas moksleivis gali sukurti socialinę reklamą, kuri savo idėja, originalumu, kokybe niekuo nenusileis profesionalų komandos kurtai reklamai?

  Jeigu į šiuos klausimus atsakai „ne”, užsukęs į akcijai skirtą puslapį tu tikrai nustebsi ir galėsi savo akimis įsitikinti, kad šie dalykai tikrai įmanomi.

  Pakalbinome kelis socialinių reklamų autorius, kurių kūriniai užima lyderiaujančias pozicijas šiame konkurse.

  Mažeikių Gabijos gimnazijos dvyliktokas Alvydas socialinės reklamos filmuką pavadinimu „Išpilk“ sukūrė kartu su savo mergina Kamile ir geriausiu draugu Benu.

  Filmuko pabaiga tikrai šmaikšti ir sukelianti šypseną. Alvydas tokį pasirinkimą paaiškino labai paprastai: „Sugalvojau tokį reklamos siužetą, nes man atrodo, kad rimti ir šokiruojantys filmukai yra tiesiog banalūs. Šiais filmukais bandoma prabilti į žmogaus sąžinę ar pamokslauti. Manau, kad žmonėms priimtinesnė kalbėjimo maniera - humoras. Juk ne viskas gyvenime yra blogai.“

  Salantų gimnazijoje besimokantis Sigitas sukūrė išties išsiskiriantį filmuką. Jo filmukas pavadinimu „Tu gali pasirinkti“ yra...animacinis. Sigitas animacinį filmuką kūrė beveik savaitę. Filmuko siužetas labai gyvenimiškas: „Manau toks siužetas atspindi tikrovę ir parodo, koks gyvenimas yra su alkoholiu, kokie jo padariniai...” sakė Sigitas.

  Filmuką gali pamatyti

 • čia.

  Labai daug žiūrovų dėmesio sulaukė Marijampolės „Ryto” vidurinės mokyklos vienuoliktoko Manto socialinė reklama „Neblaivių pasekmės”. Beje, Mantas buvo vienas pirmųjų akcijos dalyvių. Anksčiau priklausęs jaunimo prevencinei programai „Sniego Gniūžtė”, Mantas apsidžiaugė sužinojęs apie galimybę sudalyvauti akcijoje „Išpilk”. Manto „Neblaivių pasekmės” - neabejotinai šokiruojantis ir sukrečiantis video, tačiau, kaip pastebi ir pats Mantas „malonūs vaizdai nuo alkoholio neatbaido”.

 • VIDEO: „Neblaivių pasekmės”.

  Šiaulių Didždvario gimnazijoje besimokančio Tado filmuko aktoriams prireikė itin daug pasiaukojimo. Socialinėje reklamoje „Dviejų brolių istorija“ vieną pagrindinių vaidmenų atlikusiam Mantui teko ir voliotis ant gatvės grindinio, ir lipti į šiukšlių konteinerį, ir klūpėti ant šaligatvio, vaidinant elgetavimo sceną.

  Tadas džiaugėsi, kad pagrindinio vaidmens atlikėjas nesipriešino ne itin malonioms užduotims, o ir pats filmavimas praėjo labai smagiai.

  Nepamiršk, kad iki akcijos pabaigos dar liko daugiau nei savaitė, todėl tu dar gali spėti sudalyvauti!

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis