Ar jūsų bendravimas intymus?

„Vakar jis pas mane atėjo su saldainių dėže ir naujų komiksų knyga. Mes ją vartėme, juokėmės, jis saldainius ir knygą man padovanojo. Žinoma, paskui mes pasimylėjome, tačiau ne tai svarbu. Svarbiausia, jog žinau, kad jis mane myli, o aš jį,“ – man ausyse skambėjo tie žodžiai visą dieną, nė nemoku apsakyti, kaip pavydėjau tai Rasai.

Ne kartą esame varvinę seiles, klausydamos draugių pasakojimų apie jų neva „tobulas“ draugystes, „tobulus“ vaikinus ir tų „tobulybių“ trūkumus… Ir vis dėlto, kad ir kaip raukytumėmės ir už kampo siųstume tą laimės apsėstą k*lę, joms pavydime.

Ko? Žinoma, vaikinų! Dėmesio, vakarų, kai jos būna ne vienos ir ne su knyga, artumo, sekso, nuogirdų, populiarumo ir intymumo.

Kuo čia dėtas intymumas? Intymumas ir yra ta sumauta meilė, apie kurią sukasi mūsų gyvenimas. Intymumas visada asocijuojasi su fiziniu artumu su geismu, aistra. Tačiau tai ribotas požiūris. Intymumas yra tai, kas daro merginas laimingas. Dvasinis, emocinis intymumas sukuria mūsų įvardijamos „meilės” iliuziją.

Jei pavydi savo draugėms jų išgyvenamos meilės, vaikinų, kurie supranta jų poreikius, kurie kalbasi ir svarsto problemas kartu su savo merginomis – reiškia tu ilgiesi intymumo – sielų artumo.

Kas jis? Koks jis ir kaip jį atpažinti, suprasi susipažinusi su intymumo formomis.

Intelektualinis intymumas

Tai nereiškia, kad tu su partneriu turi kalbėtis apie labai intelektualius dalykus, kad jūsų išprusimas privalo tobulėti vienodu tempu. Intelektualinis intymumas - tai galimybė papasakoti patinkančiam žmogui, kokios mintys sukasi tavo galvoje per dieną, tebūnie tos mintys ir apie maistą, pinigus, sveikatą, nusikalstamumą, darbą, politiką.

Svarbiausia, kad jūs kalbėtumėtės apie abstrakčius dalykus, kad pažintumėte vienas kito mintis, lūkesčius, vertybes. Tik kalbėdami, diskutuodami ir reikšdami savo nuomones, suprasite ar jūs tinkate vienas kitam rimtai tobulai draugystei.

Socialinis intymumas

Vienais gyvenimo atvejais būnate kartu su savo draugu/-e, kitais – kažką veikiame atskirai ir apie tai vienas kitam papasakojate.

Didžiąja gyvenimo dalį praleidžiame ką nors veikdami atskirai: mokykla, darbas, draugai… Jus supa skirtingos aplinkos, tačiau kartu būti privaloma. Mokslininkai teigia, kad per savaitę bent porą vakarų turėtumėte su savo pora būti dviese, tik dviese, be aplinkinių. Tai sustiprins jūsų ryšius. Juk tarp draugų elgiatės ne visiškai natūraliai.

Socialinis intymumas, tai buvimas kartu, tik dviese. Ir ne tik. Buvimas kartu tarp žmonių taip pat padeda pažinti mylimąjį.

Emocinis intymumas

Jausmai – spontaniškas, emocinis mūsų atsakas į tai, ką patiriame kitais pojūčiais. Štai, pro šalį pralėkė gaisrinė, ir tu sunerimai, o jis palietė mano ranką, ir tu iš karto pasijutai mylima. Dalindamiesi emocijomis, jausmais, juokdamiesi ir verkdami kartu kuriame emocinį intymumą.

Dvasinis intymumas

Nors apie dvasinį intymumą kalba labai nedaug, tačiau jis turi didelę reikšmę poros santykiams. Dvasinis artumas nereiškia, kad jums reikia turėti tokią pat nuomonę dėl kiekvienos smulkmenos.

Reikėtų papasakoti vaikinui/merginai apie savo dvasinius išgyvenimus apie abejones, apie svarstymus, ateities planus ir siekius. Dvasinis artumas leidžia pajusti žmogų be žodžių, suprasti jį ir jo nuotaikas iš pusės žodžio.

Svarbiausia ne nuomonių sutapimas, ne pritarimas, o supratimas.

Fizinis intymumas

Vaikinai ir merginos skirtingi (tegyvuoja skirtumai!), todėl jie skirtingai suvokia ir seksualinį intymumą. Vaikinai dažniausiai akcentuoja fizinius pojūčius, jiems svarbiausia matyti, liesti ir patirti orgazmą.

Merginos seksualinį intymumą daugiau sieja su santykių kokybe. Seksualinis intymumas ir jo kokybė joms yra visų iki šiol išvardintų intymumų atstojamoji.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis