Naujausi lauko žaidimai. Praleisk vasarą aktyviai! (video)

Šią vasarą daugiau kaip 300 šalies mokyklų dalyvaus akcijoje „Noriu – sportuoju“, kurios tikslas - vasaros atostogų metu atverti mokyklų sporto sales bei aikštynus jaunimui ir sudaryti jiems sąlygas aktyviai leisti laisvalaikį.

Kviečiame vasarą sportuoti mokyklos sporto salėje ar aikštyne ir žaisti visame pasaulyje populiarius sportinius žaidimus, kurių aprašymus rasite žemiau.

„Bombėjaus lenktynės“

Žaidimas „Bombėjus lenktynės“ yra labai populiarus Indijoje. Dviejų vienodo dydžio komandų nariai gauna numerius. Abiejose komandose turi būti po vieną Nr.1, po vieną Nr.2 ir t.t.

Komandos sustoja viena prieš kitą 20 metrų atstumu. Tarp komandų lygiai per vidurį padedamas koks nors vienas daiktas, pvz., batas.

Teisėjas (jis nepriklauso nei vienai komandai) sušunka skaičių, o jį išgirdę, atitinkamą numerį turintys abiejų komandų nariai kuo greičiau bėga iki centre esančio daikto. Pirmas atbėgęs pačiumpa daiktą ir kuo greičiau neša jį savo komandai. Tuomet šiai komandai užskaitomas 1 taškas ir daiktas grąžinamas atgal į vietą.

Žaidimą galima ir pasunkinti: tas, kuris prisilietė prie daikto, praranda „nemirtingumą" ir jo priešininkui užtenka žmogų paliesti ranka, kad priešininko komanda laimėtų tašką. Būtent todėl pagriebus daiktą bėgti atgal reikia labai labai greitai.

Žaidimas žaidžiamas iki 20 taškų arba kaip susitariama.

„Basasis vikingas“

Tai šiaurietiška pramoga. Keistieji šiauriečiai linksminasi, žaisdami keistą žaidimą, kurio metu į tolį reikia mėtyti batą. Tai tikrai nėra taip lengva kaip gali pasirodyti. Užduotis paprasta - nusviesti batą kuo toliau. Nereikia jokių komandų. Varžytis galėsite su geriausiu draugu dviese ar su visu būriu pažįstamų.

Pagal senovinę šiauriečių tradiciją, toliausiai nusviedęs batą žaidėjas yra skelbiamas nugalėtoju ir gauna šlovingą „Basojo vikingo" titulą, o visi pralaimėję privalo išgerti tiek šaukštų žuvų taukų, kiek minučių „Basasis Vikingas" užtruks ieškodamas toliausiai nusviesto bato.

Žinoma, žuvų taukų galima ir negerti, o paprasčiausiai skaičiuoti baudos taškus: kiekvienas gauna tiek baudos taškų, per kiek vietų jo metimas atsiliko nuo geriausiojo metimo.

Frisbis

Prieš gerą šimtmetį Amerikoje koledžo studentai pastebėjo, kad „Frisbio Kepyklos" skardas galima svaidyti, nes jų aerodinamiška forma leidžia joms toli nuskrieti. Taip gimė frisbis, lietuvių kartais vadinamas skraidančios lėkštės žaidimu.

Vienintelis daiktas, kurio tau reikės - plastikinė frisbio lėkštė, kurią galima gauti visose sporto prekių parduotuvėse.

Tuomet reikės truputį pasitreniruoti ir išmokti lėkštę svaidyti, o jau tada... būdų kaip žaisti frisbį yra daug.

Galima lėkštę svaidytis dviese, trise ar net penkiese. Taip pat įdomu žaisti, svaidant dvi ar net tris lėkštes (multifrisbis).Mokyklų, dalyvaujančių akcijoje, sąrašą galite rasti

 • tinklalapyje.

  Pateiksime ir daugiau įdomių ir netradiciškų lauko žaidimų.

 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis