Prezidentūroje apdovanoti raštingiausi Lietuvos moksleiviai

Lietuvos Respublikos Prezidentūroje apdovanoti antrą kartą vykusio lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“ laimėtojai. Vertingas atminimo dovanas ir diplomus raštingiausiems moksleiviams įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus bei Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtoja septintų klasių grupėje tapo Justina Jasiūnaitė iš Kauno Petro Vileišio vidurinės mokyklos.

Geriausiai tarp aštuntų klasių moksleivių pasirodė Gabrielė Mantuškaitė iš Panevėžio 5-osios vidurinės mokyklos, o raštingiausia devintoke tapo Rūta Svirbutavičiūtė iš Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos.

Sveikindamas konkurso laureatus Prezidentas Valdas Adamkus pažymėjo, jog raštingiausių Lietuvos moksleivių pagerbimo ceremonija tampa vienu gražiausių šventinės kovo 11-osios dienos akcentų.

„Šiandieninėje Lietuvoje yra asmenybių, kurios suvokia tikrąją gimtosios kalbos vertę ir jaučia pareigą perduoti šią vertybę jaunajai kartai. Džiugu, kad siekdamos šių tikslų telkiasi ir valstybės institucijos, ir verslo bendrovės, ir mokslo įstaigos“, - sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

Visi konkurso prizininkai ir jų lietuvių kalbos mokytojai buvo apdovanoti programine įranga.

Tinklalapyje www.lituanika.lt vasario 24-26 dienomis vykusio 7-9 klasių moksleivių konkurso lietuvių kalbos testą, sudarytą iš praktinių ir teorinių klausimų, atliko trys tūkstančiai moksleivių iš visos Lietuvos.

Aktyviausiai konkurse dalyvavo Kauno miesto mokyklų auklėtiniai, sudarę beveik penktadalį visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Panevėžio (9 proc. visų dalyvių), Vilniaus (8 proc.) ir Klaipėdos (5,5 proc.) miestų bei Kupiškio rajono moksleiviai (3,5 proc.).

Kauno „Varpo“ gimnazija antrus metus iš eilės tapo aktyviausiai konkurse dalyvavusia mokymo įstaiga. Aktyvūs buvo ir Panevėžio 5-osios vidurinės mokyklos, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos, Panevėžio „Vyturio“ ir Klaipėdos „Verdenės“ pagrindinių mokyklų moksleiviai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis