Ką Kalėdų Senelis veikė vasarą?

Mes puikiai žinome, ką Kalėdų Senis veikia žiemą: atsakinėja į mūsų laiškus, rūpinasi dovanomis, kurių mes taip laukiame ir, be abejo, ruošia roges skrydžiams į mūsų namus Kalėdų vakarą. Tačiau ką gi lietuviškasis Kalėdų Senis veikia kitais metų laikais?

Ko gi dar mes nežinome apie paslaptingąjį dovanų karalių?

Paskambinome dar nesibaigus vasarai Seneliui telefonu, kuriuo skambučių jis paprastai laukia žiemą. Ir ką gi? Jis atsiliepė! Žiemos miego teoriją atmetėme… Jis gyvas.

Jei jis pakėlė ragelį, mes išdrįsome pasmalsauti, ką jis veikia. Pokalbis buvo šiltas ir jaukus kaip Senelio Šalčio barzda.

DELFI gatvė: ką Jūs veikiate vasarą? Ar Jūsų darbymetis yra tik žiemą, o likusį laiką galite gulėti sau koją ant kojos sudėjęs?

Kalėdų Senis: ne, be jokios abejonės dirbu aš visą laiką. Matot, per Kalėdas vaikams ir ne tik reikia išnešioti šitiek dovanų, jog gaminti jas privalau ištisus metus.

Fabrikas, esantis šalia, gamina žaislus, kiškučiai juos dažo ir visi yra įkinkyti į savus darbus. Pats valau kaminą, kad žiemą kartu su elniais pralįsčiau pro jį ir, be abejo, šiek tiek leidžiu sau pailsėti - tam, kad galėčiau atlaikyti dar vienas Kalėdas.

Kartais nulekiu į Laplandiją kolegų aplankyti, maloniai pasišnekučiuoti apie praėjusias ir laukiančias šventes.

Kalbant rimtai, „ Kalėdų Senis“ yra sezoninis darbas, baigiasi žiema - baigiasi ir darbas, tada tenka nusivilkti Kalėdų Senio rūbą ir tapti renginių, firmų vakarų, gimtadienių ir panašių susiėjimų organizatoriumi ar vedėju.

DELFI gatvė: ar daug laiškų gaunate nuo vaikų ir vyresnių gerbėjų?

Kalėdų Senis: gali pasirodyti keista, bet nėra jų tiek daug. Turiu minty, kad savaime aišku, jog žiemą laiškų yra tikrai nemažai, žmonės, jausdami artėjančias šventes, prisimena ir Kalėdų Senį, ir dovanas, todėl ir pradeda rašyti.

Jie mano, kad reikia informuoti Kalėdų Senį apie tai, ką jie nori rasti po egle. Bet liūdnoka yra tai, jog pasibaigus šventėms ir visą vasarą niekas Kalėdų Senio neprisimena, neparašo nei vaikai, nei suaugę „kaip laikaisi, Kalėdų Seni“ ar panašiai. Tai tikrai būtų malonu.

DELFI gatvė: kaip tapti Kalėdų Seniu? Ir kaip pats tapote?

Kalėdų Senis: tiesą sakant, nesidomėjau, kaip Kalėdų Seniais tapo kiti, bet asmeniškai aš baigiau Kalėdų Senelio universitetą. Kiek žinau, tie apmokymai vykdavo tikrai ne kas metus ir, man atrodo, kad šiuo metu jie jau nebevyksta.

Tas universitetas buvo Kaune, jame mokė bendrauti su vaikais, sekti pasakas, įvairiausių žaidimų ir šiaip elementarių bendravimo įgūdžių. Tie kursai truko pora mėnesių ir po jų tapau Kalėdų Seneliu.

DELFI gatvė: kiek Kalėdų Seneliui metų? Ar Jis turi pastovią Snieguolę ar kasmet vis kitą? O kaip Jam sekasi savosios Snieguolės paieškos?

Kalėdų Senis: nežinau net, ar sakyti rimtai, ar kurti pasakaitę...

Kalėdų Seneliui yra 77 metai, bet renginių organizatoriui 27 m. Štai kaip. O kalbant apie Snieguoles, kasmet rengiu Snieguolių rinkimus.

Merginos, norinčios padėti Kalėdų Seniui, rašo laiškus, vėliau aš išsirenku vieną - labiausiai tinkamą ir dirbu kartu su ja.

Savosios Snieguolės neturiu, manau, patys suprantat, Kalėdų Senis jau pagyvenęs ir jam visai neblogai žiemą pasisukioti tarp jaunų merginų, to užtenka. O vasarą jis sėdi sau, nesustodamas valgo ledus, kad neištirptų, kojos įkištos į šaldymo kamerą, tai ir negalvoja apie jį tos Snieguolės.

Jei rimčiau, tai tiesiog dar neradau savosios Snieguolės.

DELFI gatvė: o kaip Kalėdų Senis sužino, kurie vaikai buvo geri, o kurie blogi per visus metus? Ir kodėl dovanas neša tik naktį?

Kalėdų Senis: na, iš tikrųjų Kalėdų Senis turi neįsivaizduojamo dydžio žiūronus, kuriais gali stebėti visus vaikus ir vertinti jų elgesį. O dovanas jis neša ne tik naktį - tai klaidingas įspūdis.

Tiesą sakant, pas negerus vaikus ateina naktį, nes nenori su jais susitikti, o pas gerus - dieną. Savaime aišku, su tais gerais norisi pabendrauti, pasiklausyti eilėraštuko ir įteikti dovaną asmeniškai.

Tačiau ir nešdamas dovaną naktį nepaklusniam vaikui tikiuosi, kad kitąmet jis pasitaisys ir susimatysime.Šiaip viskas priklauso nuo užsakymo, kada susitariame su tėvais, kad ateisiu, aptariame programėlę... Galiu ateiti, kaip sutarta.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis