Nemoku bendrauti su savo mergina

KLAUSIMAS: man 19, o draugei 16. Mūsų norai, charakteriai labai panašus. Kartu mes 2 mėnesius, bet per tą laiką mes mažai pažinome vienas kitą, aš nemoku atvirai kalbėti.

Prašau vieno patarimo: kaip užduoti prasmingus klausimus? Aš turbūt esu labiau užsidaręs nei ji. Ji man pasakojo apie savo buvusį vaikiną, savo aistras, pomėgius, apie nekaltybės praradimą. Atrodo, viską žinau, bet iš tikrųjų – labai nedaug.

Nežinau, ko klausti apie ją tokio prasmingo, svarbaus jai ir man. Dažniausiai mūsų bendravimas - tai rutina… Mūsų kalbėjimas - tai plepėjimas apie tai, kas įvyko per dieną, ką veikėme, pasakojame apie draugus. Svarbių klausimų aš nemoku užduoti.

Matau, kad jai nelabai įdomu atsakinėti į mano klausimus. Patarkite pavyzdžiais, ko klausti.

ATSAKYMAS: tu labai stengiesi, kad savo merginai patiktum. Rūpiniesi sužinoti apie ją kuo daugiau, kad galėtum atspėti, ko jinai nori, kas jai patinka. Gali pasijausti ir kiek pasimetęs ar sutrikęs, išsigandęs.

Gal net truputį „kompleksuoji“. Ir kietiems vyrukams taip atsitinka. Ypač jeigu esi įsimylėjęs. Įdomu būtų sužinoti, ką gi tu pats nori sužinoti iš draugės. Pabandysiu atspėti.

Žmogus, kuriam patinka panelė, natūraliai nori įsitikinti, kad jis jai irgi patinka. Nori išgirsti, ar ji jam neabejinga. Bet kadangi tu nesi tikras, tai jaudiniesi ir iš dalies jautiesi kaip nesavas.

Dabar paklausyk. Nebūtina kalbėtis nei labai atvirai, nei labai ypatingai. Nėra jokio recepto, kuris padėtų labiau susidraugauti ar labiau patikti. Tu turi gerų minčių ir jų nenuvertink.

Labai svarbūs klausimai ir yra tokie, kurios išvardinai: kaip tau šiandien sekėsi, kas pas tave naujo, kaip laikaisi, kas gero, ką norėtum veikti šįvakar. Nors tau taip neatrodo, tai ir yra patys svarbiausi klausimai, kurie rodo, kad tu rūpiniesi draugės savijauta ir nuotaika.

Gali jos klausti, ką ji mėgsta valgyti, kokia jai patinka muzika, kokia yra jos geriausia draugė, ką ji ruošiasi veikti per vasarą.Tik pasistenk neskubėti ir neišberk visų klausimų iš karto. Bet didžiausias menas yra išklausyti savo draugą ar draugę, nepertraukti, neironizuoti ir nesišaipyti.

Žmonės nori draugauti, kai jaučia, kad juos supranta ir išklauso jų pasakojimų. Rutinai atsirasti dar per anksti. Gal rutina tu vadini minutes, kai neberandi, ką pasakyti ir kyla įtampa? Tai ir nesakyk tada nieko keletą minučių.

Visai nebūtina nuolat klausinėti, vis plepėti. Plepėjimas gali irgi būti smagus, juokavimas linksmas. Tyla – irgi gera byla. Kuris nors iš jūsų po kurio laiko ras ką pasakyti. Ateis toks momentas ir pats galėsi jos paklausti: ar aš tau patinku.

Jeigu ji jaučia tau kokius nors gerus jausmus, tai tada tu išgirsi teigiamą atsakymą. Tu viską gerai supranti ir tai matosi. Tik turi apie save geriau galvoti. Tada tavo įgimtas šaunumas ir humoro jausmas vėl atgis.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis