Stano išsidurtų akis, kad tik netektų skaityti horoskopų

Ryte vartydami laikraštį neatsispiriate pagundai užmesti akį į paskutiniame puslapyje spausdinamus horoskopus? Klausydami kokios nors radijo stoties su nekantrumu laukiate šios dienos prognozės dvylikai zodiako ženklų? O galbūt šias rašliavas tiesiog traktuojate kaip nerimtą laisvalaikio pramogą?

Bet kokiu atveju, vis tiek tenka kasdien susidurti su astrologų paruoštais „kūrinukais“. O ką gi apie juos mano įžymus Lietuvos žmonės? Tiki jais, ignoruoja juos ar tiesiog vertina kaip į anekdotus? Į DELFI gatvės klausimus atsakė TV ir muzikos žvaigždės: Karina Krysko, Stano ir atlikėjas Mino.

DELFI gatvė: ar galėtumėte save vadinti žmogumi tikinčiu horoskopais?

Karina: na, ne. Negalėčiau pasakyti, kad aš tikiu horoskopais. Tikrai neskaitau jų kasdien, tačiau jei skaitau kokį žurnalą tai kartais užmetu akį. Tikrai nemanau, kad jie gali tiksliai nusakyti ateitį, dažniau perskaitau jį, praėjus visai savaitei, ir patikrinu, kiek buvo tiesos, o kiek ne. O šiaip, sakyčiau, kad tai man daugiau pramoga nei „rimtas reikalas“.

Stano: manau, kad kiekvienas save gerbiantis astrologas į klausimą „ar tikite horoskopais“ atsakytų, jog žvaigždės daro tik prielaidas, o pats likimas yra žmogaus rankose.

Tai štai aš tikiu šituo dalyku, o horoskopais ne. Net jeigu man pakištų po akimis horoskopus, aš bandyčiau užsimerkti ar išsidurti akis, bet tikrai neskaityčiau.

Manau, kad horoskopai yra programavimas, man būtent šitas dalykas nepatinka. Galima ilgai diskutuoti ar iš tikrųjų žvaigždės yra kaip nors susijusios su žmogaus likimu, bet faktas yra tas, kad jei žmogui kartosi kiekvieną dieną, kad jis yra „durnas“ ar kad jam yra egzema, tai aš manau, kad ji jam tikrai atsiras.

Aš manau, kad tai yra Placebo efektas, t.y. tai ką horoskopai daro yra atvirkštinė Placebo efekto reakcija, žmogus pats save gali ir pagydyti, ir susargdinti.

Mino: sakyčiau, kad nei tikiu, nei netikiu. Iš tikrųjų labiau mane domina pasiskaityti zodiako ženklams priskiriamas savybes, asmens bruožus, o ne tuos kasdieninius horoskopus.

Manau, tie yra parašyti, tiesiog, tokiam lengvam pasiskaitymui, o ne tam, kad tikėtume, jog tai iš tikrųjų įvyks. Horoskopus, tuos kasdienius, labiau priskirčiau prie tokio „paskutinių puslapių skaitymo“, na, kaip anekdotų skiltis.

O kalbant apie ypatybes, priskiriamas vienam ar kitam zodiako ženklui, tai tikiu, nes tai pasiteisina ir draugų rate, ir kitose situacijose.

DELFI gatvė: ar norėtumėte, kad asmeniškai Jums būtų sudarytas ateities horoskopas, ar juo patikėtumėte?

Karina: jei visgi gaučiau asmeninio horoskopo pasiūlymą, tai, manau, kad juo patikėčiau, o tais bendrais - jokiu būdu. Nemanau, kad, pavyzdžiui, vieną dieną visiems žmonėms gimusiems po Jaučio ženklu gali nesisekti.

Stano: jeigu man asmeniškai pasiūlytų, tai aš tikrai atsisakyčiau, bet jeigu šiaip pakviestų į kokią nors laidą, kurioje būtų žmogus, kuris „daro“ horoskopus, tai būtų kažkokio šou dalis - aš nieko prieš. Jeigu kažkam yra įdomus mano horoskopas, tegu žiūri, man pačiam tai neįdomu.

Mino: pamenu „Kelyje į žvaigždes“ darė mums tuos asmeninius horoskopus Palmyra Kelertienė, be abejo, buvo įdomu pasiklausyti, tačiau aš vėlgi pusiau patikėjau, pusiau ne.

Aš manau, jog jie yra tiesiog labai geri psichologai ir jie labai greitai „pagauna“ žmogų. O jeigu kalbam apie įžymius žmones, tai ir taip būna pakankamai apie juos prisiskaitę, žino jų gyvenimo subtilybes ir tuo remdamiesi kažką pranašauja, manipuliuoja ta informacija ir, manau, daugiau žaidžia nei iš tikrųjų „buria“ iš žvaigždžių.

DELFI gatvė: ar tikite porų suderinamumu pagal zodiako ženklus?

Karina: na, šituo dalyku, galėčiau pasakyti, kad tikiu. Manau, kad kažkokių bendrų bruožų vis tiek galima įžvelgti, tarkime, liūtai - valdingi ar ožiaragiai – darbocholikai. Manau, kad tame kažkiek tiesos yra.

Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad iš tikrųjų, kiekvienas žmogus yra skirtingas ir tarp kiekvieno zodiako ženklo atstovų yra išimčių, todėl suderinamumą reikėtų žiūrėti, manau, labiau asmeninių horoskopų, jis būtų mano nuožiūra taiklesnis.

Tačiau nepaneigsiu, kad yra įdomu, sutikti žmogų ir paskaičius pažiūrėti, ar jis atitinka tuos bendrus ženklo bruožus.

Stano: aš turėjau gyvenime labai aiškų pavyzdį, kad tie dalykai nelabai galioja. Aš kalbu apie apskritai žmonių suderinamumą. Mes su vienu draugu buvome gimę tų pačių metų tą pačią dieną ir mes buvome visiški skirtingi, visiškai skirtingų likimų žmonės.

Mino: nežinau, ar tai yra tiesa. Galiu daugiau pasakyti apie draugus. Tarkime, jei vienas sako, kad jo zodiakas yra Avinas ir aš sakau, kad mano taip pat, tada paaiškėja, kad abu turime vienų ar kitų bendrų savybių. Kalbant apie gyvenimo partnerius, sunkiau pasakyti, nes man asmeniškai mažiau progų buvo tai patikrinti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis