Harė Krišna: linksmintis galima be alkoholio

Įsivaizduokite tradicinį festivalį. Be jokių pagražinimų – alus, muzika, masė žmonių, svaigulys, džiaugsmas, nauji žmonės, seni pažįstami ir kartais pasitaikantis galvos skausmas ryte...

Dabar šiame šurmulyje įsivaizduokite visiškai priešingą vaizdą – jokio alkoholio, masinių bakchanalijų (Bakchas – sen graikų vyndarystės ir linksmybių dievas), tačiau tas pats džiaugsmas, seni ir nauji veidai, savi pasilinksminimai, tyros šypsenos ir „Harė Krišna“ mantra kone visą parą. Delfi Gatvė kalbino vieną krišnaitų bendrijos atstovą tiesiai iš „Be2gether“ festivalio.DELFI: Jūs jau antrus metus dalyvaujate šiame festivalyje. Kokia yra Jūsų misija tokio pobūdžio renginiuose?

Krišnaitas: Tai yra viešpaties Šitanjos misija. Mes taip parodome žmonėms alternatyvų gyvenimo būdą. Mes nevartojame svaigalų, valgome švarų maistą – dėl to esame laimingi.

Sakome, jog laimė yra Dievo dovana. Ir jos negalima savyje paslėpus laikyti. Dėl tos priežasties čia atvažiuojame ir su visais dalinamės tuo džiaugsmu, kurį turime.

DELFI: Kodėl platinate savo maistą nemokamai?

Krišnaitas: Tai buvo mūsų bendruomenės (,,Krišnos Sąmonės“) įkūrėjo noras - gaminti švarų, viešpačiui pasiūlytą (krišnaitai darydami maistą jo neragauja. Pirma paaukoja Krišnai, o po to patys valgo) maistą ir jį dalinti žmonėms.

O daliname todėl, nes tokiu būdu žmonės paragauja aukštesnio skonio maistą ir taip po truputį gali tobulėti. Iš karto pasakyti žmogui: „Gal tu nebegerk? “ yra neprotinga – tai galbūt yra vienintelis jo džiaugsmas. O mes turime duoti jam kažkokią žalingo džiaugsmo alternatyvą, tad ir siūlome paragauti švaraus maisto.

DELFI: Ką turite omenyje, sakydamas - „švarus maistas“ ?

Krišnaitas: Maistas yra iš natūralių produktų. Jame nenaudojami chemikalai, mėsa, toksikantai, kava, stimuliatoriai (žalia ir juoda arbata). Nenaudojame tokių žolelių, kuriose yra kofeino, tianino ir pan. Tokių, kurios paveikia psichiką ir ją stimuliuoja.

Mes laikomės principo, kad pati sąmonė yra švari ir jos nereikia stimuliuoti iš išorės – ji pati save pakankamai stimuliuoja.

Kodėl tai svarbu? Juk džiaugsmas yra viduje, o ne išorėje. Todėl, kai bandome jį gauti iš išorės, ir ypač tokiais grubiais būdais, kuomet stimuliuojame organizmą, tai mus pririša prie materialaus būvio.

Mūsų laimė ir džiaugsmas tampa priklausomi nuo kavos, arbatos ir pan. Ir taip žmonės po truputį nebeįsivaizduoja laimės be šių dalykų. Tai alina organizmą. O kada organizmas alinamas, jis pradeda sirgti. Kai jis pradeda sirgti, jo mintys tampa niūrios ir jam iš vis tampa sunku gyventi.

DELFI: Ką reiškia tie šviesios spalvos piešiniai, kuriuos nusipaišote sau ant kaktos?

Krišnaitas: Tai yra ženklai, dedami ant specialių kūno vietų. Jie yra padaromi su moliu iš šventų vietų – pvz. su Gango upės (upė Indijoje) moliu.

Yra dedami ženklai ir kartu tariamos mantros (maldos, užkalbėjimai) – skirtingi 13 dievo vardų. Tai reiškia, jog esame aukščiausiosios asmenybės – dievo garbintojai. Ne jo pavaldinių, pusdievių, o visų priežasčių priežasties garbintojai.

Tokiu būdu mes visada atsimename Dievą ir būname ryšyje su juo. O kai esi stipresniame ryšyje su Kūrėju, tavo sąmonė tampa aiškesnė ir aiškiau suvoki, kas vyksta aplinkui.

DELFI: Ar kitų šalių krišnaitai taip pat vyksta į panašius festivalius?

Krišnaitas: Taip. Mes esame tarptautinė Krišnos Sąmonės bendrija. Ir mūsų atstovai vyksta į įvairiausias vietas : mokyklas, darželius, universitetus, festivalius.

Tiek esame kviečiami, tiek ir patys rengiame didžiulius festivalius ir kviečiame žmones visame pasaulyje. Nuo Pietų Afrikos, Amerijos iki Japonijos – tai yra labai platu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis