Ar aš tikrai homoseksualus?

KLAUSIMAS: esu sutrikęs dėl savo potraukio. Kaip žinoti, ar aš tikrai homoseksualus?

ATSAKYMAS: žinojimas ateina palaipsniui. Daugelis mokslininkų mano, jog šis supratimas pereina keturias stadijas.

Pirmą kartą apie homoseksualumo pakopas prabilo tyrėjas Richardas Troidenas.

Pirmoji stadija – jautrumo, ji dažniausiai prasideda vaikystėje. Tai neaiškus jausmas, kai tau atrodo, kad esi kitoks nei visi berniukai ir mergaitės. Tada imi išskirti save iš aplinkinių, nes kitaip nei aplinkiniai reaguoji į savo lyties vaikus.

Antroji pakopa – sutrikimas, kuris dažnai prasideda paauglystėje. Tai augantis susidomėjimas kitais tos pačios lyties atstovais, tada yra svarstoma, ar nesi homoseksualus. Šis sutrikimas susijęs ir su seksualiniais jausmais ir seksualine reakcija į savo lyties atstovą. Šiuo laikotarpiu manai esantis įsimylėjęs savo lyties jaunuolį.

Trečioji stadija – susitaikymas, kuris dažnai prasideda vėlyvojoje paauglystėje arba peržengus dvidešimties metų slenkstį. Šioje pakopoje pripažįstama, kad esi homoseksualus, tada imamas tyrinėti homoseksualus tapatumas.

Paskutinė stadija – priėmimas. Šios stadijos metu homoseksualumas priimamas kaip neatsiejama gyvenimo dalis. Tada aplinkiniams prisipažįstama savo seksualinė orientacija, jos nesigėdijama, ieškoma pastovaus partnerio, bendraujama su panašiais žmonėmis.

Šis stadijų aprašymas padės tau susigaudyti tapatume. Homoseksualumo formavimasis – tęstinis procesas, taigi, tau bus sunku iš karto suprasti, ar esi homoseksualus. Gali būti kad su netikrumo jausmu gyvensi kelis metus ir tik vėliau suprasi, kad esi heteroseksualus.

Abejonės dėl homoseksualumo – sunkus psichologinis momentas, ypač paaugliams. Jei jauti nerimą ir baimę dėl savo jausmų, nori slėpti savo jausmus, slopinti poreikius, tau derėtų apsilankyti pas psichologą. Jis tau padės pasijusti tvirčiau ir mažiau jaudintis.

Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis