N-18: „jis nori pradėti lytinį gyvenimą“

KLAUSIMAS: man 15 metų, aš esu nekalta ir vasaros atostogų pradžioje mano draugė supažindino mane su vaikinu, su kuriuo po savaitės pradėjau draugauti.

Problema ta, kad po kelių savaičių draugystės jis pradėjo keistis, jis tapo nebe toks mielas ir rūpestingas, koks buvo anksčiau, jis bando priversti mane užsiimti su juo seksu.

Jis sako, kad su savo buvusia mergina pasimylėjo po dviejų savaičių draugystės ir nesupranta, kodėl aš nenoriu užsiimti seksu. Iki šiol man buvo lengva pasakyti žmonėms, kad aš nenoriu kažko daryti, ir dabar aš pasakiau jam, kad, mano nuomone, mes per trumpai draugaujame, kad užsiimtume seksu, bet jis manęs neklauso.

Patarkite man, nes bijau, kad greitai neturėsiu drąsos jam pasipriešinti ir nenoriu per skubėjimą padaryti to, ko gailėsiuosi.

ATSAKYMAS: man atrodo, kad geriausia išeitis tau būtų tiesiog bėgti kuo toliau nuo šio kvailio.

Tu pastebi, kad jo elgesys pasikeitė: jis nebėra toks mielas ir geras, koks buvo anksčiau. Nepaisant to, kad tu aiškiai leidai jam suprasti, kad tu nenori užsiiminėti seksu, jis vis tiek tave spaudžiau tai daryti, bando priversti tave jaustis kalta ir manipuliuoja tavimi, kalbėdamas apie tai, ką kitos merginos darytų ar darė. Tu rašai, kad jis neįsiklauso į tavo žodžius.

Tai aiškiai byloja apie tai, kad jis nėra tas žmogus, su kuriuo tau vertėtų susitikinėti, nes jis atrodo kaip toks, kuriam visiškai nerūpi tavo asmenybė, o tik gauti tai, ko jis nori.

Verta pradėti nerimauti, kai susiduri su spaudimu užsiimti seksu: visuomet reikia daugiau drąsos pasakyti kam nors, kas tave spaudžia, ne. Geriausias patarimas tokiais atvejais – bėk nuo tokių žmonių kuo toliau. Nesaugu būti šalia tokio žmogaus ir labai dažnai toks elgesys keičiasi į blogąją pusę.

Taip pat tau verta susimąstyti, kodėl tu eikvoji savo jausmus ir laiką. Tas, kuris tavęs vertas ir su kuriuo tu norėsi vystyti santykius, bus tas, kuris gerbs tavo apsisprendimą ir nusistatytas ribas ir kuris elgsis su tavimi pagarbiai, o ne manipuliuos tavimi.

Tavęs vertas vaikinas net neturi suprasti, kodėl tu nenori sekso: net, jei jis nesupranta, jis vis tiek tave gerbs ir gerbs todėl, kad tai tavo nusistatyti apribojimai, net jei jis netaiko sau tokių pačių apribojimų.

Vėliau gyvenime pastebėsi, kad neretai žmogus, kuriam tu tikrai rūpi, nesupranta, kodėl tu vienaip ar kitaip jautiesi arba kodėl darai tam tikrus dalykus, bet, nepaisant to, jis susitaiko su jais.

Tas, kuris yra tavęs vertas, išlieka mielas ir geras, o ne pavirsta iš dr. Džekilo į p.Haidą.

Susitikinėjant su vaikinais, teks ne kartą „paleisti žuvį atgal į vandenį”. Kartais taip nutiks dėl to, kad tu nesijausi jam romantiškų jausmų, tarp jūsų nebus kibirkštėlės, o kartais todėl, kad vienas kuris nors iš jūsų ar jūs abu neturėsite bendrų interesų.

Kartais taip nutiks todėl, kad jūs norėsite akivaizdžiai skirtingų dalykų, o kartais vien todėl, kad žuvis, kurią sugavai, buvo pašvinkusi. Nepamiršk, kad jūroje pilna žuvų. Taigi, nelauk vien tam, kad įsitikintum, ar jis palenks tavo valią.

Mesk jį atgal į vandenį, nusivalyk dulkes nuo kelių ir judėk pirmyn. Tausok savo širdį ir laiką žmogui, kuris nedarys tau spaudimo, nevers tavęs taip jaustis ir kuris tikrai norės susitikinėti su tavimi tokia, kokia esi iš tikrųjų – su visomis tavo nuostatomis.

Tuomet tu galėsi laisvai ieškoti sau tinkamo, o tavo dabartinis vaikinas ieškoti žmogaus, su kuriuo jį siektų išskirtinai seksualiniai santykiai arba tokios, kuri tikrai nori draugystės pradžioje pradėti seksualinį gyvenimą. Taip jūs abu laimėsite. Kas žino, gal tavo elgesys privers tą vaikiną susimąstyti ir jis bus mažiau linkęs manipuliuoti ir versti savo kitą merginą daryti tai, ko ji nenori.

Kai taip anksti sužinai, kad tavo draugas yra toks, koks yra, tu išvengi gailesčio: įsivaizduok, jei būtum supratusi, ko jis siekia po kelių mėnesių draugystės, po to, kai net įsimylėjai iki ausų. Oi!

Įsivaizduok, jei būtum nepastebėjus jo elgesio pokyčių, kuriuos aprašei. Kad ir kokios būtų tavo vertybės, kad ir kokie būtų tavo poreikiai ir nuomonė apie tai, kada verta ar neverta užsiimti seksu – visa tai yra prasminga ir svarbu.

Jei kažkam tai nepatinka, tai jų problema ir jie gali nutraukti santykius, kai tavo ir kito žmogaus idealai ar poreikiai akivaizdžiai nesutampa.

Nėra prasmės toliau susitikinėti su juo, kai akivaizdu, kad jūs netinkate vienas kitam. Neretai vietoje to, kad kaip suaugusieji tai pripažintumėte vienas kitam, vienas kuris nors gali pradėti ieškoti priekabių.

Nemanau, kad tu nori susitikinėti su priekabių ieškančiu žmogumi ir ne tik todėl, kad jis prie tavęs priekabiauja. Tu verta daug geresnio žmogaus.

Tu tikrai turi pakankamai drąsos ir savigarbos, kad išvengtum žmonių ir situacijų, kurios nieko gero tau nežada ir kurios yra nevertos tavo dėmesio. Skirk dėmesį ir energiją tik tokiems žmonėms, kurie elgiasi su tavimi pagarbiai. Kartais susitikinėjant su kuo nors, reikia išmokti daryti tai, kas tau atrodo netinkama, ir tuo pačiu išlaikyti savo savigarbą.

Kaip kadaise sakė Nancy Sinatra, galbūt ne ypač iškalbingai, bet ganėtinai aiškiai: „Batai? Pradėk eiti”.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis