Medicinos studentų kampanija prieš Žmogaus papilomos virusą – „Viskas tavo rankose"

Svarbiausia yra žinoti, pasiruošti ir veikti. Taip pat būti ir jaustis saugiam. Kiekvienas žinome, jog, prieš pereinant gatvę, reikia žvilgtelėti į dešinę ir jau mamos išmokė, kaip atsargiai nuo viryklės nukelti karštą puodą…

Tačiau gyvenime tiek daug situacijų, kuomet mūsų pačių saugumas nepriklauso nuo mūsų norų ir pastangų. Reikia žinoti, kurias iš šių situacijų galime kontroliuoti patys.

Joms pasiruošti ir veikti tinkamai, net pačiomis intymiausiomis akimirkomis - būtina. Juk svarbiausia, kad tu būtum saugus ir žmogus, esantis šalia, būtų apsaugotas.

Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA), vienijanti Kauno medicinos universiteto ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto medicinos studentus, kartu su Vilniuje įsikūrusiu klubu ,,WOO" ir farmacijos kompanija „Merck Sharp & Dohme“ organizuoja renginį „Everything I can" (arba „Viskas tavo rankose"), skirtą informuoti jaunimą apie Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) keliamą grėsmę, komplikacijas ir prevenciją.

Renginio metu bus pristatoma jaunų menininkų: Viktorijos Gudelevičiūtės, Doloresos Greivytės ir fotografo Tomo Černiševo, fotodarbų paroda ,,Sekretai".

Vakarui įsibėgėjant, koncertuos tarp jaunimo populiari grupė „Pieno Lazeriai“, o prie didžėjaus pulto stovės merginų grupė Djs Riot Girls.

Studentų iniciatyvą mielai parėmė ir jaukią aplinką, gegužės 22 d. (20 val. parodos atidarymas, 22 val. „Pieno lazeriai“, 24 val. Djs) vyksiančiam vakarėliui, pasiūlė klubas „WOO", įsikūręs Vilniaus senamiestyje (Vilniaus g. 22).

Mintis surengti vakarėlį kilo žiemą, kai sausio 22–28 dienomis visame pasaulyje buvo minima gimdos kaklelio vėžio savaitė.

Kasmet Lietuvoje šia liga suserga 500 moterų, miršta – 300, labiausiai jaudina tai, jog jaunėja gimdos kaklelio vėžiu sergančiųjų Lietuvos moterų amžius: vis daugėja sergančiųjų 15 - 34 metų amžiaus grupėje.

Vienas pagrindinių gimdos kaklelio vėžio rizikos faktorių yra Žmogaus papilomos virusas, plintantis lytiniu, kontaktiniu ir perinataliniu būdu.

Lyg tęsdami sausio mėnesį vykusias paskaitas, seminarus, nemokamų patikrų ginekologijos kabinete akcijas, LiMSA nori paskatinti jaunimą rūpintis savo sveikata ir pradėti atvirą diskusiją apie ŽPV grėsmę, jo sukeliamas ligas bei prevencines priemones.

Fotodarbų paroda „Sekretai" padės vakarėlio dalyviams pažvelgti į šią problemą iš netikėtos, o svarbiausia – priimtinos ir suprantamos pusės.

Kartu su profesionaliais reklamos kūrimo atstovais specialiai šiai kampanijai buvo paruošti atvirukai, kuriuose paprastais trimis žingsniais: „Žinok, Pasiruošk, Veik“,- pateikti skaičiai ir faktai apie ŽPV sukeliamas ligas, kelius, kaip to išvengti ir kaip pačiam saugoti savo ir partnerio sveikatą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis