PSICHOLOGAS PATARIA: kaip jį priversti įsimylėti?

„Aš įsimylėjau metais vyresnį vaikiną. Mes nelankome bendrų pamokų, bet kartu grojame grupėje. Žinau, kad jį myliu, nes niekaip negaliu liautis apie jį galvojusi.

Viename vakarėlyje prisipažinau jam apie savo jausmus, o jis atsakė, kad irgi jam patinku – kaip draugė. Ir pridūrė, jog šiuo momentu nori, kad tiesiog būtume draugai.

O aš tikrai labai labai noriu būti su juo. Kaip jį priversti mane įsimylėti?“

Ne viena mergina bandė sugundyti vaikiną, tikėdamasi, kad nuo tos akimirkos, kai jį užburs, jis bus geras, dosnus, linksmas, rūpestingas…

Gerai, kad juokiesi… Puikiai supranti, kad neįmanoma priversti kažką tave įsimylėti. Nesiruošiame šio fakto vynioti į vatą.

Net neįmanoma žmogaus priversti tave pamėgti. Taip teigia psichologai ir liudija naujausi mokslininkų tyrimai.

Nėra jokių burtų ar slaptų triukų, kuriuos pritaikius žmogus staiga imtų ir pajustų tau tą patį, ką ir tu jam.

Meilės mechanizmas veikia ne taip (ir padėkok dangui už tai). Tikra, abipusė meilė yra vienas iš nuostabiausių jausmų, kuriuos patiria žmonės.

Nors ir sunku susitaikyti su mintimi, kad kitas žmogus tau nejaučia to paties, ką tu jam, galbūt tave paguos žinojimas, kad skausmą, kurį jauti dabar, tu visiškai pamirši, kai atsiras asmuo, mylintis tave, o tu jį.

O dabar grįžkime prie nagrinėjamo klausimo, kaip elgtis šioje meilės be atsako situacijoje. Kadangi jis tau aiškiai davė suprasti, ką tau jaučia, būtent, kad nori likti draugais, tu turi tik vieną pasirinkimą. Privalai gerbti jo jausmus ir norus.

Tačiau visgi gali gudrauti, būtent kaip būti jo drauge. Gali pamėginti nugalėti savo jausmą ir iš tiesų būti „tiesiog draugė“ arba gali puoselėti jausmus ir slapčia tikėtis, kad kada nors jūsų santykiai taps romantiški.

Abiem atvejais turi džiugiai priimti jo draugystės pasiūlymą, nepaisydama savo tikrųjų jausmų. Juk galiausiai ne viskas prarasta! Draugystė yra puiki pradžia. Šiuo metu jis tave mato tik iš vienos pusės, o draugystei progresuojant, pamatys, kad esi įvairialypė.

Bėgant laikui, jo jausmai gali netgi pakrypti meilės link. Minėjai, kad nelankote bendrų pamokų, tad galbūt jo pareiškimas „būkime draugais!“ yra ne atstūmimas, o rimtas pasiūlymas.

Gal jis nori draugauti, nes gerai tavęs nepažįsta, kad jaustų stipresnius jausmus (beje, tai ženklas, jog jis geras žmogus).

Tačiau tikėtina ir tai, kad draugystės pasiūlymas jam tiesiog yra būdas atsikratyti tavęs (o tai jau ženklas, kad jis nėra geras žmogus). Niekada nesužinosi, kuris variantas teisingas, jei nesutiksi su jo draugystės pasiūlymu.

Vadovaukis prielaida, kad jis tikrai nori, jog būtum jo draugė, vėliau iš jo elgesio suprasi, kaip yra iš tiesų.

Tapdama jo drauge suteiksi jam galimybę pamatyti tave kitoje šviesoje, tu taip pat galėsi jį geriau pažinti. Galbūt susipažinę artimiau, vėliau tapsite partneriais. Žinoma, gali atsitikti ir atvirkščiai.

Geriau pažinusi jį, gali pajusti, kad tavo įsimylėjimas, pagrįstas ne realybe, o įsivaizdavimu, blėsta ir gali visiškai prarasti susidomėjimą juo.

Nėra jokių garantijų, kad vystantis santykiams jūsų jausmai išliks tokie patys. Taip pat nėra garantijų, kad jo dabartinis jausmas tau virs meile.

Galbūt tave ir toliau kankins meilė be atsako. Tačiau tu juk nieko neprarasi, jei su juo pabūsi tik draugais. Tiesiog geriau pažinsi savo susižavėjimo objektą, o jei pasiseks, turėsi mylimąjį!

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis