PSICHOLOGAS PATARIA: „paauglystė varo iš proto“

Pradėjau mokytis blogai, pablogėjo santykiai su mama... Labai noriu būti laiminga, kad sėkmė ir šypsena lydėtų visur! Atrodo, neturiu noro mokytis, siekti žinių. Viskas tapo nebeįdomu...

Manau, visiems paaugliams panašiai nutinka, tačiau noriu su tuo pakovoti, noriu sau pačiai įrodyti noriu, kad daug ką galiu, bet nežinau, kaip tai padaryti.

Dar labai svajoju apie širdies draugą. Kiti sako, jog esu graži ir įdomi, bet niekaip negaliu patraukti priešingos lyties atstovų dėmesio.

Gal esu šiek tiek per daug valdinga, kartais manipuliuoju žmonėmis. Patarkite, kaip galėčiau spręsti savo problemas?

ATSAKYMAS: aš matau tokią mažą, pasimetusią mergytę, kuri nori būti laiminga. Deja, tu jau nesi tokia, kokia buvai prieš metus ar dvejus. Tave ištiko paauglystės krizė. Nuotaikos nebėra, susikaupti nebegali, padaryti iki gali kokią nors užduotį reikia daug pastangų, pasidarė nebeįdomu mokytis, nėra noro eiti į mokyklą.

Tu netapai nei kvailesnė, nei žioplesnė. Draugams tu palieki gerą įspūdį, tu jiems ir graži, ir įdomi. Bet sau tu nepatinki, nes nebegali būti tokia kaip anksčiau: miela, švytinti, draugiška, gerai besimokanti mergytė, kurią mylėjo mama ir kuria džiaugėsi mokytojai ir giminės. Tau nebeįdomu nei žaisti, nei skaityti knygas.

Vis dėlto tu dar nesi ir rimta suaugusi panelė. Tave aplankė labai diskomfortiškas jausmas. Tavo galvoje baisus chaosas, tu nežinai, ko nori ar nenori. Viskas susidėlios į vietas, bet reikia kantrybės ir laiko.

Nežinau, kodėl tu nusprendei, kad esi valdinga ir kad manipuliuoji kitais. Ką turi omenyje? Ar galima vadinti manipuliavimu, jeigu įkalbinėji drauges eiti į kiną, nes pati nori nueiti. Gal komanduoji, kas kaip turi elgtis per diskoteką, o gal nori, kad tave pastebėtų ir kiekviena proga išdroži savo nuomonę apie kitus. Aš nežinau. Bet nujaučiu, kad tu truputį apkalbi save ir esi sau per griežta.

Jeigu nori sužinoti apie save daugiau, paklausk draugių nuomonės. Bet sukaupk drąsą ir neįsižeisk, jeigu iširsi ką nors nelabai malonaus. Tiesiog pasitaikius progai kelių žmonių paklausk, kokie tavo poelgiai ir kokie žodžiai kitus užgauna arba nuliūdina.

Paprašyk, kad tau pasakytų, kaip turėtum pasielgti kitą kartą. Draugai būna labai geri patarėjai.

O dėl vaikino, tai tiesiog reikia laukti to, kuris bus tavo širdies draugas. Tokių reikalų nepagreitinsi ir širdžiai neįsakysi.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis