Koks turi būti pirmasis kartas

Pirmasis pasimylėjimas gali būti nepamirštamas, ypač tiems, kurie yra pasirengę seksui ir saugosi nuo ligų bei nepageidaujamo nėštumo. Kita vertus, pirmasis kartas gali būti nuobodokas, per trumpas ir… skausmingas.

Seksas gali sustiprinti poros ryšį, tačiau nesklandumai lovoje gali tapti rimtu signalu, kad jūs netinkate vienas kitam arba nesate pasirengę seksui.

Problemos ir naudingi patarimai

Jei nutarei pradėti seksualinį gyvenimą, patariame pasikalbėti su tėvais, globėjais, gydytojais, mokytojais, vyresne seserimi ar broliu arba su žmogumi, kuris turi patirties ir padėtų tau apsispręsti.

Ar tikrai to nori? Kokios galimos pasekmės? Ar žinai, kaip apsisaugoti? Kas bus jei sužinos mokykoje? Į šiuos ir panašius klausimus turi sau atsakyti nedvejodamas/-a.

Jei jau turėjai seksualinių santykių, bet susidūrei su problemomis, taip pat labai svarbu su kuo nors pasitarti. Suprantama, gali būti nesmagu kalbėti šia tema, tačiau tave suprantantis ir galintis atsakyti į rūpimus klausimus žmogus daug pagelbės.

Pažink kūną

Žmonių kūnai skirtingi – kas malonu vienam, kitam gali nepatikti. Prieš pradedant seksualinį gyvenimą, labai svarbu pažinti partnerio kūną.

Jei niekada nelietei draugo/-ės, niekada ne vėlu pasitaisyti. Paklausk, kas partneriui/-ei patinka ir ko jis/ji nemėgsta. Jei trūksta patirties, yra daugybė knygų ir interneto svetainių, kuriose patariama, kaip suteikti fizinį malonumą.

Svarbiausia – nesijaudink ir negalvok vien apie seksą. Stengtis pažinti partnerį/-ę, nuo to jam/jai bus tik maloniau.

Pažink protą

Kūne yra daugybė erogeninių zonų, tačiau tam, kad seksas teiktų džiaugsmo labai svarbu ir tai, kas dedasi galvoje, apie ką mąstoma sekso metu.

Įsivaizduok dvi scenas. Pirmiausia pasistenk įsivaizduoti, kaip jaustumeisi, jei patrauklus žmogus liestų tavo ranką. Tarsi elektra nutrenkia? O jei liestų nemalonus, nepatinkantis žmogus? Taip ir norisi pasakyti „fe“ ir liepti tuoj pat liautis.

Prisilietimas toks pat, tačiau abiem atvejais jautiesi skirtingai. Taip ir su seksu. Jei tu ar partneris nesate pasirengę seksualiniams santykiams – jei bijai pastoti, užsikrėsti lytinėmis ligomis, nerimauji dėl jūsų santykių, kyla abejonių, jaudiniesi dėl rytojaus, seksas nė vienam nesuteiks malonumo.

Protas – didžiausias „jausminis“ organas, kuris neleis atsipalaiduoti, jei laikas mylėtis netinkamas. Klausykis proto ir jausmų. Jei kažkas nepatinka, neapgaudinėk savęs, kad viskas gerai. Neverta rizikuoti pastoti, užsikrėsti lytine liga ar rizikuoti santykiais tik dėl to, kad visi tai daro.

Jei nori intymumo, žinok, yra daugybė būdų suartėti su partneriu be sekso. Niekada nesimylėk, jei nesi 100 procentų tikras/-a, ar to nori.

Jei nesi tikras/-a, kad to reikia tau ar tavo partneriui, jei jauti spaudimą arba nepasikalbėjai su partneriu/-e, kaip įsivaizduoji seksualinius santykius, nepasitarėte, kaip saugositės nuo nėštumo ar nuo ligų, nepradėkite mylėtis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis