Juokingiausi paauglių vasaros darbai

Vasara - užkariauta! Liko vos vienas mėnuo iki rudens. Daugelis jaunuolių jau birželį tiesiog perpildė kavines, barus bei prekybos centrus, suteikdami papildomos darbo jėgos. Vieną vakarą parke nugirdau kelias paneles diskutuojant apie darbą vasarą ir prisijungiau prie jų.

Viena teigė, kad kavinėje dirba jau visą mėnesį, yra žeminama, neturi laiko pietauti (tiesą sakant, šias jos emocijas padauginę iš 5, suprasite kokiu tonu ji kalbėjo), jai reikia grąžinti dalį arbatpinigių.

Jos oponentė jai antrino, kad ir jos darbo sąlygos yra prastos, tačiau jos atlyginimas yra nepalyginamai geresnis. Maža to, draugė turėtų nusilenkti (arba, kaip ji pati teigė, „galantiškai padėkoti nusilenkiant“) darbdaviams, kad priėmė dirbti vos 10 klasių baigusią mokinę.

Panorau pasidomėti, kokius darbus merginos dirba. Pirmoji, kaip ir minėjau - kavinėje, antroji – batų parduotuvėje.

Pasak jų, susirasti darbus buvo labai nelengva, nors laikraščiuose bei Jaunimo darbo centre joms buvo pasakyta, kad darbų nepilnamečiams yra apsčiai. Tik ieškok!

Ar iš tiesų? Pasirodo taip yra iš tikrųjų. Tik reikia šiek tiek fantazijos... Juk dirbti galima ne tik kavinėje...

Braškės, avietės ir bulvės!

Kairėje – kauptukas, dešinėje – pintas krepšelis. Į kaimą! Šis darbas prasideda 5 valandą ryto. Ką tik pasirąžęs šoki į guminius batus ir važiuoji į šalia miesto esantį ūkį.

Turbūt visi suprantate, kodėl darbas prasideda taip anksti – saulė dar nebūna tokia kaitri. Juk praleisti dieną palenkus nugarą prie runkelių nėra taip paprasta...

Tikslesnis šio darbo aprašymas: „moksleivi, tu gali ravėti daržus, retinti daržoves, jas kaupti bei laistyti žarna“.

Užmokestis: už dieną gali gauti nuo 20 iki 30 litų.

Piemenėliai iš miesto

Kitas, ne ką prastesnis darbas – gyvulių bei paukščių ganymas. Išskyrus veislinius gyvulius.

Tiesa, šis darbas gerokai skiriasi nuo daržų ravėjimo tuo, kad už šį darbą dažniausiai užmokesčio negausi.

Kalbintas ūkininkas teigė, kad už ganomus paukščius moksleivis gautų... kibirėlį trešnių, kurių turbūt ir pačiam tektų prisiskinti. Kita vertus, moksleiviui vitaminai yra reikalingi!

Užmokestis – 10% nuolaida batams

Manai, kad darbas kaime – ne tau? Gal šis tave sudomins. Tai – prekių kainų žymėjimas, etikečių ant įvairių gaminių, pakų klijavimas.

Darbą gali dirbti visi: ar tau 14 ar 25 metai. Reikalavimas tik vienas – turi rasti malonius vadybininkus, turinčią parduotuvę, kurioje tau leistų dirbti tokio pobūdžio darbą.

Klausinėdama, kiek yra mokama už tokį darbą, sunkiai radau vietą, kur apskritai, leistų dirbti tokį darbą. Tačiau jei nori – gali viską! Batų parduotuvėje man pasiūlė 10% nuolaidą batams, jei sudėliočiau etiketes ant batų.

Nepamirškite, kad rugsėjo pirmoji ant nosies – nauji, pigesni bateliai būtų neprošal...

Mėlyna ir mėlyna– kartu!

Nors ir mažas užmokestis, tačiau darbas tikrai labai įdomus! Įsivaizduok, įmonė, prekiaujanti iš Kinijos atvežtomis kojinėmis, arba močiutė, be paliovos mezganti pirštines, tau pasiūlo padirbėti: „kojinių bei pirštinių surinkimas bei sudėliojimas į skirtingas dėžes“.

Už šį darbą yra siūloma nuo 5 litų už dėžę, kurioje būtų kojinių ar pirštinių poros. Tiesą sakant, jei „užkibai“ – darbo teks ieškoti ne rūbų parduotuvėse ar bazėse, bet turguose, rūbų mugėse ar tiesiog pas privačius asmenis.

Beje, turguose rūbais prekiaujančios moterys prasitarė, kad joms dažnai reikia pagalbininkų, norinčių padėti pakuoti ne tik pirštines bei kojines, bet ir rūbus. Tiesa, užmokesčio dydžio neatskleidė...

Aprenk lėlę!

Į potencialių darbų sąrašą paskutiniam vasaros mėnesiui pateko štai kokia veikla: žaislų aprengimas drabužiais, jų valymas bei pakavimas į dėžutes.

Šis darbas man pasirodė vienas įdomiausių. Tačiau iškilo problema – visose žaislais prekiaujančiose įmonėse, kuriose teiravausi apie šio darbo užmokestį, darbo valandas, gaudavau tokį pat atsakymą: „mes žaislus gauname jau su rūbais“.

Žaislų parduotuvėse išgirdau kiek kitokį atsakymą: „taip, žinome, kad toks darbas egzistuoja, tačiau, jis yra skirtas salės darbuotojams, kurie taip pat dirba ir prie kasos“.

Tokį darbą dažniausiai dirba darbuotojų atžalos, kurie yra jaunesni nei 16 metų ir negali būti įdarbinami legaliai.

Vaikai konstruoja mašinas, lėles, žaislus, kurie stovi vitrinose. Kaip supratote, šio įdomaus darbo vietos jau užimtos...

Savas kiemas bus spalvotas!

Paskutinis mane itin sudominęs darbas buvo atrastas labai paprastai. Netoliese esančio daugiabučio namo kieme lakstantys vaikai pradėjo prašyti tėvų, kad būtų atnaujintos sūpynės, žaidimų aikštelė - jiems neįdomu žaisti ten, kur net sienos yra nutrintos...

Tėvai vaikams pasiūlė puikią išeitį – jiems nupirko krūvą įvairių dažų, skiediklių bei teptukų, kad vaikai patys išmargintų jiems skirtą aikštelę. Smagu?

Jei jau nebesilankai vaikų žaidimų aikštelėse ir tau nėra liūdna, bet turi puikių meninių sugebėjimų, gali pasisiūlyti įvairiais raštais išmarginti šalia esančių daugiabučių namų žaidimų aikšteles.

Gali kreiptis į namo gyventojus, kad gautum kiekvieno iš jų sutikimą. Pasak šalia esančio daugiabučio namo pirmininkės, negavus sutikimo, gresia nemaža piniginė bauda.

Naujų jėgų pilni... į mokslus!

Pasak Vilniaus darbo biržos Jaunimo darbo centro vedėjos Jolantos Skirmantienės, svarbu nepamiršti, kad legaliai galima pradėti dirbti jau nuo 14 metų, tačiau jaunuolių įdarbinimo tvarka skiriasi.

Jaunuoliai nuo 14 iki 16 metų gali dirbti ne daugiau kaip 7 valandas per dieną ne mokslo metų laiku, vyresniems – darbo valandos gali būti ir ilgesnės.

Šie pateikti darbai yra gan netradiciški: nėra tikslių darbo valandų skaičiaus, užmokestis yra labai mažas arba jo išvis nėra.

Išvada gali būti paprasta – liko vos vienas mėnesis atostogų. Kodėl jo neišnaudojus, kad ir lengvam, tačiau labai įdomiam darbui? Užmokestis – neįkainojamas. Juk visą gyvenimą galėsi prisiminti, kaip būdamas 15 metų ganydavai paukščius ar ieškodavai antros mėlynos kojinės rūbų turguje!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis