Vaikų ir jaunimo šokio spektaklis

Būrys įvairių socialinių sluoksnių vaikų ir jaunimo intensyviai ruošiasi prieš pat Kūčias nustebinti vilniečius neįprastu reginiu. Šokio studija „Todes" subūrė daugiau nei 100 jaunųjų kūrėjų „trupę" iš vaikų globos namų, vidurinių mokyklų ir nuolatinių „Todes" šokio studijos auklėtinių.

Vadovaujant profesionaliems choreografams jie visi kartu rengia spalvingą šokio spektaklį „Kuriame pasaulį", į kurį vilniečius pakvies jau gruodžio 20 dieną.

Šokio spektaklis vainikuos projektą „Kuriame pasaulį", kurį šiuo metu Alos Duchovos Vilniaus šokio studija „Todes" įgyvendina pagal „Vilniaus - Europos kultūros sostinės 2009" programą.

„Širdis ima plakti sparčiau, matant, kaip lengvai kūryba suvienija ir panaikina visus socialinius barjerus, kaip burtų lazdele pamojus. Būtent šį stebuklą savo projektu ir norėjome parodyti sostinės gyventojams ir leisti pajusti jauniesiems menininkams, o labiausiai - vaikų globos namų auklėtiniams," - sako projekto vadovė Gytė Bartoš.

Projektas prasidėjo nedidelėmis šventėmis ir tuo pačiu atrankomis į spektaklio trupę - „Todes" šokėjai aplankė keturis Vilniaus vaikų namus ir kartu su jų auklėtiniais surengė atviras šokio pamokas.

Jų metu buvo atrinkti beveik 30 labiausiai motyvuotų šokti vaikų. Kartu su nuolatiniais „Todes" auklėtiniais ir moksleiviais jie šiuo metu intensyviai repetuoja tris kartus per savaitę ateidami į „Todes" šokio studiją arba sutikdami trenerius pas save globos namuose. Tuo pat metu siuvami spalvingi kostiumai ir ruošiamos dekoracijos.

Kol jaunieji šokėjai ruošiasi reginiui, projekto organizatoriai ragina neatsilikti ir žiūrovus. „Tapti projekto dalyviais kviečiame ir vilniečius. Pagrindinė projekto misija - skatinti vaikų ir jaunimo kūrybiškumą, per kurį galima atrasti labai svarbų jaunojo žmogaus raidai - emocinį žmogiškąjį ryšį. O būtent jo netenka be tėvų augantys vaikai.

Todėl žiūrovus kviečiame suruošti vaikų namų auklėtiniams kūrybiškumą skatinančias dovanėles. Tai bus savotiška padėką už reginį. Tie, kurie nori prisidėti prie projekto, tačiau negalės atvykti į spektaklį, yra laukiami „Todes" studijoje - čia priimame vaikams skirtas dovanas iš anksto, o jas įteiksime renginio metu," - sako Gytė Bartoš.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis