Užupio Respublika kviečia kartu švęsti nepriklausomybės dieną

Šiandien, balandžio 1 d. 16.30 val., Užupio Respublikoje startuoja renginiai, skirti Užupio Respublikos nepriklausomybės dienai paminėti. Taip pat šią dieną primą kartą įvyks Užupio Respublikos vėliavos iškėlimo ceremonija ir nepriklausomybės aikštės paskelbimas.

Kaip ir ankstesniais metais nepriklausomybės diena prasidės Užupio muitinės atidarymu ant Užupio tilto ir kiekvieno svečio pasveikinimu.

Tuo pat metu kavinėje ant Vilnelės kranto „Pas Joną“ vyks renginys mažiesiems užupiukams.

Užupis ir džiazas yra neatsiejami, todėl 18 val. kviečiame visus svečius ir užupiečius pasiklausyti Leonardo kvarteto, kuriame džiazuos Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Koncertas vyks Užupio kavinės terasoje.

„Džiaugiamės, kad jau ne pirmus metus nepriklausomybės diena sulaukia menininkų dėmesio ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Šiais metais švęsdami 12 metų gimtadienį, turėsime garbės pristatyti japonų kaligrafus, kurie pademonstruos japoniško meno subtilybes.

Kaip ir kasmet šventėje bus pristatomi Užupio meno inkubatoriaus kūrybos darbai“, - sakė Užupio Respublikos prezidentas Romas Lileikis.

20 val. veiksmas persikels į Angelo aikštę, kur pirmą kartą per visą Užupio Respublikos gyvavimo istoriją vyks video koncertas „Aš esu“.

Savo kūrinius atliks Alina Orlova, o didžiajame ekrane bus demonstruojami užupiečių sukurti trumpi filmukai tema „Aš esu“.

„Neabejotinai vienas iš svarbiausių mūsų šventės akcentų Užupio Respublikos vėliavos iškėlimo ceremonija ir Nepriklausomybės aikštės paskelbimas“ - pabrėžė Romas Lileikis.

Kaip ir kasmet Užupio nepriklausomybės dienos šventę vainikuos koncertas, kuriame dalyvaus svečių ir užupiečių numylėtiniai - grupės „Bekešo vilkai“ ir „Migloko“. Taip pat savo kūrybą pristatys Eduardo Gimenez ir kiti svečiai.

Programa:

16.30 Atsidaro Užupio Respublikos muitinė (Užupio tiltas);

17.00 Užupiukų šventė (Užupio kavinės terasa, Užupio g. 2);

18.00 Užupio Jazz. Leonardo kvartetas ir svečiai. Japonu kaligrafai. UMI laivai (Užupio kavinės terasa);

20.00 Video koncertas „Aš esu". Alina Orlova. Užupiečių filmai. Angelo aikštė;

20.40 Užupio vėliavos kelias;

21.00 Vėliavos iškėlimo ceremonija. Nepriklausomybės aikštės paskelbimas;

21.30 Gala koncertas - „Bekešo vilkai“, „Migloko“, Eduardo Gimenez ir kiti svečiai (Užupio kavinė, Užupio g. 2).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis