Mano dienoraštis: trumpai apie seksą

Man seksas - aukščiausia meilės forma. Tai ne tik malonumas, tačiau ir įrodymas partneriui, jog jis/ji yra mylimas/-a, juo/ja pasitikima.Yra prirašyta daugybė straipsnių apie „tai“. Vienuose rašoma kada pradėti, kituose kaip apsisaugoti…

Tačiau niekas nerašo apie tai, kaip atsipalaiduoti sekso metu, kaip nesinervinti, kaip nusiraminti ir patirti kuo didesnį malonumą. Juk tai jaunimui svarbiausia.

Tinkamas pasirengimas seksui – tai ne treniruotės, kaip greičiau užsimauti prezervatyvą. Tai ne filmų žiūrėjimas, kuriuose daroma „tai“, tai net ne domėjimasis erogeninėmis zonomis…

Pasiruošimas seksui – tai pirmiausi tinkamo partnerio paieškos. Mano nuomone, svarbiausia pažinti žmogų, suartėti su juo emociškai, tik tada bėgti į lovą.

Jei siekiama tik fizinio malonumo, seksas tikrai nebus „geras“. Mano draugai tai vadina „neproduktyviu seksu“. Naujas žmogus - nauji potyriai. Nežinai, nei ko iš to žmogaus tikėtis, nei iš kurios pusės prie jo prieiti… Įtampa auga, o tai daugeliu atvejų sueitį padaro šlykščiai nemalonią.

Jeigu partnerį pažįsti jau kurį laiką ir žinai, ko iš jo tikėtis, tačiau tai vis tiek tau nepadeda pasijusti drąsiau sekso metu, tada turėtų padėti atviras pokalbis apie „tai“ prieš seksą. Pasidalinkite savo baimėmis ir laimėmis, o po to, kai nusiraminsite ir pasijuoksite iš savo nedrąsumo, mylėjimasis bus kur kas puikesnis.

Yra ir kitų būdų, kaip atsipalaiduoti prieš seksą: pagulėti karštoje vonioje, išgerti ramunėlių arbatos. Prieš pirmus kartus tokie būdai labai efektyvūs, siekiant suvaldyti stresą. Tačiau svarbiausia pasitikėti savimi ir nugalėti neigiamas mintis ir emocijas.

Reikėtų nusiteikti, jog viskas bus gerai ir kad nėra ko nerimauti. Kai suprasi, jog daugelis žmonių tai daro, kad daugelį kankina nerimas, tada pasijusi ramesnis/-ė. Saviįtaiga - galinga jėga, kuri gali padėti atsikratyti streso ne tik lovoje.

Prieš pasiryžtant seksui būtų pravartu kelis kartus tik pasiglamonėti. Taip pažinsite vienas kito kūną, išsiaiškinsite, kas partneriui maloniausia, o kas nepriimtina.

Petingas - it apsiuostymas, žvalgyba prieš puolimą, jis padės geriau pažinti ne tik kūną, bet ir patį partnerį bei jo sugebėjimus.

Jeigu tai pirmoji jūsų naktis, tuomet jaudulys bus žvėriškas. Galite drebėti, gali pykinti, pilti prakaitas,galite nervintis taip, jog nesugebėsite ištarti nė žodžio.

Kartais žmogus taip skuba „į lovą“, jog nė negalvoja, kas bus paskui.

Pažįstu draugę, kuri man visad kartojo: „žinau, kad jau laikas. Visi apie tai tik ir kalba. Sakytum, būti nekaltai - dabar kažkoks trūkumas. Tikrai nesudvejočiau, jei kas nors panorėtų su manimi pasimylėti. Dabar tai kaip draugystės pradžia“.

Pasiklausiau ir nutilau. Taip, daugelis tik ir kalba apie seksą. „Nekaltuolio“ etiketė mokykloje yra nepakenčiama. Būti negeidžiamu, neturėti merginų dabar tas pats, kas būti žemiausio luomo atstovu.

Visi lytinį gyvenimą pradeda iki 16-kos. Kiti ir 14-likos giriasi „tai“ darę. (Va, Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimai parodė, kad Lietuvoje lytinį gyvenimą pradeda vidutiniškai 13,5 metų sulaukę paaugliai).

Vis tik labai gaila, kad daugelis „iš inercijos“, sekdami mada, pasimyli, nė nesuprasdami, koks tai svarbus aktas. Baisiausia, kad paskui siaubingai gailisi, nes tai atliko ne vietoje, ne laiku, su ne tuo žmogumi ir visiškai ne taip, kaip svajojo…

Mano manymu, jei žmogus jaučia, kad dar ne laikas, vadinasi jis turi palaukti. Net jei tavo partneris tave „stumia lovos link“ ir tu pradedi galvoti, jog galbūt reiktų pasiaukoti, nedaryk to. Tik tada, kai jausi, kad pats ar pati to nori, paklausk savo draugo, ar jis/ji sutiktų tai daryti.

Jeigu esi mylimas/-a, būsi suprastas/-a. Ankstyvas seksas sukelia vidinę graužatį, savęs gailesčio jausmą. Dažnai po sekso bjaurimasi visu šiuo procesu ir nenorima nė pažvelgti į šalia gulintį partnerį. Nusivylimas seksu būna labai didelis. Dažnai tai tik sugriauna žmonių santykius.

Visgi jei myli ir esi mylimas/-a, nori pradėti mylėtis, esi susipažinęs su rizikomis, niekas neturi tavęs sulaikyti.

Aš pats paauglystėje bijojau pradėti santykiauti nors ir mylėjau vieną merginą. Išsiskyrėme taip ir nepasimylėję, o galbūt netgi ir dėl to, jog nedrįsau žengti šio žingsnio, nors norėjau.

Tuo metu labai graužiausi. Dėl to su kita savo mergina paskubėjau pasimylėti. Galbūt taip padariau, norėdamas kompensuoti buvusią neviltį. Faktas, jog padariau dvi klaidas. Turėjau nugalėti savo baimę tada ir turėjau neskubėti mylėtis su kita mergina.

Kai kurie mano, jog lengviausia atsipalaiduoti, išgėrus alkoholio. Kiti net vartoja alkoholį, manydami, kad tai - būdas nusitempti kažką į lovą…

Jei norėdamas/-a atsipalaiduoti, „išliuobi“ stipriųjų gėrimų ar kibirą alaus, apie jokią sėkmė lovoje negali būti nė kalbos.

Seksas neturi būti bandymu kuo greičiau „baigti“ ir užmigti. Tai yra procesas, kuriuo siekiama abiejų žmonių pasitenkinimo. Kūnų susiliejimas parodo, jog partneriu yra pasitikima, jog jis yra mylimas ir geidžiamas.

Vis dėlto dera paminėti, kad patartina pradėti mylėtis sulaukus pilnametystės. Arba išsiaiškinus visas rizikas, pasirinkus tinkamas apsaugos priemones ir prisiėmus atsakomybę už savo veiksmus.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis