N-18: kūno reakcija į meilės scenas

KLAUSIMAS: man trylika metų. Ne kartą esu mačiusi sekso scenų per televizorių, tačiau kiekvieną kartą, kai žiūriu į besimylinčius žmones, man kažkas darosi. Tiksliau, jaučiu dilgčiojimą „ten“.

Kas tai? Ar aš normali? O gal tai ženklas, kad jau esu pasiruošusi mylėtis ir to noriu?

ATSAKYMAS: trumpai tau papasakosiu, kas vyksta su tavo kūnu. Dabar pats paaugliško brendimo įkarštis. Tau trylika metų, tave domina viskas, kas susiję su tavo kūno pokyčiais su lytiniu, psichologiniu, dvasiniu, fiziniu, protiniu brendimu.

Tavyje formuojasi seksualinis indentitetas, tu suvoki save kaip merginą-moterį, tu supranti, kodėl merginas traukia vaikinai, kaip ta trauka pasireiškia, supranti, kad tavyje subrendo reprodukcinė žmogiškoji funkcija.

Dabar tavo kūnui – išties nelengvas periodas. Jis taikosi prie naujų formų, jame vyksta sudėtingi procesai, kinta hormonų pusiausvyra. Štai kodėl tu gali būti ir nervinga, ir irzli, ir linkusi į liūdesį.

Štai kodėl nenustygsti vietoje ir nori kuo daugiau patirti gyvenime. Tau vis trūksta veiklos, tu nori viską daryti iš karto.

Tikriausiai pastebėjai, kad tavo mintyse vyrauja chaosas. Jei imiesi jas tvarkyti, tik dar labiau susipainioji.

Tačiau neverta palikti minčių likimo valiai. Kaip kambarį kartas nuo karto turi sutvarkyti, taip ir savo mintis turi „prižiūrėti“, kad tavo veiksmai ir planai, kad tavo svajonės turėtų prasmę.

Tavo kūnas jaučiasi taip pat. Jame viskas keičiasi, vyrauja chaosas. Tavo susidomėjimas brendimu ir lytinio-seksualinio gyvenimo pokyčiais, kūną taip pat veikia. Tu stengiesi analizuoti naujus kūno pojūčius, kuo daugiau dėmesio jiems skiri, tuo intensyvesni jie tau atrodo.

Panašiai yra ir su sekso scenų žiūrėjimu per televiziją. Tu stengiesi suvokti, kaip santykiauja du žmonės, tu galvoji apie sueitį, tavo kūnas reaguoja į tavo mintis ir „atsako“. Tvinkčiojimas „ten“ tėra tavo seksualinio susijaudinimo atgarsiai. Kraujas plūsta į tavo lytinius organus, tavo lytinės lūpos paburksta, parausta, padidėja klitoris.

Susitraukia tavo makšties raumenys. Jie susitraukia, ne tik tau žiūrint šias scenas, tačiau tu „aštriausiai“ tai jauti, mąstydama apie lytinius santykius. Tai tarsi kūno treniruotė, atsakanti į matomą/mąstomą lytinį aktą, tarsi imituoja jį.

Šie makšties raumenų susitraukimai tikrai nereiškia, kad esi pasirengusi santykiauti. Lytiniams santykiams būtinas ne tik fizinis subrendimas, tačiau ir psichologinis.

Galbūt fiziškai tu jau subrendusi turėti lytinių santykių, tikriausiai gali susilaukti ir vaikų, tačiau tavo asmenybė dar silpnutė ir lytiniai santykiai tokiame ankstyvame amžiuje gali tau pakenkti.

Noriu paskatinti ne tik žiūrėti meilės scenas per televizorių, tačiau ir paskaityti rimtos literatūros apie lytinį brendimą, apie seksualinius santykius, pasitarti ir kylančius klausimus išsiaiškinti su specialistais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis