Mergina ar mokslai?

KLAUSIMAS: bandau išspręsti laiko stokos problemą. Turiu merginą, myliu ją labai. Studijuoju dizainą. Pradėjau mokytis savarankiškai, nes noriu gerų rezultatų. Pastebėjau, kad pasidariau šalto būdo ir būna kartais sunku išspausti meilių žodžių merginai.

Tai man nebūdinga. Visad sau kartoju, kad santykiai palauks. Žinios - ne. Su mergina pradėjau susitikinėti tik penktadieniais, nes skiriu daugiau laiko sau, piešimui. Bijau keistis, nenoriu prarasti merginos. Bet ir noriu skirti laiko mokslui.

Kaip galėčiau visą tai išspręsti? Man nuo galvojimo kyla stresas. Jau kartą ligoninėje teko pagulėti.

ATSAKYMAS: tai ne paprastas klausimas, nors taip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Vieniems gali pasirodyti, kad reikia pasirinkti mokslą, o mergina – palauks, kiti pasiūlys priešingai – meilę reikia tausoti, būtina saugoti ir palaikyti santykius bet kokia kaina, ne dizaine gi laimė.

Abi pusės yra savotiškai teisios, bet tik iš dalies. Geriausia būtų suderinti meilę ir mokslą. Bet kadangi tai neįmanoma, todėl tu ir prašai pagalbos.

Tavo klausimo esmė – abejonės ir negalėjimas suderinti dviejų dalykų: šiltos draugystės su mergina ir rimto profesinio pasirengimo.

Gali būti, kad artėjančių egzaminų, noro padaryti gerus dizaino projektus stresas tau nustelbia interesą ir poreikį daug laiko praleisti su savo mylima drauge. Tu gali netgi jausti šaltumą ir šiokį tokį nepasitenkinimą jos atžvilgiu, tave gali erzinti jos skambučiai ir pastabos, kad jūs per retai susitinkate.

Tave gali aplankyti jausmas, kad draugė tau trukdo, nors tu ją myli. Taip gali būti. Tai gali būti laikinas periodas. Jeigu šiuo metu negali susitikinėti dažniau, tai nieko nepadarysi. Mat, kuo labiau save verstum, tuo didesnį priešiškumą jaustum dėl prievartinių susitikimų ir bendravimo.

Galima save patikrinti – palaukti kurį laiką ir pasižiūrėti ar tavo jausmai atgis, ar taip ir liks atvėsę. Nemanau, kad reikėtų vaidinti, kad viskas gerai, susitikinėti dažniau ir apgaudinėti ją ir save.

Kitas dalykas - jai galėtum daugiau paaiškinti, kaip dabar jautiesi, ką svarstai, kokie tavo prioritetai.

Draugė irgi turi teisę žinoti, kas vyksta su jūsų santykiais. Suprantu, kad išgyveni ir dėl to, kad jos neprarastum. Nuoširdumas ir atvirumas tarp jūsų labai reikalingas, nes kartais žmonės drovisi pripažinti, kad mylimasis/-oji labai rūpi. Mylimieji blaškosi, nes negali suprasti, kas vyksta.

Daugeliui žmonių yra tekę pabūti ligoninėje, kartais ištinka dvasinės krizės ir nieko čia nepadarysi, turi iškęsti. Vėliau pats pamatysi, kaip viskas susiklostys tarp jūsų.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.



Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis