Sužinok apie Europos Parlamento veiklą žaisdamas

Ar galima žaidžiant internete sužinoti, ką veikia viena svarbiausių Europos Sąjungos institucijų - Europos Parlamentas? Pasirodo, taip. EP Informacijos biuro Lietuvoje iniciatyva sukurtoje interneto svetainėje www.epopeja.lt galima linksmai pažaisti, laimėti prizų ir daugiau sužinoti apie EP darbą.

Jaunimui skirtas interaktyvus žaidimas „EPopėja“ nuotaikingai pristato pagrindines sritis, kuriose EP priima svarbius sprendimus, veikiančius mūsų visų kasdienį gyvenimą.

„EPopėją“ sudaro šešios dalys, atspindinčios svarbiausias Europos Parlamento veiklos sritis, - laisvas prekių, paslaugų, kapitalo ir žmonių judėjimas vidaus rinkoje, aplinkos apsauga, transportas, vartotojų ir visuomenės sveikatos apsauga, ES biudžetas, lygių galimybių įgyvendinimas.

Tai sritys, kuriose Europos lygmeniu priimami sprendimai veikia kasdienį Lietuvos ir kitų ES šalių žmonių gyvenimą.

Kiek mokėsime už tekstines žinutes (SMS) būdami užsienyje? Ar galėsime gauti vartojamąją paskolą kitoje ES šalyje? Kiek ir kokios informacijos reikia ant maisto produktų pakuočių?

Koks turėtų būti leistinas pesticidų kiekis daržovėse ir vaisiuose, kuriuos perkame? Ar skelbiamos lėktuvų bilietų kainos turi įtraukti visus mokesčius? Šiuos ir kitus klausimus sprendžia Europos Parlamentas, kurį tiesiogiai renka visų ES šalių piliečiai.

„Žaidimas – tai patrauklus būdas įvairaus amžiaus jaunimui mokytis, pažinti aplinką, lengviau suprasti sudėtingų dalykų esmę, o „Epopėja“ rimtus dalykus pristato žaidimo forma.

Kai kurioms užduotims neužteks vien greičio ir pastabumo - norint jas įveikti reikės pasidomėti ir konkrečiais EP sprendimais. Tačiau visas nuorodas ir reikalingą informaciją galima rasti žaidimo svetainėje“, - kalbėjo EP Informacijos biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė.

Kita vertus, „EPopėja“ - paprastas ir intuityvus žaidimas, todėl turėtų patikti ir tiems, kurie nemėgsta ilgai užtrukti prie aprašymų ir detalių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis