Nauja mada - slidinėjimo pamokos ant asfalto

Mūsų šviesiojoje šokių padangėje – naujienos! Naujas šokis, kuriuo greitai susidomės dar daugiau jaunuolių. Jie rodys savo įgūdžius jau ne Gedimino prospekte ar kokiame senamiesčio užkampyje, bet prekybos centruose...

Prekybos centrai bei parduotuvės su slidžia danga bus šių šokėjų namai. Susipažinkite su „Melbourne shuffle“ !

Melburnas – Australijos miestas (tad , jau žinome, kur gimė šokis), o „shuffle“ žodžio reikšmes jums per sekundę išmes „Alkonas“. Lietuviško pavadinimo šiam šokiui dar nėra, tad sutrumpintai vadiname jį „Melbshuffle“.

Vieni nenusileis, sakydami, kad tai tik nuplagijuoti Michaelo Jacksono žingsniukai su žaismingomis ir net gyvybei pavojingomis improvizacijomis. Kiti tikriausiai patikės šokio išskirtinumu ir leisis užvaldomi „Melbshuffle“.

Šokio istorija prasidėjo devintame XX amžiaus dešimtmetyje, tačiau tai buvo tik katino ašaros, palyginus su tuo, kas vyko 1990-taisiais ir vyksta dabar.

Šokis susiformavo iš džiazo šokio žingsniukų, kurie buvo pagyvinti moderniu tvisteliu. Šis šokis šokamas pagal ritmingą acid house muziką.

Kiek vėliau pradėjo ryškėti tikrasis šokio charakteris. Pasirinkta trance ir house muzika, žingsneliai papildyti apsivertimais, apsisukimais, stovėjimu ant galvos ir – svarbiausia - „slidinėjimu" ant grindinio.

Šiuo metu šokis kaip tik įgyja pagreitį ir populiarėja ne tik Australijoje, tačiau ir kituose žemynuose. Šokis vis papildomas naujomis variacijomis, o muzikos stilistiką papildo hard trance, hardstyle, jumstyle, drum and bass, hard house ir techno.

Pagrindinė šokio taisyklė – išlaikyti laisvę , savo stilių ir būti atsipalaidavusiu. Tai šokis, kuris neturi konkrečių taisyklių, svarbiausia - tobulinti save.

Šokis atsirado kaip maištingų jaunuolių išraiška, kurie norėjo pabėgti nuo kasdienybės: sutvarkyto, suvaržyto gyvenimo pagal taisykles.

Taigi, šokėjai nesibaimina, kad kas „pavogs“ jų žingsnelį, „Melbshuffle“ taisyklės tam neprieštarauja. Šokio gyvavimas kaip tik ir priklauso nuo to, kiek šokėjų sugalvos naujų žingsniukų.

Norėdami atsipalaiduoti ir bent jau pabandyti pradėti žingsniuoti Melbshuffle judesiais – išmokite svarbiausius išsireišikimus , be kurių nei vienas šio šokio atstovas negali vadintis tikruoju Melbshuflleriu.

Tikrojo Melbshufflerio galvoje visada skambės nemirštanti frazė: „It's for expression not for impression" („Viskas dėl išraiškos, ne dėl įvaizdžio“), o lūpose visada skambės idilikški žodžiai kaip „meilė“, „taika“, „vienybė“, „pagarba“ ir „atsakingumas“.

Bespurdančioms širdutėms, norinčioms pagaliau išbandyti šį šokį, teks apsirūpinti atitinkama apranga. Tad nuo dabar pradėkite ieškoti

 • „phats“ kelnių.

  Šios gali būti trumpos, ilgos, vidutinio ilgio. Baltos, juodos, žalios ar kokios tik norit. Geriausia, kad naktiniame klube, šviečiant neoninėms šviesoms, būtumėte pastebėti.

  Ugnies imitacijos, kaukolės, taikos ženklai ant kelnių – jūsų fantazijos vaisių įgyvendinimas ant kelnių būtinas. Būkite pastebimi!

  Melbshufllerio įvaizdžiui sukurti dar prireiks patogių sportinių batelių, kurie primena senus gerus „kedukus“ (jeigu dar mažos švieselės ant tų „kedukų“ būtų…). O dabar jau galime pasigrožėti šiuo šokiu.

  Pradžiamokslis:



  Taigi, linkime kantrybės, ištvermės ir laukiame jūsų besirenkančių ir rodančių savo sugebėjimus bet kuriame Lietuvos prekybos centre!



 • Parašyk Redakcijai

  Sekite mus:

  Prenumeruok

  Naujienlaiškį

  Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis