Jėgos aitvarai nuspalvino pūgą Nidoje (nuotraukų albumas)

Apsnigtas Kuršių marių ledas ir stiprus pietų vėjas į „Kite cross 2009“ varžybas Nidoje priviliojo 30 ekstremalaus sporto fanų. Pagrindinėje kroso rungtyje nugalėjo Artūras Morauskas, maratoną Nida – Pervalka nugalėjo – Tomas Petraitis.

Pagrindinėje kroso rungtyje sportininkai turėjo įveikti du ratus. Stiprėjantis vėjas ir pūga sudarė sudėtingas sąlygas. Net ryškių spalvų distancijos ženklai buvo sunkiai įžiūrimi. Po dviejų įskaitinių važiavimų, pirma vieta teko Artūrui Morauskui iš Vilniaus, kurio pranašumas išryškėjo jau nuo starto.

Antra ir trečia vietos teko klaipėdiečiams Viktorui Šeputai ir Artūrui Gudauskui. Vienintelė į varžybas užsiregistravusi mergina Kristina Kekytė aplenkė daug konkurentų ir užėmė septintą vietą.

Renginį organizavusios VšĮ „Ekstremalus sportas“ direktorius Girmantas Neniškis džiaugėsi ekstremaliam sportui palankiomis sąlygomis.

„Ledas tvirtas, sniego sluoksnis – pakankamas šliuožti snieglente. Stiprėjantis vėjas pūtė stabiliai – negūsiavo. Tai – gana retai susidarančios sąlygos Lietuvoje“, – pasakojo jis. G. Neniškio teigimu, šis sekmadienis buvo pirma diena, tinkama jėgos aitvarų varžyboms, nuo 2007 metų žiemos.

Maratono distanciją Nida – Juodkrantė buvo nuspręsta sutrumpinti. Dalyviai lenktyniavo tarp Nidos ir Pervalkos.

Ledas ruože Pervalka – Juodkrantė nebuvo pakankamai tvirtas, buvo matyti nemažai properšų. Taigi, buvo nuspręsta nerizikuoti dalyvių saugumu.

Paskelbus maratono startą, oro sąlygos tapo tikrai ekstremalios – vėjas sustiprėjo, prasidėjo stipri pūga.

Dėl pūgos nebebuvo matyti nė vieno varžybų dalyvio. Kroso rungtyje pirmavusio A. Morauską įranga sulūžo – trūko aitvaro stropas. Aitvaras pradėjo suktis aplink savo ašį ir itin stipriai traukti sportininką pavėjui į ledo properšą.

Artūrui pavyko išvengti traumų, sėkmingai atsikabinus nuo aitvaro. Dėl itin sudėtingų oro sąlygų, finišo liniją Pervalkoje pasiekė tik 12 maratono dalyvių iš 21. Po pirmojo finišavusio Tomo Petraičio, išsirikiavo Alfredas Žalys ir Gediminas Gribulis.

Pučiant 15 m/s vėjui, jėgos aitvarų traukiami snieglentininkai ir slidininkai ant Kuršių marių ledo išvysto iki 60 km/h greitį. Distancijai Nida – Pervalka įveikti dalyviams prireikė 20 – 25 minučių.

„Kite Cross 2009” varžybos buvo Nidos Žiemos šventės renginių programos dalis. Varžybų organizatoriai tikisi, jog tai buvo ne paskutinė proga surengti jėgos aitvarų varžybas šią žiemą. Po pavykusių kroso ir maratono rungčių dabar pirmenybė bus teikiama laisvojo stiliaus disciplinai.

Kaip ir kitose, analogiškose sporto šakose – laisvojo stiliaus rungtyje vertinami įvairūs manevrai. Sportininkai, padedami jėgos aitvaro, atlieka triukus kelių ar keliolikos metrų aukštyje, o aukšti šuoliai jau tapo jėgos aitvarų sporto vizitine kortele.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis