Įvertinti geriausi gatvės riedutininkai

Lietuvos riedutininkai jau antrus metus iš eilės savo jėgas išbandė riedutininkų klubo „Vilnius Rolling“ organizuojamose varžybose “Vilnius Real Street Competition”. Liepos 26 dienos gatvės varžybos vyko nuošalesnėse Vilniaus vietose – miesto centre riedutininkus vis dar baudžia pareigūnai.

Netradicinės varžybos vyko trijose Vilniaus vietose, visiškai nepritaikytose įprastam važinėjimuisi riedučiais, tačiau idealiai tinkančiose ekstremaliems triukams atlikti.

Pirmoji varžybų vieta - juodi bortai prie „Lietuvos” viešbučio. Ši vietelė jau pamėgta ir pripažinta Vilniaus ekstremalų. Riedutininkai taip pat varžėsi ant turėklų Šiaurės miestelyje prie laidojimo rūmų ir Antakalnyje.

„Nuošalesnės Vilniaus vietos varžyboms pasirinktos ne šiaip sau – Vilniaus centre riedutininkus vaiko pareigūnai”, - sakė varžybų organizatorius „Vilnius Rolling“ klubo prezidentas Petras Skukauskas. Tačiau pasirinkimas organizatoriaus nenuvylė – rungtyniauti buvo patogu.

Norintys išbandyti savo galimybes varžybose turėjo sumokėti dalyvio mokestį. Šie pinigai atiteko nugalėtojams. Apdovanoti buvo pirmų trijų vietų laimėtojai. Jiems atiteko klubo „Vilnius Rolling“ ir renginio rėmėjų prizai.

Pagal profesionalumą visi dalyviai buvo suskirstyti į du pogrupius: AM (amatures) ir PRO (professionals). Pirmajame pogrupyje geriausiai pasirodė Mykolas Saulytis iš Vilniaus, antrajame – taip pat vilnietis Justinas Mereškevičius.

Svečių iš užsienio šiais metais prisikviesti nepavyko. Vilniuje rengtų varžybų laikas sutapo su Latvijos riedutininkų turnyru. Tačiau į „Vilnius Real Street Competition” atvyko riedutininkų iš Kauno, Šiaulių, Palangos ir kitų šalies miestų. Iš viso varžybose dalyvavo 15 sportininkų: 7 - AM ir 8 - PRO pogrupiuose. Organizatoriai džiaugėsi, kad riedutininkams rimtų traumų pavyko išvengti.

Tiek dalyvių, tiek žiūrovų į varžybas susirinko negausiai. Tai, anot P. Skukausko, lėmė pasirinktos ne pačios populiariausios tarp riedutininkų varžybų vietos. Tačiau mažai žmonių – ne visada trūkumas. Dauguma susirinkusiųjų pažinojo vieni kitus, o tai tik palaikė gerą varžybų atmosferą.

Pasibaigus renginiui buvo išrinktas originaliausias triukas. Jį atliko Justas iš Vilniaus, užėmęs trečiają vietą AM pogrupyje. Taip pat buvo apdovanotas „Vilnius Rolling“ klubo rengto nuotraukų konkurso nugalėtojas Robertas. Jo nuotraukoje įamžintas triukas makio.

Varžybos apdovanojimais nesibaigė – visi patraukė į „afterpartį”. Čia riedutininkai kojas ilsino prie stalo futbolo, pliuškenosi baseine. Taip pat buvo rodomi riedutininkų video. Vienas iš jų - naujas lenkų filmas Fresh Fields.

P. Skukauskas žadėjo, kad rengti gatvės ekstremalaus riedučių sporto varžybas taps tradicija. „Riedutininkai jau gali pradėti treniruotis kitų metų pasirodymui”, - sakė jis. Kitąmet organizatoriai planuoja sulaukti dalyvių ir iš užsienio.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis