Ar yra „saugių dienų“?

KLAUSIMAS: noriu paklausti, ar kada nors galima mylėtis be apsaugų ir nepastoti. Gal yra nevaisingų dienų? Kada jos būna?

ATSAKYMAS: privalai žinoti, kad tokių dienų nei moters mėnesinių ciklo pradžioje, nei jo viduryje, nei pabaigoje – nėra.

Lytiniu keliu plintančios ligos perduodamos, kai užsikrėtęs asmuo turi lytinių santykių su neužsikrėtusiu asmeniu, o nėštumas visuomet yra reali galimybė, net kai mergina „serga“ mėnesinėmis.

Nors paprastai merginos vaisingos būna tik kelias dienas per mėnesį (apytikriai menstruacinio ciklo viduryje), dauguma moterų tiksliai nežino, kada būna jų vaisingos dienos.

Be to, vaikino sperma organizme išlieka gyvybinga kelias dienas, tad moteris potencialiai gali pastoti labai ilgą laikotarpį.

Jei merginos mėnesinės nereguliarios, „saugias dienas“ ypač sunku numatyti.

Visgi kai kurios poros kaip kontracepciją taiko vadinamąjį vaisingų dienų metodą, tačiau jis nėra patikimas, be to, neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų.

Jei nori išvengti nėštumo, privalai saugotis visą laiką, mylėdamasi su vaikinu. Siekdama išvengti lytiniu keliu plintančių ligų, turi apie tai pakalbėti su vaikinu, paprašyti jo pasitikrinti arba reikalauti, kad vaikinas naudotų prezervatyvą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis