Hiphopo princai „CunninLynguists“ - Lietuvoje

Hiphopo kultūroje nėra nieko panašaus į pietiečių trio „CunninLynguists“. Jų kūryboje galima aptikti įvairių muzikos žanrų elementų: nuo psych-rock iki bliuzo, nuo new-romantic iki polkos.

„CunninLynguists“ lyginami su UGK ir „Atmoshpere“, jie koncertavo kartu su Kanye Westu, Aesopu Rocku, prodiusavo Lil’ Scrappy bei KRS-One, kūrė dainas kartu su Cee-Lo Green ir „Immortal Technique“.

Per šešerius metus jie išleido tris albumus ir du mixtape‘us, pasak žurnalo „XXL Magazine“, buvo apibūdinami kaip „Nekenčiamiausi rap’o muzikos atlikėjai“.

Visos šios istorijos rezultatas – southern boom-bap. Grupę sudaro dvasininko sūnus, baltaodis vaikinas iš Džordžijos ir buvęs kalinys. Tai savo jėgomis pasiekta vaikinų karjera, viena nuosekliausių hiphopo grupių ir lojaliausių indie rap fanų visame pasaulyje.

„Lynguists“ ketina sugrąžinti dvasią pietų hiphopui. Deacon The Villain, Kno ir Natti seka tokių atlikėjų kaip Goodie Mobo, Witchdocter, Ya’ll So Stupid ir „Geto Boys“ pėdomis bei bando priminti pasauliui, kad politika, mirtis, rasizmas, tarpusavio santykiai, religija ir kova yra neatsiejami nuo gyvenimo.

Debiutinis „CunninLynguists“ LP, „Will Rap For Food“, buvo išleistas 2001 m. spalio mėn. Leidžiant artąjį LP, prie „CunninLynguists“ prisijungė MC iš Floridos, Mr. SOS. Jie kartu 2003 m. balandį išleido albumą „Southernunderground“.

Trečiasis LP, „A Piece of Strange“, išleistas 2006 metų sausį (LAU Records). Dabar tai pats sėkmingiausias jų albumas.

Grupė yra surengusi pasaulinių turų bei dalyvavusi keliuose didžiausiuose Europos muzikos festivaliuose; „Splash“, „Open Air Fraunenfeld“, „Touch The Lake / Zürichfest“, „Hultsfred“, „Quart“ ir koncertavusi 20 000 žmonių miniai „Hip Hop Kemp“ Čekijoje.

Sudėtis

Kno, kilęs iš Džordžijos ir šiuo metu gyvenantis Leksingtone, Kentukio valstijoje, daugiausiai prodiusavo „Will Rap For Food“ ir „Southernunderground“ bei „A Piece of Strange“, taip pat buvo pripažintas „The NY Times“, „Rolling Stone“ ir kituose žurnaluose už Jay-Z „Black Album“ remiksą, pavadintą „Kno vs. Hov: The White Album in 2004“.

Gimęs Versalyje, Kentukyje, Deacon taip pat įsitvirtino kaip prodiuseris. Jis sukūrė beat‘us KRS-One, King Tee taip pat vietiniams Kentukio atlikėjams Robui Jacksonui ir Bonafide’ui Circle’ui. Jam teko dirbti kartu su „Ruff Ryders“, Seanu Price’u ir daugeliu kitų.

Duetas pradėjo dirbti kaip leidybinė komanda pavadinimu „A Piece Of Strange“, šiuo metu prodiusuojanti Lil’ Scrappy, „Devin The Dude“, D-12, „Immortal Technique“ ir kt.

MC Natti oficialiai yra trečiasis narys, užpildantis „CunninLynguists“. Po dviejų metų praleistų kalėjime 2000 m., iš Leksingtono kilęs Natti atsigręžė į muziką ir jo gatvės įstatymų kupina lyrika suteikė grupei išskirtinumo.

Vėliausias „CunninLynguists“ albumas, „Dirty Acres“, buvo išleistas 2007 m. lapkritį bendradarbiaujant su „Bad Taste Records“.

Šį kartą Europinio turo metu jie neaplenkia ir Lietuvos. Jau balandžio 3 dieną jie pasirodys klube „Tarantino Club“, kuriuos apšildys Lietuvos hiphopo favoritų „G&G Sindikatas” DJ’us – Mamania ir talentingasis DJ Trick.

Išankstiniai bilietai jau parduodami. Juos galite įsigyti Vilniuje, klube „Tarantino Club“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis