Manau, penis lūžo

Tą patį galima pasakyti ir apie masturbavimąsi. Vyro penyje nėra jokio kaulo, kurį būtų galima sulaužyti. Tačiau varpoje yra du vamzdeliai (corpora cavernosa), kurie erekcijos metu prisipildo kraujo.

Šiuos vamzdelius dengia tvirtas dangalas. Tai būna labai retai, tačiau kartais šie sustandėjusio penio audiniai gali „lūžti“.

Tokio pobūdžio trauma gali nutikti, jei netyčia nukristum su savo susijaudinusiu pasididžiavimu tiesiai ant žemės. Taip galėtų įplyšti dangalas, pro kurį ištekėtų vamzdeliuose susikaupęs kraujas.

Vaikinai, kuriems teko tai patirti, sako, jog girdėjo kažkokį triokštelėjimą. Erekciją greitai pakeičia varpos ištinimas ir kraujosruvų dėmės. Dažniausiai po chirurginės operacijos vamzdeliai yra atstatomi ir varpa toliau gali normaliai funkcionuoti.

Kartais paaugliai išgyvena dėl varpos išlinkimo, atsirandančio erekcijos metu. Tai – normalu, jei santykių metu nepatiriamas skausmas.

Visi vyrukai anksčiau ar vėliau susiduria su erekcine disfunkcija, kuomet varpa nesustandėja. Tai nereiškia, kad varpa „lūžusi“.

Kartais neapipjaustyti vyrai pasigauna apyvarpės infekciją. Tai skausmingas dalykas, kurio negydymas gali taip pat paveikti erekciją.

Jei neatsakėme į tavo klausimą, parašyk dar kartą, tik išsamiau, arba pasikonsultuok su daktaru.

Nori paklausti to, ko nežinai apie lytinį gyvenimą ir brendimą?

Klausk ginekologės Julijos elektroniniu paštu n-18@delfi.lt. Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „N-18".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis